• <
Nauta_top_1100x200

NIBC i Damen przedłużają współpracę najmu

ac

19.03.2021 12:14 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki NIBC i Damen przedłużają współpracę najmu
NIBC i Damen przedłużają współpracę najmu - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

NIBC Bank, Damen Ship Lease i Damen Financial Services zdalnie uścisnęli sobie dłonie w związku z wieloletnim partnerstwem w dziedzinie leasingu statków.

Finansowanie z NIBC zostanie przeznaczone na umożliwienie leasingu finansowego lub operacyjnego dla klientów Damen Shipyards Group. Dotyczy to najnowocześniejszych jednostek pływających w zakresie energetyki morskiej (wiatrowej) i holowników (hybrydowych), między innymi służących do działalności portowej. Leasing ten jest oferowany przez jeden z funduszy spółdzielni Damen Ship Lease Cooperative, zarządzanej przez Damen Financial Services.

 - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i nowego długoterminowego zobowiązania ze strony NIBC - mówi Jan Willem van Helden, dyrektor zarządzający Damen Financial Services. 

- Dzięki temu funduszowi możemy odnowić flotę i zrównoważyć floty różnych klientów, jednocześnie stymulując rozwój grupy Damen - dodaje Martin van Eyk, menedżer Damen Ship Lease - Dzięki najnowszym statkom i technologii Damen przyczyniamy się również do efektywnego zarządzania i poprawy naszego sektora w zakresie ekologii.

- Jesteśmy dumni z tej współpracy z Damen. Prawie dziesięć lat temu zapewniliśmy pierwsze finansowanie Damen Ship Lease. W ciągu tych lat firma Damen Ship Lease wykazała, że dzięki rozwiązaniom leasingowym spełnia potrzeby swoich klientów. Wspieramy dalszy rozwój firmy, kontynuując nasze finansowanie - powiedział Jeroen Conijn, dyrektor zarządzający NIBC

Rozwiązania leasingowe oferowane przez Damen dobrze wpisują się w trendy w sektorze morskim, takie jak serwatyzacja („Ship-as-a-Service”) i cykliczność.

Damen Shipyards Group

Damen Shipyards Group działa od ponad dziewięćdziesięciu lat i oferuje rozwiązania morskie na całym świecie, poprzez projektowanie, budowę i naprawę statków oraz usługi powiązane. Damen obsługuje 36 stoczni w 18 krajach i oferuje bezpośrednie zatrudnienie ponad 13 000 osób.

Wartości Damen to wspólnota, rzemiosło, przedsiębiorczość i zarządzanie. Firma chce być najbardziej zrównoważoną stocznią na świecie dzięki cyfryzacji i standaryzacji swoich produktów. Główną działalnością Damen jest projektowanie i seryjna budowa innowacyjnych statków poprzez integrację różnych komponentów i podsystemów w wysokiej jakości platformy. Działania te są wspierane przez światową sieć sprzedaży i serwisu.

Damen zajmuje się również naprawą i przebudową istniejących statków oraz sprzedażą i produkcją komponentów dla przemysłu morskiego.

Damen Financial Services

Damen Financial Services to dział Damen Shipyards Group, który wspiera klientów w finansowaniu nowych statków i innych rozwiązań morskich poprzez leasing operacyjny i finansowy.

NIBC

NIBC pomaga przedsiębiorcom w decydujących momentach. Teraz i w przyszłości. Jako bank dla przedsiębiorców chce wzmocnić mentalność „MYŚL TAK” poprzez elastyczność i zwinność oraz koordynację mentalności klientów. Wspiera klientów korporacyjnych w dalszym rozwoju ich biznesu. Klientom detalicznym w Holandii, Niemczech i Belgii oferuje kredyty hipoteczne, oszczędności online i produkty maklerskie, które są dostępne, łatwe do zrozumienia i uczciwie wycenione. Prowadząc działalność w Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii, oferuje klientom korporacyjnym (głównie klientom średniej wielkości) doradztwo i rozwiązania w zakresie finansowania dłużnego. Średnie rynki mają charakter dynamiczny i wymagają banku, który może reagować szybko i elastycznie. Celem NIBC jest odpowiadanie na potrzeby rynku w decydujących momentach, takich jak fuzje i przejęcia, wykupy menedżerskie, inwestycje oraz finansowanie strategiczne i refinansowanie.


Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35362,00 $ tona 1,22% 17 wrz
 Cynk 3109,00 $ tona 1,50% 17 wrz
 Aluminium 2914,00 $ tona 1,60% 17 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.