• <
Baltexpo2023_duży

Gróbarczyk: wszystkie stocznie oczekują na nowych pracowników

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Gróbarczyk: wszystkie stocznie oczekują na nowych pracowników

Partnerzy portalu

stocznia karstensen w gdańsku
Fot. GospodarkaMorska.pl

Pierwszy raz od lat pojawiły się na bramie stoczniowej wylistowane zawody, które stocznia natychmiast przyjmuje jako nowych pracowników. Wszystkie stocznie oczekują na nowych pracowników – przekazał w poniedziałek w Gdańsku wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

"Ja rok temu tu stałem, dziękując premierowi za ten biznesplan, który został przygotowany, a więc miliard złotych kierowanych do przemysłu stoczniowego, do żeglugi, do naszych armatorów na budowę promów" – powiedział w poniedziałek na Konwencie Morskim w Gdańsku wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej Marek Gróbarczyk. Jak podkreślił, "wszystko idzie w takim kierunku, jak zaplanowaliśmy".

"Ale to, co najistotniejsze (...) chyba po raz pierwszy od wielu, wielu lat (...) pojawiły się na bramie stoczniowej wylistowane zawody, które dzisiaj stocznia natychmiast przyjmuje jako nowych pracowników. Dziesiątki, setki nowych pracowników, którzy mogą zostać przyjęci do stoczni. Wszystkie stocznie oczekują na nowych pracowników" – przekazał wiceszef MI.

Jak podkreślił Gróbarczyk, jest to pierwszy moment, w którym stocznie zaczynają pracować i nie zwalniają, ale przyjmują nowych pracowników. 

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.