• <

Wynik wyszukiwania - "dhl" - Wiadomości

Chciał przebiec ocean w kołowrotku, może dobiec do więzienia

Mieszkańcowi Florydy, który zbudował pływający kołowrotek wzorowany na zabawce dla chomika i miał zamiar przebiec nim Atlantyk, grożą zarzuty federalne po tym, gdy Straż Przybrzeżna spędziła pięć dni na ściąganiu go na brzeg - poinformowała w czwartek agencja Reutera.
07.09.2023

Jak obniżyć koszty logistyczne w dostawach produktów dla branży beverage? Hillebrand Gori o kontyngentach taryfowych

Logistyka dla branży beverage stoi dziś przed wyzwaniem, jakim jest optymalizacja kosztów. Jednym ze sposobów na ich obniżenie mogą być kontyngenty taryfowe. Jak z nich skorzystać i jakie mogą mieć znaczenie dla odpraw celnych w imporcie? Najważniejsze informacje zebrał Hillebrand Gori, globalny operator logistyczny dla branży beverage.
29.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Dostawy LCL dla branży beverage – jak bezpiecznie dostarczyć drogą morską sake z Japonii do Europy?

W organizacji dostaw morskich niewielkich ilości ładunków najczęściej wykorzystywane są usługi transportu drobnicowego (LCL). Jednak w przypadku towarów szczególnie wrażliwych na zniszczenie czy utratę jakości, np. napojów, soków czy wina, wymagane jest niestandardowe podejście i przygotowanie dedykowanych rozwiązań.
17.05.2023

Dokumenty przewozowe w międzynarodowych dostawach dla beverage

Przygotowanie poprawnie wypełnionych dokumentów przewozowych ma kluczowe znaczenie dla szybkiej organizacji dostaw i sprawnej obsługi celnej. Jest to szczególnie ważne dla firm z branży beverage, które obracają towarami wrażliwymi takimi jak soki, wina, komponenty do produkcji napojów, itp. Eksperci Hillebrand Gori, operatora logistycznego specjalizującego się w obsłudze tej branży, przygotowali krótki przewodnik na temat dokumentów przewozowych.
26.04.2023

Szlaki żeglugowe w łańcuchach dostaw dla beverage

W globalnej wymianie handlowej kluczową rolę odgrywa transport morski, który obejmuje 80% globalnych dostaw towarów. Dostawy odbywają się wybranymi szlakami żeglugowymi, które mają swoje określone trasy, co wpływa na czas dostawy. Firmy zajmujące się produkcją wina i napojów alkoholowych, znając trasy morskie wykorzystywane do transportu towarów, mogą lepiej planować wysyłki, zarządzać łańcuchem dostaw, minimalizując koszty i czas dostawy.
27.03.2023

Hillebrand Gori o LCL dla branży beverage – co trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Importerzy, przygotowując się do organizacji dostaw wina i innych napojów z różnych miejsc na świecie, stają przed wyborem odpowiedniej metody ich wysyłki. Kiedy ładunek nie wystarczy do wypełnienia całego kontenera, najlepszym rozwiązaniem w transporcie morskim jest LCL. Hillebrand Gori, specjalizujący się w organizacji globalnych łańcuchów dostaw dla beverage, przygotował krótki przewodnik na temat LCL - na czym polega i dlaczego może być idealnym wyborem dla firmy winiarskiej.
31.01.2023

Kwantowa rewolucja (nie tylko) w morskiej logistyce

Transport przeżywa w ostatnim czasie istotne zawirowania wciąż wpadającą w nowe mutacje pandemią koronawirusa oraz sankcjami wprowadzonymi na Roję po napaści tego kraju na Ukrainę. Okazało się, że zatory na ostatniej mili w porcie, centrum logistycznym czy terminalu wywołują globalne zawirowania na wiodących rynkach przemysłowych zarówno po stronie podażowej jak i popytowej.
09.01.2023

900 pasażerów ewakuowanych z promu w USA z powodu pożaru

Ratownicy ewakuowali prawie 900 pasażerów z promu Staten Island w czwartek wieczorem po pożarze w maszynowni statku, pięć osób zostało rannych, trzy z nich wymagają leczenia szpitalnego, poinformowała telewizja WNBC.
23.12.2022

Jak przygotować się na największe wyzwania globalnych łańcuchów dostaw?

