• <

Fairplay Towage Group zamawia dwa nowe holowniki Damena

gm

11.08.2022 21:31
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Fairplay Towage Group zamawia dwa nowe holowniki Damena

Partnerzy portalu

Fairplay Towage Group zamawia dwa nowe holowniki Damena - GospodarkaMorska.pl
Fot. Damen

Fairplay Towage Group zamówiła w Damen Shipyards dwa nowe holowniki typu RSD 2513.

Fairplay Towage Group to jeden z głównych operatorów holowników w Europie, z powodzeniem działający również w Polsce. We flocie całej grupy znajduje się około 100 jednostek. Wkrótce będzie ich więcej – w styczniu 2023 Damen ma dostarczyć dwa nowe holowniki RSD 2513.

Holowniki typu RSD 2513 są uznawane za jedne z najbardziej wydajnych i innowacyjnych holowników portowych projektu Damen. Odznaczają się dobrymi właściwościami morskimi, zwrotnością i cechami holowniczymi. Maksymalny uciąg na słupku tych jednostek to 80 ton.

Holowniki budowane dla Fairplay będą wyposażone we wciągarki z systemami automatyczneo napinania, jak również nowoczesne systemy przeciwpożarowe. Mają być także dostosowane do ekologicznych wymogów IMO Tier 3 m.in. dzięki aktywnemu systemowi kontroli emisji.

Statki powstają w stoczni Damen Song Cam w Wietnamie i były w produkcji już w momencie oficjalnego złożenia zamówienia. Jednostki będą najpewniej stacjonować w Polsce.

– Jesteśmy zachwyceni tym zamówieniem, które ma związek z naszym ubiegłorocznym zakupem w Damen (Fairplay zamówił także zwodowany już holownik Shoalbuster 2711 – przyp. red). Dzięki silnej więzi z naszymi klientami aktywnie odpowiadamy na rosnące potrzeby rynku z najwyższą dostępną jakością i wydajnością. Te dwa bardzo zwrotne i wydajne nowoczesne holowniki wzmocnią naszą flotę i współpracę z Damenem – powiedział Arkadiusz Ryż z Fairplay Towage Polska.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dostarczać Fairplay te najnowocześniejsze holowniki. Fairplay eksploatował statki budowane przez Damen od wielu lat i byliśmy zachwyceni, gdy w zeszłym roku kupili Shoalbuster 2711 do ogólnych operacji na Morzu Północnym i Bałtyckim. Ta najnowsza umowa jeszcze bardziej wzmacnia współpracę między naszymi dwiema firmami – wtórował mu Joschka Böddeling, kierownik sprzedaży Damen.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.