• <

Wynik wyszukiwania - "zamówienia" - Wiadomości

Mitsubishi Shipbuilding otrzymuje zamówienia na pierwsze w Japonii statki ro-ro napędzane metanolem

Mitsubishi Shipbuilding, część grupy Mitsubishi Heavy Industries (MHI), otrzymała zamówienia od Toyofuji Shipping i Fukuju Shipping na pierwsze w Japonii statki towarowe typu roll-on/roll-off (ro-ro) napędzane metanolem. Oba statki zostaną zbudowane w zakładzie Enoura stoczni MHI Shimonoseki Shipyard & Machinery Works w prefekturze Yamaguchi, a ich ukończenie i dostawa są planowane na 2027 rok.
21.06.2024

Fincantieri otworzy spółkę w Arabii Saudyjskiej

Włoski koncern stoczniowy Fincantieri otworzy spółkę zależną w Arabii Saudyjskiej. Fincantieri Arabia ma się skupiać m.in. na obronności.
24.05.2024

Edge i Fincantieri ogłaszają współpracę przy realizacji zamówienia na 10 patrolowców

W Abu Dabi odbyło się 20 maja podpisanie umowy przez włoską stocznię Fincantieri z dostawcą technologii obronnych Edge. Utworzona spółka joint venture Maestral ma budować nowoczesne okręty dla zainteresowanych sił morskich, a pierwszym zleceniem ma być realizacja dużego zamówienia dla straży wybrzeża Zjednoczonych Emiratów Arabskich na 10 patrolowców o wartości 400 mln euro.
22.05.2024

Wiatr wieje jak nigdy wcześniej. Rynek turbin wiatrowych z rekordami

Najnowszy raport Wood MacKenzie poświęcony globalnemu rynkowi turbin wiatrowych stwierdza, że wolumen zamówień osiągnął nowy rekord w ubiegłym roku. Spowolnienie wzrostu odnotował sektor morskiej energetyki wiatrowej, który nie dotrzymał kroku dynamice sektora onshore wind.
19.04.2024

Katar zrealizuje zamówienia na konwencjonalne tankowce LNG, osiągając liczbę 104 jednostek

QatarEnergy podpisało długoterminowe umowy czarteru czasowego (TCP) z czterema międzynarodowymi armatorami na eksploatację 19 nowych, ultranowoczesnych, konwencjonalnych statków LNG jako część drugiego przetargu armatorów w ramach historycznego programu rozbudowy floty LNG QatarEnergy.
02.04.2024

Zremb Chojnice z nowymi offshorowymi zamówieniami

Zremb Chojnice poinformował o otrzymaniu od kontrahentów z branży offshore kolejnych zamówień na wykonanie specjalistycznych jednostek.
26.02.2024

Rekordowe zamówienia na eko statki. Porty morskie pod presją modernizowanych flot

Dekarbonizacja floty rozpędza się wraz z zamówieniami na nowe statki. I choć to w stoczniach europejskich powstaje wiele innowacyjnych konstrukcji, beneficjentami wydatków armatorów na dekarbonizację flot są stocznie azjatyckie. Głównie to chińskie i koreańskie, które otrzymują na tacy nowe technologie. Porty morskie muszą wciąż inwestować w obsługę statków zasilanych energią z nabrzeża i bunkrowanych paliwami alternatywnymi.
28.01.2024

Nowe zamówienia statków: LNG i metanol łeb w łeb

Według informacji DNV, w listopadzie złożono w stoczniach zamówienia na łącznie osiem jednostek zasilanych paliwami alternatywnymi. Są to samochodowce i ro-ro. Cztery z nich mają korzystać z LNG, cztery z metanolu.
05.12.2023

MSC Cruises składa zamówienia na dwa wycieczkowce o wyporności ponad 200 000 ton każdy

Jedna z czołowych firm z turystycznej branży żeglugowej inwestuje w nowe jednostki dla swojej floty, co wiąże się również z odrabianiem strat po pandemicznym okresie. To pierwsze duże statki wycieczkowe zamówione przez od ponad trzech lat, gdy wybuchła pandemia COVID-19. Zaplanowane jednostki klasy World mają być trzecie co do wielkości na świecie.
14.11.2023