Niedobór kontenerów, wciąż wysokie stawki i opóźnienia w tranzycie - jak przygotować się na największe wyzwania globalnych łańcuchów dostaw?
24.08.2022

Transporty masowe płynów w większym rozmiarze - Hillebrand wprowadza nowy flexitank XL

Największymi wyzwaniami dla łańcuchów dostaw płynnych towarów masowych są dziś zakłócenia w transporcie morskim, niedobór kontenerów, zmiany w rozkładach rejsów i przydział przestrzeni ładunkowych. W odpowiedzi Hillebrand, globalny operator logistyczny dla branży beverage, opracował i wprowadził innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na przetransportowanie w jednym kontenerze aż 27 tys. litrów płynów. To flexitank XL, jeden z największych elastycznych zbiorników typu flexitank dostępnych na rynku.
19.05.2022

Turcja bezpieczną przystanią dla jachtów rosyjskich oligarchów

Clio - jacht powiązany z rosyjskim potentatem aluminiowym Olegiem Deripaską zawinął w sobotę do zatoki w pobliżu południowo-zachodniego tureckiego kurortu Gocek. Coraz więcej rosyjskich miliarderów kieruje się na tureckie wody, aby uciec przed zachodnimi sankcjami nałożonymi za inwazję Rosji na Ukrainę.
17.04.2022

Ekonomista: Polska może stać się zapleczem produkcyjnym Europy

Polska może stać się zapleczem produkcyjnym Europy, jeżeli stworzy przepisy ułatwiające lokowanie się firm, które wycofują się m. in. z Rosji - powiedział PAP prodziekan kolegium finansów i ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego dr Błażej Podgórski.
17.03.2022

Maersk kontynuuje swoją ekspansję. Przejęcie LF Logistics za 3,6 mld USD

A.P. Moller-Maersk kontynuuje ekspansję w realizacji swojej strategii rozwoju globalnej logistyki kontenerowej, ogłaszając jedną z największych transakcji przejęcia, która sprawi, że firma znajdzie się w gronie największych globalnych gigantów logistycznych.
27.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Historia badań i inicjatyw międzynarodowych w sprawie zatopionej amunicji

Zatopiona amunicja, a zwłaszcza amunicja chemiczna była postrzegana jako problem polityczny. Spowodowane było to kwestiami związanymi z odpowiedzialnością prawną. Powszechnie akceptowana zasada „Zanieczyszczający Płaci” (z ang. Polluter Pays) jest już w użyciu od IX wieku, ale jej stosowanie formalne to historia najnowsza.
22.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Hillebrand Poland liderem w morskich przewozach kontenerowych dla beverage

Hillebrand Poland, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze branży beverage, umacnia swoją pozycję lidera w morskim transporcie kontenerowym płynnych produktów masowych i zwiększa wolumeny przewożonych tą drogą ładunków. Firma osiąga dwucyfrowe wzrosty w tym segmencie usług i zamierza utrzymać tak dynamiczny rozwój do końca roku.
27.08.2021

Deutsche Post DHL kupiła morską firmę spedycyjną

Grupa Deutsche Post DHL kupiła firmę spedycyjną J.F. Hillebrand Group AG i jej spółki zależne. W ten sposób grupa wzmocni swoją pozycję na rynku spedycji morskiej.
24.08.2021

