• <
Baltexpo2023_duży

Damen poszerza portfolio pogłębiarek Hopper Dredger

ac

31.03.2021 15:38 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Damen poszerza portfolio pogłębiarek Hopper Dredger

Partnerzy portalu

Damen poszerza portfolio pogłębiarek Hopper Dredger - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

Damen jest znany na rynku z szeregu zróżnicowanych statków do pogłębiania. Statki te obejmują pogłębiarki ssące typu cutter, łodzie robocze, małe i średnie pogłębiarki ssące lub TSHD. Niedawno oferta TSHD została odnowiona i rozszerzona; asortyment obejmuje teraz zbiorniki o pojemności od 650 m3 do 5000 m3.

Zaktualizowana oferta obejmuje zarówno pogłębiarki do konserwacji portów, jak i pogłębiarki wielofunkcyjne. Projekty mają wiele wspólnych cech. Punktem wyjścia dla projektów było to, żeby pogłębiarka była zarówno praktyczna w eksploatacji, jak i podczas konserwacji, a także miała zrównoważoną, przyszłościową konstrukcję. 

- Konserwacja ma zasadnicze znaczenie w przypadku TSHD. Ze względu na ciągłe użycie mieszanki piasku i wody wszystkie rurociągi i główne komponenty wymagają częstych kontroli - wyjaśnia Olivier Marcus, dyrektor produktu Damen Dredging - W projekcie zaowocowało to wydajnym prowadzeniem rur, zastosowaniem wysokiej jakości materiałów i obszerną przestrzenią wokół sprzętu do inspekcji i napraw.

Co więcej, nowa seria została zaprojektowana z myślą o zrównoważonym rozwoju. Na przykład woda balastowa nie jest potrzebna podczas wszystkich operacji, w tym podczas rejsów. A projekty nie mają żadnych zbiorników paliwa będącego w kontakcie z kadłubem. W pełni zoptymalizowane, wyposażone są w układ SCR, przygotowany dla IMO Tier III, czego można się spodziewać po odpowiedzialnej stoczni.

- Operatorzy pogłębiarek zawsze mają jasne wyobrażenie o różnych zadaniach, jakie ma wykonywać ich pogłębiarka samowyładowcza, czy to na przykład konserwacja kanału dla organu zarządzającego portem, czy wydajne wydobywanie piasku, transport i rozładunek dla operatora komercyjnego - wyjaśnia Olivier Marcus - Konkretna operacja wymaga specjalnego sprzętu; nowa seria TSHD to spełnia. Ponieważ pojemność zasobników waha się od zaledwie 650 m3 aż do 5000 m3, nadają się one do wielu zadań. Ten standardowy asortyment można postrzegać jako platformę, którą można w pełni dostosować, dodając różne opcje, dzięki czemu pogłębiarka jest w 100% zdatna do pracy. 

Niedawno zaprezentowana kompletna seria TSHD jest wynikiem konsultacji w całej branży. Stale rozwijający się handel wymaga rewitalizacji portów i dróg wodnych, do których dostęp można zagwarantować jedynie poprzez terminowe i odpowiednie działania związane z pogłębianiem. „W pełni rozumiemy, że pogłębianie to o wiele więcej niż tylko pogłębiarka - dlatego oferujemy również naszym klientom doradztwo w zakresie wykonywania prac oraz szkolenie po przybyciu pogłębiarki”.

Odnawiając i poszerzając asortyment pogłębiarek Hopper Dredger, Damen potwierdza swoje zobowiązanie do bycia partnerem oferującym pełen zakres usług serwisowych.


etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.