• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kandydat na prezydenta Gdyni: Gdynia musi rozwijać się w stronę gospodarki morskiej

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Kandydat na prezydenta Gdyni: Gdynia musi rozwijać się w stronę gospodarki morskiej

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Polska Agencja Prasowa przeprowadziła ankiety z kandydatami na prezydentów miast w Polsce. Jednym z kandydatów na prezydenta Gdyni jest Marek Dudziński, który poruszył kwestię gospodarki morskiej miasta. 

Dudziński na pytanie o kierunek rozwoju Gdyni wskazuje na inwestycje z zakresu gospodarki morskiej, m.in. Port Zewnętrzny. 

- Gdynia musi rozwijać się w tym kierunku z którego powstała - w stronę gospodarki morskiej - tu musi być zrealizowany Port Zewnętrzny, Droga Czerwona, ale również trzeba wrócić do przedstawionej w 2018 roku koncepcji zagospodarowania Mola Rybackiego. To zupełnie niewykorzystany potencjał, który mógłby pracować dla naszego miasta - mówi kandydat na urząd prezydenta.

Marek Dudziński jest radnym i działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Ma 32 lata. W RM zasiada od 6 lat. Skończył Uniwersytet Gdański, gdzie studiował politologię oraz ekonomię. Za rządów Zjednoczonej Prawicy był m.in. szefem gabinetu politycznego ministra zdrowia.

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ par/ lm/

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.