Kto zbuduje nowy budynek Polskiej Stacji Antarktycznej? Ruszył przetarg

Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk ogłosił przetarg na budowę nowego budynku głównego Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego.
05.11.2023

PŻB: nowy prom w przyszłym roku, plany połączenia na Bornholm na razie bez rezultatów

Prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej Andrzej Madejski opowiedział w mediach m.in. o planach związanych z przyjęciem do eksploatacji nowych jednostek, a także o niezrealizowanym planie uruchomienia sezonowego połączenia Kołobrzeg – Bornholm.
25.10.2023

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel II: wciąż budujemy kompetencje, zbudujemy też statki [RELACJA]

Pierwszy dzień konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl. wieńczył panel dyskusyjny dotyczący tego, czy i jak transformacja energetyczna, na czele z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej, może stać się motorem napędowym dla sektora morskiego w Polsce.
01.10.2023

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel I: polskie stocznie z zamówieniami i niespełnionymi obietnicami, ale bez kadr [RELACJA]

Konferencja Rejs z GospodarkaMorska.pl już za nami. Po raz trzeci reprezentanci branży morskiej popłynęli wspólnie promem Nova Star, by rozmawiać o problemach, jakie spotykają sektor, ale też o ich rozwiązaniach.
28.09.2023

Duże dostawy i małe zamówienia. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 32-37/2023)

Jak podają statystyki w ostatnich tygodniach i miesiącach na rynek wprowadzono bardzo dużą ilość nowego tonażu kontenerowego o pojemności kilkuset tysięcy TEU. Szczególnie widoczne wzrosty w tym zakresie były widoczne u światowych gigantów, tj. MSC i Maersk. W kolejnych miesiącach przewiduje się dalsze intensywne dostawy nowego tonażu kontenerowego.
26.09.2023

Samsung Heavy Industries rozpoczyna rok 2023 z zamówieniami na FLNG i LNG o wartości 2 mld dolarów

Południowokoreańska firma stoczniowa Samsung Heavy Industries (SHI) pozyskała nowe zamówienie na budowę dwóch gazowców LNG o wartości 500 mln USD, co zwiększyło jej zarobki z zamówień do 2 mld dolarów w pierwszym miesiącu 2023 roku.
01.02.2023

Rosną zamówienia dotyczące platform wiertniczych. Valaris liczy zyski

Wykonawca usług wiertniczych na morzu, Valaris, otrzymał nowe kontrakty. W związku z tym portfel zamówień sięgnął blisko 275 mln dolarów.
19.12.2022

Żegluga na Pacyfiku na mieliźnie. Zamówienia USA w Chinach spadły o 40%. W Polsce mamy wzrosty w eksporcie i imporcie

Odwołania rejsów, zmiany rozkładów w serwisach oceanicznych, konsolidacja ładunków przez operatorów oceanicznych już jest widoczna w grudniu br. A sztormowe czasy czekają importerów amerykańskich w styczniu 2023 r. Już wiadomo, że zamówienia USA w Chinach spadły o 40%. Chińskie fabryki są zamykane dwa tygodnie wcześniej niż zwykle przed chińskim Nowym Rokiem.
13.12.2022

Niemcy. Reuters: złożono zamówienia na gaz z Rosji, choć surowiec nadal nie płynie przez Nord Stream 1

Niemieccy nabywcy zarezerwowali na krótko w poniedziałek przepustowość do odbioru rosyjskiego gazu przez Nord Stream 1, po raz pierwszy od zamknięcia tego gazociągu trzy tygodnie temu. Niemiecki operator sieci Gascade zapewnił jednak, że gaz nie płynie, a przepustowość Nord Stream 1 wynosi zero - podała agencja Reutera.
19.09.2022

Rekordowe zamówienia zbiornikowców LNG, rekordowe ceny. PGNiG wchodzi na rynek z portfelem na 8 zbiornikowców

