• <
smartre_2023

Total weźmie w wielkich koreańskich projektach morskiej energetyki wiatrowej

PMK

07.09.2020 09:30
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Total weźmie w wielkich koreańskich projektach morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

Total weźmie w wielkich koreańskich projektach morskiej energetyki wiatrowej - GospodarkaMorska.pl
Total

Total SE połączy siły z bankiem Macquarie Group, aby zbudować ponad 2 gigawaty pływających farm wiatrowych u wybrzeży Korei Południowej, co jest najnowszym pchnięciem francuskiego giganta naftowo-gazowego do dywersyfikacji w kierunku czystej energii.

Europejscy konkurenci francuskiego giganta, tacy jak Royal Dutch Shell Plc i BP Plc, obiecali zmniejszyć użycie paliw kopalnych i ograniczyć emisje, ponieważ rządy, konsumenci i inwestorzy domagają się wzmożonych wysiłków w celu zwalczania globalnego ocieplenia. Pływające parki wiatrowe na skalę zaplanowaną przez Total będą kluczem do obniżenia kosztów powstającej technologii.

Total i Green Investment Group firmy Macquarie zbudują pięć pływających farm wiatrowych u wschodnich i południowych wybrzeży Korei Południowej. Planują rozpocząć budowę pierwszego projektu o mocy 500 megawatów do końca 2023 roku. Dla porównania największa obecnie farma wiatrowa, Hywind w pobliżu Szkocji, posiada 30 megawatów mocy.

Plan jest „zgodny ze strategią firmy Total, która ma na celu opłacalny rozwój energii odnawialnej na całym świecie i przyczynienie się do osiągnięcia zerowej wartości netto” - powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Patrick Pouyanne. „Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w projektach offshore, we współpracy z wieloma koreańskimi stoczniami, Total ma szczególnie dobrą pozycję, aby przyczynić się do pomyślnego rozwoju tej nowej technologii”.

Deweloperzy zaczęli niedawno testować duże pływające turbiny wiatrowe, mając na celu zainstalowanie ich na obszarach pozbawionych płytkich wód, gdzie tradycyjne turbiny morskie można zakotwiczyć na dnie morskim. Sama firma Total przejęła w tym roku większościowy pakiet udziałów w projekcie pływającego wiatru u wybrzeży Walii, co odzwierciedla jej zaangażowanie w inwestowanie w tę technologię, wykorzystując jednocześnie swoje doświadczenie w zakresie wydobycia ropy i gazu na morzu.

Total zwiększył również ogólne wydatki na energię odnawialną, inwestując w tym roku w duże inwestycje słoneczne w Indiach i Katarze i gigantyczną farmę wiatrową na Morzu Północnym. Firma zamierza mieć udziały w co najmniej 25 gigawatach mocy wytwórczych ze źródeł odnawialnych w 2025 r. 

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.