• <
gryfia_70lat

Deutsche Post DHL kupiła morską firmę spedycyjną

24.08.2021 20:27 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Deutsche Post DHL kupiła morską firmę spedycyjną

Partnerzy portalu

Deutsche Post DHL kupiła morską firmę spedycyjną - GospodarkaMorska.pl
Fot. Deutsche Post AG

Grupa Deutsche Post DHL kupiła firmę spedycyjną J.F. Hillebrand Group AG i jej spółki zależne. W ten sposób grupa wzmocni swoją pozycję na rynku spedycji morskiej.

Transakcja o wartości 1,5 miliarda euro pozwoli na połączenie Hillebrand z Global Forwarding and Freight, oddziałem DHL odpowiedzialnym za spedycję morską.

Hillebrand specjalizuje się w transporcie płynów. Korzysta z flexitanków – specjalnych zbiorników o konstrukcji poduszki, które dopasowują się do kontenerów. DHL podaje, że ma nadzieję korzystać z know-how Hillebrand oraz rozszerzy zakres usług świadczonych dla klientów o portfel nabytej firmy.

Hillebrand oferuje również dodatkowe usługi, z których od teraz będą mogli skorzystać klienci DHL. Pośród nich są m.in. flexitanki własnej produkcji.

– Przejęcie Hillebrand to wyjątkowa okazja dla Grupy Deutsche Post DHL, aby dodać wysokiej jakości usługi frachtu morskiego o silnych wartościach marżowych i generujących wysokie przepływy pieniężne. Spodziewamy się, że ta transakcja przyniesie zyski od pierwszego dnia – powiedziała Melanie Kreis, dyrektor finansowy Grupy Deutsche Post DHL.

Z drugiej strony, Hillebrand skorzysta z posiadanego przez Global Forwarding and Freight know-how w zakresie spedycji lotniczej, morskiej i drogowej. Obecność DHL w ponad 190 krajach zapewnia firmie duże możliwości rozwoju.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.