• <
mewo_2022

Damen współpracuje z MO4, aby wspierać zrównoważoną produkcję energii na morzu

ac

24.03.2021 14:06 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Damen współpracuje z MO4, aby wspierać zrównoważoną produkcję energii na morzu

Partnerzy portalu

Damen współpracuje z MO4, aby wspierać zrównoważoną produkcję energii na morzu - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

Damen Shipyards Group nawiązała współpracę z MO4 w kierunku cyfryzacji operacji morskich farm wiatrowych. Ten strategiczny sojusz łączy platformę monitorowania Triton firmy Damen z wiedzą dotyczącą prognozowania ruchu MO4, oferując usługi oparte na analizie danych. Działanie statku stanie się bardziej efektywne, a jednocześnie wzrośnie poziom bezpieczeństwa.

Operatorzy morskich farm wiatrowych często wymagają od operatorów statków transferowych wykazania i zabezpieczenia ich zdolności do zapewnienia bezpiecznych transferów. Wymagane są raporty zawierające informacje takie jak pomiar siły uderzenia podczas cumowania statku, przywracanie siły pchającej podczas transferu i pomiary poślizgu pionowego. 

MO4 i Damen dostrzegli możliwość zintegrowania usługi prognozowania ruchu z platformą Triton. Pomysł polegał na zebraniu danych operacyjnych za pośrednictwem Damen Triton - wielokrotnie nagradzanej platformy połączonych statków Damen - w celu zasilenia analizy MO4.

- MO4 jest dostawcą wysokiej jakości rozwiązań w zakresie przewidywania ruchu w zastosowaniach wiatrowych i morskich - wyjaśnia Toine Cleophas, menedżer programów w Damen i odpowiedzialny za rozwój Triton - Współpraca między naszymi firmami jest częścią programu Damen's Smart Ship i zwiększy wartość dla klientów, wspierając bardziej zdigitalizowane portfolio Damen.

Damen Triton to narzędzie do zdalnego monitorowania i wglądu operacyjnego, połączona, współpracująca platforma IoT, która zbiera dane z wielu czujników rozmieszczonych wokół statku. Dane te dają operatorom statków możliwość, na przykład, zdalnego monitorowania i optymalizacji ich wydajności. System Triton zapewnia bezpieczny transfer danych dzięki inteligentnej integracji cyfrowej na pokładzie w połączeniu z wysokimi funkcjami bezpieczeństwa cybernetycznego.

Mark Paalvast, współzałożyciel MO4, dodaje: „Mamy wysokie oczekiwania w stosunku do naszej współpracy z Damen, ponieważ widzimy, że oni również są liderami cyfryzacji. Jako zespół będziemy w stanie połączyć wieloletnie doświadczenie Damen z innowacyjnymi technologiami MO4. W ramach tego system Triton posłuży jako niezawodna podstawa do gromadzenia i dystrybucji wszystkich danych, umożliwiając naszemu oprogramowaniu dostarczanie wyników na najwyższym poziomie. Doprowadzi to do lepszej wydajności. Często mówimy „bez danych, to tylko kolejna opinia”.

Wszystkie operacje na morzu są w pewien sposób ograniczone przez pogodę i fale. Na niektórych progach statki odczuwają zbyt dużą dynamikę, aby albo bezpiecznie operować, albo mieć ludzi na pokładzie. Znajomość takich ograniczeń z kilkudniowym wyprzedzeniem jest bardzo korzystna. Usługi przewidywania ruchu MO4 pozwalają na znacznie lepsze planowanie i wykorzystanie zasobu.

Decyzje dotyczące poszukiwania schronienia lub kontynuowania działalności są teraz proste i nie obejmują już nadmiernego konserwatyzmu. Dla usługi prognozowania ruchu MO4 skonfigurował cyfrowy bliźniak dla konkretnego statku, biorąc pod uwagę wszystkie te parametry. Te cyfrowe bliźniaki uwzględniają takie parametry jak system dynamicznego pozycjonowania (DP), maksymalny ciąg, ruchy statku na falach, wiatr i fale morskie i wiele innych. 

Roderick Buijs, regionalny menadżer serwisu Damen, powiedział: „To wspaniale widzieć, że możemy budować nasze oferty rynkowe w oparciu o łączność statków umożliwianą przez Triton poprzez współpracę z ekspertami w tej dziedzinie w zakresie analiz niszowych, które generują bezpośrednią wartość dla naszych klientów. Ten sojusz prowadzi do lepszych rozwiązań dla naszych klientów po bardziej konkurencyjnych stawkach, jednocześnie przyczyniając się do realizacji ambicji firmy Damen w zakresie cyfryzacji i zachęcając do produkcji zrównoważonej energii ”.


seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.