Rekordowe półrocze na rynku magazynów

Wystarczyło pół roku, aby deweloperzy zbudowali w Polsce 1,16 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Popyt brutto na koniec czerwca wynosił 3,41 milionów metrów kwadratowych, co jest najwyższą półroczną wartością w historii rynku magazynowego – podała w raporcie firma Colliers.
24.08.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Kolejne centrum logistyczne InPost

InPost uruchomił kolejne centrum logistyczne o powierzchni 6000 m2 w Prologis Park Chorzów. InPost obsługuje ponad 11.000 Paczkomatów® w Polsce oraz usługi kurierskie w oparciu o ponad 60 centrów logistycznych, w tym dwie sortownie centralne w Piotrkowie Trybunalskim oraz P3 Logistic Parks Mszczonów. W styczniu 2021 InPost z sukcesem zadebiutował na giełdzie EURONEXT Amsterdam.
25.02.2021

Rok burzliwego transportu morskiego

Pandemia koronawirusa silnie uderzyła w 2020 roku w światowy rynek logistyki. Niektóre skutki będą odczuwalne jeszcze przez kilka miesięcy tego roku, inne – nawet przez kilka lat. Mogą się zmienić łańcuchy dostaw, czyli może ulec korekcie produkcja przemysłowa na świecie.
15.02.2021

Port Lotniczy Gdańsk w 2020: rekord przewozów cargo

Miniony rok był najtrudniejszym w historii branży lotniczej. Ograniczenia w podróżowaniu spowodowały drastyczne spadki ruchu na całym globie. Nie inaczej było w Porcie Lotniczym Gdańsk, który wykorzystał pandemiczny rok na realizację swoich flagowych inwestycji.
21.01.2021

CPK rozpoczął pozyskiwanie danych do master planu lotniska m.in. prognozy przewozów

Spółka Centralny Port Komunikacyjny rozpoczęła pozyskiwanie specjalistycznych danych na potrzeby master planu lotniska. Chodzi m.in. o prognozy dotyczące przewozów pasażerskich i cargo. To kolejny etap uzgadniania koncepcji Portu Solidarność z potrzebami przewoźników - poinformował CPK w piątkowym komunikacie.
15.01.2021

Nieruchomości przemysłowe i logistyczne najbardziej pożądaną klasą aktywów w 17 krajach Europy Środkowo-Wschodniej

Jak wynika z raportu pt. „ExCEEding Borders: Industrial and Logistics Market in CEE 17”, opracowanego przez Colliers International, międzynarodową kancelarię CMS i Randstad, do najważniejszych wyzwań w sektorze przemysłowym i logistycznym należą dostępność gruntów i nieruchomości w lokalizacjach spełniających oczekiwania zarówno deweloperów, jak i użytkowników końcowych, dostępność i niezawodność usług komunalnych, dostęp do infrastruktury transportowej, dostępność wykwalifikowanej siły roboczej oraz oferta zachęt inwestycyjnych.
08.10.2020

Koronawirus, czyli bolączka dla globalnego łańcucha dostaw (analiza)

Pod koniec stycznia 2020 roku świat obiegła informacja o wybuchu epidemii nieznanego dotąd wirusa nazwanego SARS-CoV-2. Śmiertelna choroba, obecnie znana jako COVID-19 swoimi objawami przypomina grypę, atakując przede wszystkim płuca. Przejawia się gorączką, kaszlem, spłyconym oddechem i trudnościami w oddychaniu. Za epicentrum wirusa uznaje się 11-milionowe miasto Wuhan w prowincji Hubei - ogromne krajowego centrum przemysłowe, realizujące globalne zamówienia dla największych firm z branży automotove i elektronicznej. Pos
13.02.2020

Guardian: przez koronawirusa Chiny mogą nie wrócić na ścieżkę szybkiego wzrostu

Epidemia koronawirusa ogranicza szansę Chin na powrót na ścieżkę szybkiego wzrostu - pisze w poniedziałek brytyjski The Guardian. Według cytowanych przez gazetę opinii, epidemia może zmniejszyć globalny wzrost PKB o 0,3 pkt, choć pozostanie on na poziomie 3 proc.
10.02.2020