Globalny portfel zamówień statków na skroplony gaz ziemny osiągnął prawie 230 gazowców LNG i stanowi to 38 proc. wielkości obecnej floty operacyjnej. PGNiG z kontraktem na 8 statków funkcjonuje na rynku jako nowy inwestor.
10.08.2022

F.E.W. Baltic II: RWE rozmawia z polskimi dostawcami o zamówieniach dla morskiej stacji transformatorowej

RWE kontynuuje dialog z polskimi podwykonawcami zainteresowanymi udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku. Drugi etap rozmów będzie dotyczyć morskiej stacji transformatorowej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele dostawcy sprzętu – Chantiers de l'Atlantique.
09.06.2022

Gaz-System: gaz płynie zgodnie z zamówieniami; magazyny wypełnione w ok. 80 proc.

Transport gazu do odbiorców jest realizowany zgodnie z ich bieżącym zapotrzebowaniem - zapewnił w środę Gaz-System. Spółka nie przerwała zatłaczania gazu do magazynów, a poziom ich wypełnienia wynosi ok. 80 proc.; to dodatkowe zabezpieczenie w obecnej sytuacji - dodał.
27.04.2022

PGNiG i Gaz-System zapewniają, że dostawy gazu do odbiorców realizowane są zgodnie z zamówieniami

Na bieżąco monitorujemy sytuację. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze i jesteśmy na nie przygotowani - podkreśliły PGNiG i Gaz-System w piątkowym komunikacie.
22.04.2022

Zamówienia na statki zasilane paliwami alternatywnymi przeważają

Według danych Clarksons Research ponad połowa z zamówionych w I kwartale tego roku statków ma być napędzana paliwami alternatywnymi.
15.04.2022

Towimor realizuje zamówienia dla największych stoczni świata [WIDEO]

Toruńska spółka Towimor SA od ponad 100 lat dostarcza urządzenia pokładowe na statki. Ostatni rok zamknęła z imponującymi kontraktami na urządzenia cumowniczo-kotwiczne na megakontenerowce.
06.04.2022

PGE: dostawy węgla i gazu do aktywów Grupy zgodnie z zamówieniami

Dostawy węgla i gazu do aktywów wytwórczych PGE odbywają się zgodnie z zamówieniami - poinformował w środę na konferencji wynikowej prezes spółki Wojciech Dąbrowski. Spółka planuje znaczącą akwizycję w sektorze OZE i kontynuację projektów gazowych.
23.03.2022

Gaz-System: przesył gazociągiem jamalskim zgodny z zamówieniami

Przesył gazu gazociągiem jamalskim jest realizowany zgodnie z zamówieniami klientów - poinformował w piątek operator przesyłowy gazu Gaz-System. Jak zaznaczył, przesył na tym gazociągu w kierunku zachodnim został zwiększony od godz. 20 w piątek.
05.03.2022

Jest porozumienie Orlenu z Aramco ws. zamówienia dodatkowych pięciu tankowców ropy z Morza Północnego

Orlen porozumiał się z partnerem Aramco w sprawie zamówienia pięciu dodatkowych tankowców surowca z Morza Północnego, zabezpieczył też alternatywne dostawy z rynku SPOT do Orlen Lietuva - poinformował w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
02.03.2022

Euronav przedstawił projekt tankowca napędzanego amoniakiem i złożył nowe zamówienia na statki

Belgijska firma Euronav ogłosiła udział w partnerstwie w celu przyspieszenia rozwoju nowych dwupaliwowych tankowców napędzanych amoniakiem.
07.07.2021

Wielki biznes konstrukcji silników kwitnie, ponieważ rosną zamówienia na kontenerowce

Duże statki to duże silniki. Dlatego szwajcarski producent silników okrętowych WinGD, przeżywa rozkwit biznesu.
05.07.2021

BIMCO: Zamówienia na nowe statki wzrosły ponad dwukrotnie z powodu większego popytu na kontenerowce

