• <
nauta_2024

EST-Floattech dostawcą kontenerowego systemu akumulatorów dla pierwszego w pełni elektrycznego pchacza

rk

22.04.2024 10:59 Źródło: EST Floattech
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki EST-Floattech dostawcą kontenerowego systemu akumulatorów dla pierwszego w pełni elektrycznego pchacza

Partnerzy portalu

EST Floattech

Kotug International B.V. wybrał kontenerowe rozwiązanie magazynowania energii EST-Floattech z serii Octopus dla E-Pusher 1 (typ M). Na pokładzie pierwszego na świecie w pełni elektrycznego pchacza znajduje się kontener z systemem akumulatorów EST-Floattech, który ma zaspokoić wszelkie potrzeby energetyczne statku. E-pusher Type M to innowacyjny, bezemisyjny pchacz, który transportuje ładunki na śródlądowych drogach wodnych, a jego konstrukcja rewolucjonizuje sposób magazynowania i dystrybucji energii w przemyśle morskim.

Zespół EST-Floattech pracował nad niestandardowym rozwiązaniem kontenerowym z modułami Octopus High Energy. Były prowadzone w kilku etapach, począwszy od prac koncepcyjnych w celu określenia ilości energii potrzebnej do napędu i systemów pomocniczych, po zaprojektowanie niestandardowego rozwiązania kontenerowego. Projekt i budowa kontenera trwały razem pół roku, z wykorzystaniem nowych zakładów produkcyjnych przeznaczonych do prac dla serii Octopus. W ciągu tych miesięcy firma ściśle współpracowała z Kotug, a także, Padmos (konstruktorem E-Pushera), Sea and Shore i Gebhard Electro, aby zbudować kontener Octopus Series, który zapewni bezemisyjną moc dla E-Pushera, który został dostarczony do Cargill. Kontener posiada certyfikat ESTRIN, potwierdzający solidność i bezpieczeństwo tego morskiego systemu akumulatorów. Kontener został zaprojektowany i wyposażony tak, by magazynować energię o pojemności 2 MWh.

- Wybierając najnowocześniejszy system akumulatorów kontenerowych EST-Floattech, Kotug z dumą prowadzi przemysł morski ku bardziej ekologicznej przyszłości. Partnerstwo z EST-Floattech oznacza nasze zaangażowanie w innowacje i zrównoważony rozwój. Dzięki pierwszemu na świecie w pełni elektrycznemu pchaczowi napędzanemu technologią EST-Floattech, wyznaczamy nowy standard bezemisyjnego transportu morskiego. Ten kamień milowy podkreśla zaangażowanie Kotug w stymulowanie pozytywnych zmian w branży, jednocześnie dostarczając naszym klientom niezawodne i wydajne rozwiązania - powiedział Ard-Jan Kooren, dyrektor generalny i prezes Kotug.

- Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy szansę stworzenia tego kontenerowego systemu magazynowania energii dla KOTUG i przyczynienia się do powstania pierwszego na świecie bezemisyjnego i w pełni elektrycznego holownika pchającego. Chcemy podziękować wszystkim naszym partnerom za płynną współpracę i umożliwienie realizacji tego prawdziwie przełomowego projektu - zaznaczył Walter van der Pennen, dyrektor handlowy EST-Floattech

E-Pusher 1 to pchacz przeznaczony do wsparcia i realizacji transportu ziaren kakaowca dla zakładu w Cargill, gdzie będa przetwarzane. Trasa obejmuje podróż z portu w Amsterdamie do Zaandam. Wykorzystanie kontenera jako magazynu energii  ma zapewnić ładowanie dla statku, pozwalając mu wykonać do trzech podróży z Zaandam do Amsterdamu i z powrotem w związku z transportem ziaren kakaowych do zakładów Cargill. Pojemnik z serii Octopus będzie ładowany trzy razy w tygodniu zieloną energią.

Z racji na regularność żeglugi w rejonie dla wykonawców istotne było zapewnienie bezemisyjnej trasy, nie tylko nie wydzielającej CO2 do atmosfery, ale też hałasu i zapachu. To istotne zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i środowiska. Do tego zapewni to komfort obsługi pchacza, gdyż może prowadzić szybką żeglugę, bez hałasu i spalin.

EST-Floattech specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i instalacji systemów akumulatorowych do zastosowań morskich. Opracowane przez firmę oprogramowanie jest zintegrowane w celu zapewnienia niezawodnego działania systemu akumulatorów serii Octopus na pokładzie. Bezpieczeństwo i niezawodność technologii akumulatorów EST-Floattech potwierdza ponad 200 projektów z serii Green Orca i Octopus, obejmujących statki, które pływają z ich akumulatorami od ponad dekady.

Kotug jest firmą oferującą usługi holownicze związane z morzem na skalę globalną, mocno zaangażowaną w przestrzeganie najwyższych standardów branżowych w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa, środowiska, jakości i ochrony. Wnosząc wartość dodaną poprzez innowacje ukierunkowane na zrównoważony rozwój, Kotug zapewnia kompletne portfolio oparte na połączeniu wieloletniej wiedzy i zaawansowanych technologii. Od projektowania, budowy, czarteru i obsługi statków po szkolenie ludzi i świadczenie innowacyjnych usług doradczych. Firma działa w Europie, Azji, Australii, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Północnej i Południowej oraz na Karaibach i nadal rozszerza swoją działalność na całym świecie. www.kotug.com  

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.