Segment przesyłek międzynarodowych oczekuje na świąteczne boom

W ostatnich latach segment przesyłek międzynarodowych notuje wzrost sięgający aż 40 proc. rocznie. To efekt rosnącej popularności polskich e-sklepów wśród klientów z zagranicy, ale także rosnącej liczby przesyłek od klientów indywidualnych w Polsce, którzy – zwłaszcza w okresie przedświątecznym – chętnie wysyłają paczki do bliskich mieszkających w innych krajach UE. W tym roku DHL uruchomił narzędzie, które pozwala nadać taką paczkę online, przy pomocy telefonu bądź komputera. Operator podkreśla, że w ostatnim roku zanotow
10.12.2019

Gibraltar: USA chcą udaremnić zwolnienie zatrzymanego tankowca

Rząd Gibraltaru potwierdził w czwartek wcześniejsze doniesienia mediów, że ministerstwo sprawiedliwości USA zwróciło się do gibraltarskiego Sądu Najwyższego, by odmówił zgody na uwolnienie tankowca z irańską ropą, której odbiorcą miała być Syria.
15.08.2019

Polacy nie znają podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą

Od początku czerwca utonęło już w Polsce ponad 190 osób, z kolei w całym ubiegłym roku – 545 – wynika z danych Policji. Główną przyczyną jest brawura, przecenianie swoich umiejętności, bagatelizowanie ostrzeżeń ratowników i alkohol. Polacy nie znają podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą – podkreślają ratownicy. W celu popularyzacji bezpiecznych zachowań firma DHL Parcel wspólnie z WOPR i Policją przeprowadzili akcję „Bezpiecznie nad wodą”, ucząc plażowiczów, jak bezpiecznie korzystać z nadmorskich kąpielisk.
09.08.2019

Spółka CPK: Od lipca projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego konsultowany w IATA

Spółka Centralny Port Komunikacyjny będzie konsultować budowę CPK z liniami lotniczymi, m.in. z należącymi do Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) - poinformowała w poniedziałek PAP spółka. Pierwsze, inauguracyjne spotkanie ma się odbyć w lipcu w Warszawie.
27.05.2019

Spółka CPK: W lipcu kolejny etap konsultacji strategicznych ws. CPK, m.in. z przewoźnikami

W lipcu planujemy rozpocząć drugi etap konsultacji strategicznych Centralnego Portu Komunikacyjnego, m.in. z przewoźnikami, zarządcami infrastruktury, firmami handlingowymi, operatorami cargo, firmami spedycyjnymi - powiedział PAP Konrad Majszyk ze spółki CPK.
20.05.2019

Raport: Wyniki oraz perspektywy rozwoju globalnego rynku morskich przewozów kontenerowych

Zgodnie z szacunkami wzrost światowego rynku kontenerowego w 2018 roku wyniósł 4,6% (rok do roku), co oznacza przewozy na poziomie 154,8 mln TEU (ekwiwalent kontenera o długości 20 stóp). Najbardziej aktywnymi obszarami rynku były azjatyckie przewozy wewnętrzne (41,6 mln TEU), przewozy transpacyficzne (18,7 mln TEU) oraz transatlantyckie (12,8 mln TEU). Wzrost przewozów przełożył się również na obroty przeładunkowe morskich portów kontenerowych, które wyniosły 790 mln TEU (+4,7%) w 2018 roku. W kolejnych latach oczekiwany
14.05.2019

Dane spedytorów wskazują na słabość globalnej żeglugi

Wolumen transportu morskiego zamówionego do Stanów Zjednoczonych przez spedytorów Deutsche Post’s DHL Group, United Parcel Service Inc i FedEx Corp mocno spadł w lutym. Ten kluczowy barometr światowej gospodarki powinien być ostrzeżeniem także dla światowej żeglugi.
03.04.2019