Dane BIMCO pokazują, że łączna liczba zamówień w pierwszych pięciu miesiącach tego roku wzrosła o 119,7% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku.
31.05.2021

Zamówienia na nowe statki spadły o 50 procent

Armatorzy mają coraz mniej czasu, aby zastosować w swojej flocie bardziej ekologiczne paliwa. Spowodowało to spadek zamówień na nowe jednostki, gdyż firmy nie wiedzą, na jaką technologię spalania się zdecydować.
10.01.2021

Wzrosły nowe zamówienia w przemyśle

Nowe zamówienia w przemyśle w październiku 2020 r. wzrosły rdr o 3,7 proc., po wzroście o 3,7 proc. rdr we wrześniu - podał Główny Urząd Statystyczny.
25.11.2020

Fincantieri nie narzeka na zamówienia, ale zysk koncernu wciąż spada

Włoski koncern stoczniowy Fincantieri odnotował 16% spadek przychodów (3,53 mld euro) w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku. Znaczący wpływ na te wyniki miał wybuch epidemii Covid-19.
15.11.2020

Zamówienia eksportowe wzrosły w tempie najszybszym od stycznia 2018

Struktura PMI pokazała, że w październiku zamówienia eksportowe wzrosły po raz czwarty z rzędu, w tempie najszybszym od stycznia 2018 r. - wskazali w poniedziałkowym komentarzu analitycy PKO BP. Dodali, że nastąpił też najsilniejszy od czerwca 2018 r. wzrost zatrudnienia.
02.11.2020

DSME otrzymało zamówienia na gazowce o wartości 1,7 mld USD

Południowokoreański stoczniowiec Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) zdobył dwa zamówienia na sześć zbiornikowców LNG.
15.10.2020

Ministerstwo Rozwoju: nowe prawo powinno pobudzić zainteresowanie zamówieniami publicznymi

1 stycznia 2021 r. wchodzi w życie nowe Prawo zamówień publicznych, które reguluje zasady funkcjonowania rynku zamówień publicznych w naszym kraju. „Zawiera ono cały szereg rozwiązań, które sprawią, że rynek ten będzie mógł dać impuls dla gospodarki i stanie się dobrym narzędziem do rozwoju dla przedsiębiorców” – powiedział ekspert Ministerstwa Rozwoju Przemysław Grosfeld na trzecim webinarium Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwa Rozwoju w ramach cyklu „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”.
01.06.2020

Usługa tranzytu na gazociągu jamalskim realizowana zgodnie z zamówieniami klientów

Usługa tranzytu na gazociągu jamalskim jest realizowana przez GAZ-SYSTEM na bieżąco, zgodnie z zamówieniami klientów. Korzystanie z przepustowości tego gazociągu odbywa się na podstawie prawa unijnego w formule udziału w aukcjach.
27.05.2020

GUS: nowe zamówienia w przemyśle w grudniu spadły o 3,7 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle w grudniu 2019 r. spadły rdr o 3,7 proc., po spadku o 0,2 proc. rdr w listopadzie - podał GUS.
27.01.2020

DSME zdobyło zamówienia na sześć kontenerowców

Południowokoreańska stocznia Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) zdobyła kontrakt na budowę sześciu kontenerowców. Zamówienie warte 711 mln dolarów złożył nieujawniony armator z Afryki.
01.01.2020

Hyundai Samho z wartymi 280 mln dolarów zamówieniami

Hyundai Samho Heavy Industries, część grupy Hyundai Heavy Industries (HHI) otrzymała dwa zamówienia na łączną wartość 280,2 mln dolarów.
01.01.2020

GUS: nowe zamówienia w przemyśle w listopadzie spadły o 0,2 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle w listopadzie 2019 r. spadły rdr o 0,2 proc., po wzroście o 3,7 proc. rdr w październiku - podał GUS.
23.12.2019

Raport: Zamówienia na nowe statki rosną bardzo wolno

Przemysł stoczniowy odnotowuje niewielki wzrost liczby zamówień w porównaniu do fatalnego 2016 roku, ale to ożywienie zwalnia - powiedział Steve Gordon, globalny szef Clarksons Research, przed wystawą Marintec 2019.
28.11.2019

