• <
KONGSBERG_2023

Enea zakończyła rozmowy z Iberdrolą ws. potencjalnej inwestycji w morskie farmy wiatrowe

09.09.2020 23:50 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Enea zakończyła rozmowy z Iberdrolą ws. potencjalnej inwestycji w morskie farmy wiatrowe

Partnerzy portalu

Enea zakończyła rozmowy z Iberdrolą ws. potencjalnej inwestycji w morskie farmy wiatrowe - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Enea zakończyła 8 września br. rozmowy z Iberdrolą ws. potencjalnej inwestycji w morskie farmy wiatrowe - poinformowała w środowym komunikacie Enea.

Jak czytamy w komunikacie spółki, strony zdecydowały o "zakończeniu prowadzonych na zasadzie wyłączności rozmów w zakresie potencjalnej inwestycji w przedmiotowe projekty oraz odstąpieniu od sporządzania dokumentu term sheet". Dodano, że firmy pozostają otwarte na możliwość współpracy w przyszłości.

Jak podkreśliła Enea, spółka kontynuuje badanie możliwości rozwoju morskich farm wiatrowych.

W czerwcu tego roku Enea i hiszpańska Iberdrola informowały o podpisaniu listu intencyjnego ws. potencjalnej inwestycji polskiej spółki w morskie farmy wiatrowe na Bałtyku. Enea wskazywała, że może chodzić o mniejszościowe udziały w projektach o mocy rzędu 3,3 GW.

Spółka podkreśliła wówczas, że postanowienia listu mają niewiążący charakter.

Hiszpańska Iberdrola jest jednym z największych na świecie operatorów i deweloperów farm wiatrowych. Enea jest kolejną polską spółką, deklarującą zainteresowanie morskimi farmami

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.