Zmiany w składzie zarządu OT Logistics. Jest nowy prezes

Rada Nadzorcza Spółki OT Logistics powierzyła Radosławowi Krawczykowi funkcję prezesa zarządu OT Logistics. W skład Zarządu wszedł również, delegowany na trzy miesiące, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Kamil Jedynak, który będzie odpowiadał za realizację Planu Naprawczego.
26.03.2019

GEFCO Freight Forwarding: nowe osoby na kierowniczych stanowiskach

Grupa GEFCO ogłosiła nominacje na kierownicze stanowiska w ramach swojej linii biznesowej Freight Forwarding. Osoby te będą odpowiadać za rozwój poszczególnych obszarów związanych z transportem morskim i lotniczym na całym świecie. Wśród powołanych specjalistów jest Alicja Szewczyk – Polka objęła funkcję Global Human Resources People and Culture Manager.
06.03.2019

Na lotnisku Katowice przeładowano w 2018 r. ponad 18,5 tys. ton ładunków

Ponad 18,5 tys. ton cargo lotniczego, czyli ładunków przeładowano w 2018 r. na lotnisku Katowice - poinformował w piątek Piotr Adamczyk z działu komunikacji i promocji Katowice Airport. To wynik o ponad 750 ton lepszy, niż w 2017 r.
26.01.2019

Dachser trzecią firmą logistyczną w Niemczech

W najnowszym rankingu przedsiębiorstw logistycznych "TOP 100 in European Transport and Logistics Services" międzynarodowy operator Dachser awansował na trzecie miejsce w Niemczech pod względem wielkości przychodów. W segmencie „drogowy transport drobnicowy” Dachser od kilku lat zajmuje niezmiennie pierwszą pozycję w Europie.
24.01.2019

Lotnisko Katowice zwiększyło ilość odprawionych ładunków i inwestuje w infrastrukturę cargo

W pierwszym półroczu br. w terminalu cargo portu lotniczego Katowice odprawiono ponad 9,3 tys. ton ładunków - przeszło 12,5 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Lotnisko zapowiada dalsze inwestycje w rozwój infrastruktury, służącej obsłudze ładunków
18.07.2018

Zatopiona w Bałtyku amunicja chemiczna i ryby

Problem wpływu amunicji chemicznej na ekosystem Morza Bałtyckiego, na choroby ryb a nawet na zagrożenie zdrowia konsumentów tych ryb co pewien czas powraca na łamy mediów. W ostatnim czasie pojawiło się wiele alarmistycznych doniesień, przewidujących katastrofę ekologiczną z powodu korodujących beczek i amunicji zawierającej gazy bojowe, zatopionych po II Wojnie Światowej. Wyciekający z nich iperyt i inne środki toksyczne miałyby powodować masowe owrzodzenia u dorszy i zanieczyszczenia ryb zagrażające ludziom, którzy je jedzą. Bu
04.04.2018

Trendy i wyzwania dla globalnego rynku kontenerów w 2018 roku

Światowy rynek przewozów kontenerowych, po 6,1% wzroście osiągnął obroty wynoszące 138,5 mln TEU w 2017 roku. Głównym graczem na rynku są Azja i Chiny, generujące 64% całości globalnych przewozów kontenerowych. Sam handel wewnętrzny w Azji to 35,1 milionów TEU. Biorąc pod uwagę przestrzenny rozkład ruchu międzykontynentalnego, można wskazać na kluczową pozycję relacji transpacyficznej (34,9 miliona TEU) i transatlantyckiej (18,9 miliona TEU).
12.03.2018

Polskie porty źródłem gospodarczego rozwoju (foto, wideo)

Powinniśmy dmuchać, chuchać, po to, żeby takie rozwiązania, które są wprowadzane dla rozwoju portów w Gdańsku i w Gdyni, były jak najlepsze i żeby nie było problemu z wdrażaniem tych elementów – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego, podczas pierwszego dnia konferencji Transport Week, która we wtorek rozpoczęła się w Gdańsku. Zainaugurowała ją debata pt. „Infrastruktura i branża TSL – Pomorze 2030”.
07.03.2018