GUS: nowe zamówienia w przemyśle w październiku wzrosły o 3,7 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle w październiku 2019 r. wzrosły rok do roku o 3,7 proc., po wzroście o 12,6 proc. rok do roku we wrześniu - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.
27.11.2019

Chińska stocznia z zamówieniami od Conoship International

Holenderska firma Conoship International specjalizująca się w inżynierii morskiej podpisała umowę z chińską stocznią Mawei na projekt dwóch wielozadaniowych jednostek typu DP2 B Spliethoff.
26.11.2019

Korea Płd. wyprzedza Chiny w zamówieniach na gazowce LNG

Południowokoreańskie stocznie osiągnęły pierwsze miejsce w globalnych zamówieniach na gazowce LNG. Wszystko dzięki ogromnemu zainteresowaniu armatorów z całego świata - podaje agencja Yonhap News Agency
13.11.2019

GUS: nowe zamówienia w przemyśle we wrześniu wzrosły o 12,6 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle we wrześniu 2019 r. wzrosły rok do roku o 12,6 proc., po wzroście o 5,3 proc. rdr w sierpniu - podał GUS.
23.10.2019

Błaszczak: w 2019 r. MON złoży w polskim przemyśle zbrojeniowym zamówienia o wartości 6,8 mld zł

Zamówienia kierowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej do polskiego przemysłu zbrojeniowego są wyższe niż kilka lat temu; w tym roku ich wartość osiągnie ponad 6,8 mld zł - mówił w poniedziałek w Fabryce Broni "Łucznik" w Radomiu szef MON Mariusz Błaszczak.
30.09.2019

Hyundai Samho z zamówieniami na pięć nowych statków

Południowokoreańska stocznia Hyundai Samho Heavy Industries otrzymała zamówienia na pięć nowych statków. Wśród zakontraktowanych jednostek znalazły się dwa gazowce LPG i trzy tankowce do przewozu produktów petrochemicznych.
27.08.2019

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle w kwietniu wzrosły o 15,9 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle w kwietniu 2019 r. wzrosły rdr o 15,9 proc., po wzroście o 11,0 proc. rdr w marcu 2019 r. - podał GUS.
27.05.2019

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle na eksport w kwietniu wzrosły o 9,6 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle na eksport w kwietniu 2019 r. w ujęciu rdr wzrosły o 9,6 proc., po wzroście o 9,6 proc. rdr w marcu - podał GUS.
27.05.2019

GUS: nowe zamówienia w przemyśle w lutym wzrosły o 11,9 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle w lutym 2019 r. wzrosły rdr o 11,9 proc., po wzroście o 9,1 proc. rdr w styczniu 2019 r. - podał GUS.
25.03.2019

Katar z planem zamówienia nowych gazowców LNG

Katarski minister energetyki ujawnił plany swojego kraju zakupu 60 nowych gazowców LNG. Większość z nich ma powstać w południowokoreańskich stoczniach.
13.03.2019

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle w styczniu wzrosły o 9,1 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle w styczniu 2019 r. wzrosły rdr o 9,1 proc., po wzroście o 16,6 proc. rdr w grudniu 2018 r. - podał GUS.
25.02.2019

Samsung Heavy Industries zamknął 2018 rok z zamówieniami na 49 statków

Południowokoreańska stocznia Samsung Heavy Industries (SHI) zakończyła poprzedni rok z 49 zamówieniami na nowe jednostki. Ostatni kontrakt został podpisany 31 grudnia.
03.01.2019

Nowe zamówienia w przemyśle w listopadzie wzrosły o 5,4 proc. rdr – GUS

Nowe zamówienia w przemyśle w listopadzie 2018 r. wzrosły rdr o 5,4 proc., po wzroście o 10,9 proc. rdr w poprzednim miesiącu - podał GUS.
21.12.2018

