• <
nauta_2024

Dania. Prawie połowa nowo zamówionych statków uwzględnia zielone paliwa

jm

06.12.2022 13:07
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Dania. Prawie połowa nowo zamówionych statków uwzględnia zielone paliwa

Partnerzy portalu

Dania. Prawie połowa nowo zamówionych statków uwzględnia zielone paliwa - GospodarkaMorska.pl

Z analizy opublikowanej przez Danish Shipping wynika, że w 2022 roku duńskie firmy zamówiły 51 nowych statków. 25 z nich może korzystać z zielonych paliw.

– To pokazuje, że przedsiębiorstwa żeglugowe są świadome swoich obowiązków. I wyraźnie pokazuje, że duńskie przedsiębiorstwa żeglugowe nie tylko mówią o zielonej transformacji – powiedziała Maria Skipper Schwenn, dyrektor wykonawcza ds. klimatu, środowiska i bezpieczeństwa w Danish Shipping. – Te firmy przewodzą i obecnie wodują statki, które są warunkiem wstępnym zielonej transformacji żeglugi do 2050 r. – dodała.

W zeszłym roku duńskie firmy żeglugowe zamówiły łącznie 44 nowe statki. Tegoroczna liczba zamówień jest więc wyższa o siedem procent. Analiza Danish Shipping pokazuje ponadto, że po raz pierwszy od 2015 roku liczba duńskich zamówień wzrosła. Może to być związane z koniecznością wymiany flot w związku z wymogami dekarbonizacyjnymi.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.