Nowy terminal kurierski w okolicy lotniska Chopina

Spółka LS Airport Services, która znajduje się w nadzorze Ministerstwa Rozwoju, wybudowała dla firmy DHL nowy terminal kurierski. Inwestycja powstała w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
10.10.2017

Kazachstan na Nowym Jedwabnym Szlaku, między Polską a Chinami

Ze względu na lokalizację i przyjazne stosunki z Chinami Kazachstan odgrywa kluczową rolę w lansowanej przez Pekin globalnej inicjatywie Pasa i Szlaku, w której uczestniczy również Polska. Przez Kazachstan przejeżdżają m.in. pociągi towarowe z Chin do Europy.
06.09.2017

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group już po raz trzeci został nagrodzony przez linię lotniczą Emirates Cargo podczas „Wieczoru z Emirates”, który odbył się w czerwcu w Warszawie.
20.07.2017

Azjatyckie szlaki handlowe będą zyskiwały na znaczeniu. Za 15 lat będą odpowiadać za połowę światowej wymiany handlowej

Potencjał handlowy gospodarek regionu Azji i Pacyfiku (APAC) stale rośnie. Do 2030 roku tamtejsze szlaki handlowe będą odpowiadać za 50 proc. globalnej wymiany handlowej – ocenia międzynarodowa firma logistyczna DHL Express. Rynki te zmieniają swoją strukturę i zwiększają import. To szansa dla polskich eksporterów.
08.08.2016

Rośnie liczba przesyłek kurierskich z Polski do Chin, Afryki Północnej i Emiratów Arabskich

Niemcy są głównymi adresatami zagranicznych przesyłek kurierskich – wynika z danych DHL Express, realizującej międzynarodowe przesyłki ekspresowe. To nie powinno dziwić, bo zachodni sąsiedzi są naszym głównym partnerem handlowym. Zaskakująca jednak jest bardzo wysoka dynamika kierunków pozaeuropejskich. Polacy wysyłają coraz więcej paczek do Chin, Japonii, krajów Afryki Północnej i Emiratów Arabskich.
04.08.2016

Nowy prezes CTL Logistics

Jarek Król, dotychczasowy członek zarządu CTL Logistics sp. z o.o., został nowym prezesem spółki. Z dniem 1 kwietnia 2016 roku rezygnację ze stanowiska złożył Jacek Bieczek. Bieczek funkcję prezesa zarządu spółki sprawował przez sześć lat. Z Grupą CTL Logistics był związany od 18 lat.
04.04.2016

Hamburg Sud z tytułem Przewoźnika Roku 2015

9 grudnia jeden z największych koncernów logistycznych – DHL, wybrał Oceanicznego Przewoźnika Roku 2015. Tytuł ten odebrał niemiecki armator Hamburg Sud, jeden z dziesięciu największych przewoźników morskich na świecie.
21.12.2015

Nowy szlak jedwabny szansą dla Polski? Eksperci z DCT mają wątpliwości

Kolej towarowa Chiny-Europa staje się coraz bardziej popularna, a jako część projektu Nowego Jedwabnego Szlaku znajduje się na liście priorytetów chińskiego rządu. Specjaliści mają nadzieję, że Polska stanie się centrum inwestycji logistycznych dla Europy. Przez nasz kraj przejeżdzają chińskie pociągi. Pytanie tylko, czy powstanie szlaku nie zagrozi naszej gospodarce morskiej?
26.05.2015

Kontenerowce coraz bardziej ekologiczne

W ub. roku armatorzy zmniejszyli emisję CO2 przypadającą na 1 przewożony kontener 20. stopowy (TEU) na odległość 1 km średnio o 7,7 proc.
28.08.2014