Czaputowicz: w 2018 r. polskie stocznie zyskały zamówienia na budowę kilkunastu promów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w 2018 r. współorganizowało kilkanaście misji do krajów Europy, Azji, USA i Wspólnoty Niepodległych Państw. Wzięło w nich udział około 300 przedsiębiorców - mówił szef MSZ na dorocznym spotkaniu ws. aktywności resortu w dyplomacji ekonomicznej.
19.12.2018

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle na eksport we wrześniu wzrosły o 7,1 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle na eksport we wrześniu 2018 r. w ujęciu rdr wzrosły o 7,1 proc. po wzroście o 9,6 proc. rdr w poprzednim miesiącu - podał we wtorek GUS.
23.10.2018

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle we wrześniu wzrosły o 6,5 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle we wrześniu 2018 r. wzrosły rdr o 6,5 proc., po wzroście o 9,9 proc. rdr w poprzednim miesiącu - podał we wtorek GUS.
23.10.2018

Przetarg na generalnego wykonawcę systemu rejestracji jachtów „REJA24”

Urząd Morski w Szczecinie informuje, że w zakładce „Zamówienia publiczne – Aktualne – Powyżej 30 tys. euro – Przetarg nieograniczony” zostało opublikowane ogłoszenie dotyczące poszukiwania generalnego wykonawcy projektu „Wdrożenie innowacyjnych e-usług o wysokim poziomie dojrzałości w zakresie rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m”.
18.10.2018

BC Ferries szykuje się do zamówienia nowych promów

Firma BC Ferries już wkrótce złoży zamówienie na nowe promy. Jak poinformował armator, będzie to przynajmniej pięć dużych jednostek.
09.10.2018

Nowe zamówienia w przemyśle w sierpniu wzrosły o 9,9 proc. rdr - GUS

Nowe zamówienia w przemyśle w sierpniu 2018 r. wzrosły rdr o 9,9 proc., po wzroście o 11,5 proc. rdr w poprzednim miesiącu - podał GUS.
25.09.2018

Corsica Ferries przygotowuje się do zamówienia nowych promów

Firma Corsica Ferries przygotowuje się do zamówienia nowych promów, które będą reprezentować nową generację jednostek we flocie przewoźnika. Jak będą wyglądać? Niedawno uchylono rąbka tajemnicy.
13.09.2018

Armatorzy muszą dalej zmniejszać zamówienia na nowe jednostki

Przewoźnicy kontenerowi powinni ograniczyć swój apetyt na nowe statki i zwiększyć poziom złomowania, aby kontrolować obecną równowagę między popytem a podażą – czytamy w raporcie agencji AlixPartners.
24.07.2018

DSME z zamówieniami na dwa kolejne tankowce

Południowakoreańska stocznia Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) pozyskała zamówienia na dwa kolejne dwa duże tankowce VLCC.
31.05.2018

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle w kwietniu wzrosły o 8,4 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle w kwietniu 2018 r. wzrosły w ujęciu rdr o 8,4 proc., po spadku o 16,2 proc. rdr w poprzednim miesiącu - podał GUS.
25.05.2018

Zamówienia na wycieczkowce główna przyczyną ogromnego wzrostu przychodów stoczni Fincantieri

Włoska stocznia Fincantieri zanotowała ogromny wzrost przychodów w pierwszym kwartale 2018 roku, głównie dzięki wielu zamówieniom z sektora wycieczkowego.
08.05.2018

DSME zdobyło zamówienia na 10 tankowców VLCC w tym roku

Południowakoreańska stocznia Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) pozyskała zamówienia na dwa kolejne dwa duże tankowce VLCC.
04.04.2018

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle w lutym wzrosły o 5,2 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle w lutym 2018 r. wzrosły w ujęciu rdr o 5,2 proc., po wzroście o 12,6 proc. rdr w poprzednim miesiącu - podał GUS.
23.03.2018

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle w listopadzie wzrosły o 18,8 proc. rdr

Nowe zamówienia w przemyśle w listopadzie wzrosły w ujęciu rdr o 18,8 proc., po wzroście o 13,4 proc. rdr w poprzednim miesiącu - podał GUS.
22.12.2017

