• <
CHIPOLBROK_TOP

PKN Orlen zainaugurował Akademię Inwestowania

Strona główna PKN Orlen zainaugurował Akademię Inwestowania
PKN Orlen zainaugurował Akademię Inwestowania - GospodarkaMorska.pl

ew

02.04.2019 Źródło: PAP

PKN Orlen zainaugurował Akademię Inwestowania, do której może dołączyć każdy, kto chce poszerzyć wiedzę o rynku kapitałowym i bezpiecznym inwestowaniu na giełdzie. Projekt jest częścią pierwszego w Polsce programu kierowanego do inwestorów indywidualnych - Orlen w Portfelu.

Informując we wtorek o inauguracji Akademii Inwestowania, płocki koncern zapowiedział, że uczestnicy tego przedsięwzięcia "będą mieli możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland".

Jak zaznaczył PKN Orlen, Akademia Inwestowania to "możliwość bezpłatnego i nieograniczonego korzystania z zasobów platformy edukacyjnej" dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla posiadaczy akcji spółki. Przypominając, iż projekt jest realizowany "w ramach pierwszego w Polsce długoterminowego programu skierowanego do inwestorów indywidualnych - Orlen w Portfelu", koncern podkreślił, że do tej pory na udział w programie zdecydowało się już ponad 1000 osób.

 

"Inwestowanie na rynku kapitałowym może być dobrym sposobem oszczędzania na przyszłość, ale trzeba to robić świadomie. Dlatego ogłaszając program dla inwestorów indywidualnych Orlen w Portfelu zapowiadaliśmy, że jego ważnym filarem będzie edukacja" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

Zwrócił przy tym uwagę, że celem Akademii Inwestowania "jest przybliżenie reguł funkcjonowania rynku kapitałowego, ale i zachęcenie do inwestowania długoterminowego". "Liczę, że dzięki naszym działaniom wzrośnie w Polsce liczba wyedukowanych, świadomych inwestorów, którzy będą inwestować w akcje i obligacje polskich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych" – dodał szef PKN Orlen.

Dyrektor wykonawcza ds. strategii i relacji inwestorskich płockiego koncernu Iwona Waksmundzka wyjaśniła, że "Akademia Inwestowania, podzielona została na dwa poziomy, zarówno dla tych posiadających doświadczenie w inwestowaniu, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają zarządzać swoim kapitałem".

"Zwieńczeniem szkolenia w Akademii Inwestowania będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Chętni będą mogli przystąpić do pierwszych egzaminów w drugiej połowie 2019 r." – zapowiedziała Waksmundzka.

Jak podał PKN Orlen, program Akademii Inwestowania powstał we współpracy z CFA Society Poland, polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającym ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Akademia Inwestowania jest dostępna na stronie internetowej pod adresem: http://orlenwportfelu.pl/akademia/.

"W programie znajdują się między innym takie zagadnienia jak: mechanizmy działania giełdy, zarządzanie portfelem inwestycyjnym czy prawa inwestora. Poza podręcznikiem dostępnym w przystępnej formie, Akademia Inwestowania oferuje liczne multimedia łącznie z nagranymi wypowiedziami ekspertów polskiego rynku kapitałowego. Poszczególne części podręcznika będą publikowane stopniowo. Pierwszy, już dostępny rozdział, porusza kwestie związane z makroekonomią. Całość podręcznika dostępna będzie do końca maja" - zaznaczył koncern.

 

PKN Orlen przypomniał, że program Orlen w Portfelu został tam zainaugurowany w listopadzie 2018 r., a patronat merytoryczny nad tym przedsięwzięciem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 r.

Według płockiego koncernu, uczestnicy programu Orlen w Portfelu są uprawnieni m.in. do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na jego stacjach - warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca pakietu minimum 50 akcji spółki na swoim rachunku maklerskim w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego, Domu Maklerskim mBanku czy Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska.

"Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, będą mogli skorzystać z 15 gr rabatu na każdy litr paliwa VERVA oraz 10 gr rabatu na każdy litr paliwa EFECTA. Udział w programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10 proc. upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN Orlen przez dłuższy okres" - wyjaśniła spółka.
Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32079,00 $ tona 0,55% 23 cze
 Cynk 2869,00 $ tona 0,99% 23 cze
 Aluminium 2386,00 $ tona 0,46% 23 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.