Rekord przejazdu pociągu kontenerowego z Chin do Warszawy

Pilotażowy pociąg kontenerowy światowego operatora logistycznego DHL Global Forwarding i rosyjskiej firmy OTŁK (Wspólne Przedsiębiorstwo Transportu i Logistyki) dostarczyło towary ze Wschodnich Chin do Warszawy w czasie krótszym niż dwa tygodnie.
15.04.2014

Nowy Członek Zarządu CTL Logistics

Jarosław Król, ekspert ds. łańcucha dostaw, logistyki, planowania oraz optymalizacji procesów i restrukturyzacji przedsiębiorstw dołączył do Zarządu CTL Logistics Sp. z o.o. W firmie odpowiedzialny będzie za logistykę kontraktową.
09.09.2013

Goodman Poland odnotowuje znaczący wzrost powierzchni logistycznej oddanej do użytku w 2012 r.

W 2012 r. Grupa Goodman oddała do użytku w Polsce ponad 122 000 m2 powierzchni magazynowej, podczas gdy w 2011 r. było to przeszło 47 000 m2. Łącznie w całej Europie kontynentalnej Grupa przekazała klientom w ubiegłym roku ponad 820 000 m2 nowej powierzchni względem 500 000 m2 rok wcześniej. Obecnie Goodman dysponuje w Polsce działkami, na których może wybudować kolejne 875 000 m2 powierzchni logistycznej.
19.02.2013

Dachser ponownie numerem jeden w transporcie przesyłek drobnicowych w Niemczech

Dachser obronił pozycję lidera na niemieckim rynku transportu drobnicy. Firma objęła także 4. miejsce w ogólnym badaniu niemieckich firm logistycznych. Wyniki pochodzą z prestiżowego rankingu “Die Top 100 der Logistik”– edycja 2012/2013.
06.02.2013

Goodman ma pierwszych klientów w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku

Goodman podpisał umowy najmu z dwoma pierwszymi klientami w ramach Pomorskiego Centrum Logistycznego w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk. W pierwszym magazynie o powierzchni 14 000 m2 operatorzy logistyczni Kuehne + Nagel oraz Terramar obejmą odpowiednio 3 870 m2 oraz 3 970 m2. Budowę pierwszego magazynu rozpoczęto we wrześniu 2012 r., a jego oddanie do użytku planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2013 r.
04.02.2013

Maersk najlepszym pracodawcą w sektorze transportu i logistyki

W trzeciej już edycji rankingu „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów”, prowadzonego przez Antal International, Maersk Polska zajął pierwsze miejsce wśród firm w grupie „Transport, Spedycja i Logistyka”. 4 grudnia podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród w siedzibie Business Centre Club, statuetkę dla Maersk Polska odebrała Alicja Bogusz, HR Manager.
07.12.2012

Reaktywacja Polskiej Izby Handlowej w Szanghaju

Po ponad 80 latach została reaktywowana w Szanghaju Polska Izba Handlowa. Inicjatorem przedsięwzięcia jest grupa Polaków przebywających obecnie w Chinach w celach głównie biznesowych.
03.01.2012

Pierwsze, bezpośrednie połączenie drobnicowe z Polski do USA

20 września 2011 roku DHL Global Forwarding uruchomił pierwsze, bezpośrednie połączenie LCL (Less than Container Load) z Polski do USA.
12.10.2011

Logistyka odzysku - biznes z przyszłością

Między transportem i ekologią istnieją dwa rodzaje powiązań. Pierwsze związane jest z przewożeniem towarów jak najmniej szkodliwymi dla środowiska środkami transportu. Chodzi tu zarówno o udoskonalenia technologiczne związane przede wszystkim z ograniczeniem emisji CO2, jak i o zastępowanie transportu zatruwającego środowisko bardziej ekologicznym, np. drogowego kolejowym. Tematyką tą zajmiemy się w dalszej części dodatku.
25.11.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.