Zamówienia dla Stoczni Marynarki Wojennej już jesienią

Już jesienią będziemy mogli myśleć o zamówieniach dla tej stoczni – powiedział o Stoczni Marynarki Wojennej w rozmowie z portalem wnp.pl Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej. Jego zadaniem stocznia została uratowana. Zgodnie z planem, w listopadzie jej właścicielem ma zostać Polska Grupa Zbrojeniowa.
13.10.2017

Zamówienia publiczne - ugody administracyjne na nowych zasadach

Z dniem 1 czerwca 2017 r. weszła w życie Ustawa z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności poprzez zawieranie ugód administracyjnych. Ustawa została ogłoszona dnia 12 maja 2017 r. w Dzienniku Ustaw z 2017 r. pod pozycją nr 933. Ustawa wprowadza m.in. nowelizację ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych oraz ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
13.09.2017

Szef MON: Możliwy podział zamówienia ws. śmigłowców

Szef MON Antoni Macierewicz powiedział w piątek w TVP, że możliwy jest podział oferty na śmigłowce dla wojsk specjalnych "dla więcej niż jednego przedsiębiorstwa".
09.09.2017

DFDS nosi się z zamiarem zamówienia dwóch promów ro-ro

DFDS poważnie zastanawia się nad zamówieniem nowych promów. Niewykluczone, że konkretne decyzje zapadną jeszcze w tym roku. W taki sposób armator zamierza odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie rynku.
25.08.2016

Zamówienia z branży recyklingu – sposób Expom na kryzys w offshore

Branża offshore notuje ostatnio spore problemy, co odczuwają nawet najwięksi producenci. Jednak firma Expom S.A. znalazła sposób na zachowanie ciągłości produkcji – decydując się na dywersyfikację portfela klientów i przyjmując zlecenia m.in. z branży recyklingu.
24.02.2016

Po kryzysie greckim znów rosną zamówienia na łodzie sportowe i rekreacyjne

Po kilku kryzysowych latach na międzynarodowy rynek wraca koniunktura na łodzie. Ich polski producent, Admiral Boats, ma już pełny portfel zamówień na najbliższy sezon. Firma zdobywa kolejne rynki zbytu dla swoich produktów. Liczy, że po sukcesach w Skandynawii czy Europie Zachodniej znajdzie też klientów w ciepłych krajach, gdzie sezon praktycznie nigdy się nie kończy.
29.12.2015

Projekt gazowca LNG nowej generacji już gotowy. Trwa oczekiwanie na pierwsze zamówienia

LNGreen, czyli projekt gazowca LNG nowej generacji, już zakończony. Supernowoczesna jednostka ma odznaczać się jeszcze mniejszą emisją szkodliwych substancji, większą efektywnością energetyczną oraz nośnością.
21.07.2015

Polskie stocznie mają zamówienia na ponad miliard euro. Rośnie też liczba remontów statków

Polskie stocznie mają zamówienia na nowe statki o wartości niemal miliarda euro. Portfel zamówień na 2016 r. jest już wypełniony. Do tego dochodzą remonty i modernizacje, których ostatnio przybywa ze względu na nowe unijne regulacje. W związku z którymi starsze statki muszą być wyposażone w systemy do odsiarczania spalin i bardziej ekologiczny napęd.
12.06.2015

Szykują się kolejne zamówienia w stoczni Meyer Turku

Jeden z największych armatorów wycieczkowców na świecie, Royal Caribbean (RCCL), zamierza złożyć zamówienia na nowe jednostki w finlandzkiej stoczni Meyer Turku. Budowa nowych statków miałaby się rozpocząć w 2020 roku. Nie podano jeszcze szczegółów na temat jednostek, które mają być zamówione.
21.04.2015

Damen zdobywa nowe zamówienia na holowniki Stan Tug 3011

Fima Seacontractors zamówiła dwa pierwsze statki nowego projektu Stan Tug typu STu 3011 oraz za miesiąc odbiera dziewiąty statek z serii Shoalbuster - Shoalbuster 3209.
15.10.2014

Gryfia już w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Teraz czeka na zamówienia

Morska Stocznia Remontowa Gryfia ze Szczecina dołączyła do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. To ok. 30 firm, które będą wspólnie realizować zamówienia m.in. dla Ministerstwa Obrony Narodowej.
10.09.2014

Ruszają zamówienia zakupu superkontenerowców

Kilka nowych zamówień superkontenerowców o pojemności 18 tys. TEU (zabierających ekwiwalent 18 tys. kontenerów 20. stopowych) zostanie złożonych w trzecim kwartale tego roku, ale ich dostaw można spodziewać się w 2017 roku lub później, oceniają eksperci Lloyd\'s List, na podstawie ocen shipbrokerów.
06.06.2014

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest wykonanie „Strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu Programu rozwoju polskich portów morskich do roku 2020 (z per

W dniu 4 września 2013 r. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej ogłosiło postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie „Strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu Programu rozwoju polskich portów morskich do roku 2020 (z perspektywą do 2030 roku)”.
09.09.2013

Sunreef Yachts sprzedaje 3 super jachty w ciągu 3 tygodni: zamówienia na 90 mln PLN!

Pomimo kryzysu na rynku jachtowym na świecie zapoczątkowanym we wrześniu 2008 i zbierającym żniwa do dziś, gdańska prywatna stocznia jachtowa, Sunreef Yachts, idzie do przodu pełną parą, a zamówienia spływają regularnie z całego świata. Od początku roku zwodowanych zostało już pięć jednostek, a w przeciągu zaledwie 3 ostatnich tygodni stocznia uzyskała zamówienia na sumę 90 mln PLN!
02.07.2013

Stocznia jachtowa Sunreef Yachts zdobywa nowe zamówienia na jachty o wartości 34 mln złotych

Stocznia jachtowa Sunreef Yachts od lat poszerza gamę swoich jachtów i konsekwentnie zwiększa roczną produkcję. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, stocznia buduje obecnie nowe hale produkcyjne, gdzie roczna produkcja będzie wynosić 15-20 jednostek powyżej 60 stóp, w tym super jachty. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach stocznia zdobyła dwa kolejne zamówienia na luksusowe katamarany żaglowe, super jacht Sunreef 82 DOUBLE DECK oraz nowy koncept Sunreef 60 LOFT, o łącznej wartości 34 milionów złotych. Oba jachty trafią do s
20.06.2013

ABB zdobywa warte 160 mln USD zamówienia na dostawę systemów elektrycznych dla statków wiertniczych w Brazylii

Efektywne energetycznie i niezawodne systemy zasilania dla siedmiu nowych statków do wierceń głębinowych
01.03.2013

Rzeczpospolita: Stocznie biorą na cel wojskowe zamówienia

Marynarka Wojenna zleciła Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni remonty dwóch okrętów. Cywilne stocznie coraz częściej sięgają po wojskowe zamówienia- informuje dziennik Rzeczpospolita
26.02.2013

Nowe wodowania i zamówienia w stoczni Sunreef Yachts

Zamówiona w styczniu br., czwarta jednostka jachtu Sunreef 58 zostanie uroczyście ochrzczona 31 października na nabrzeżu Hotelu Hilton w Gdańsku.
29.10.2012

Gdańsk: Stocznia Remontowa Shipbuilding ma zamówienia na 2 lata

Stocznia Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku ma zamówienia na budowę specjalistycznych statków na najbliższe dwa lata. Trwa kontraktacja na 2014 rok. Obecnie w stoczni budowanych jest 19 jednostek dla armatorów z Ameryki, Singapuru i Norwegii.
02.04.2012

Stocznia w Gdańsku ma zamówienia na 350 mln zł

Stocznia Gdańsk SA ma portfel zamówień o wartości 350 mln zł. Prezes spółki Andrzej Stokłosa poinformował w środę, że w ciągu najbliższego roku zakład będzie produkował kadłuby statków, konstrukcje stalowe i wieże wiatrowe.
15.07.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.