• <

Wynik wyszukiwania - "kariera" - Wiadomości

Debata o bezpieczeństwie w Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni wspólnie z UMCS, Amerykańskim Centrum Edukacji i Biznesu - American Corner, zaprasza na debatę. W jej trakcie dwie opozycyjne drużyny pochylą się nad tezą pt. "Projekcja siły morskiej powinna odgrywać kluczową rolę w ochronie globalnych łańcuchów dostaw w XXI w."
10.04.2024

Babcock utworzy 1000 nowych miejsc pracy w Rosyth w ciągu czterech lat

Babcock tworzy ponad 1000 nowych miejsc pracy w naszym dużym, zaawansowanym zakładzie produkcyjnym i stoczniowym w Rosyth, aby wspierać realizację naszych światowej klasy programów i rozwój możliwości naszej siły roboczej. Inicjatywa operacyjna wspierająca produkcję koncentruje się na przyciąganiu ludzi z różnych środowisk i doświadczeń, w tym osób, które obecnie nie kształcą się, nie pracują ani nie szkolą, a jej rola koncentruje się na wspieraniu i uczeniu się od rzemieślników z długim stażem.
06.03.2024

Grzywna i wyrok w zawieszeniu dla polskiego kapitana pod wpływem alkoholu

Brytyjski sąd wydał wyrok w sprawie polskiego kapitana statku kontenerowego, który dowodził jednostką pod wpływem alkoholu. Mężczyzna otrzymał łagodną karę, ale stwierdził, że jego kariera „dobiegła końca”.
14.02.2024

Rosang. Kursy językowe na miarę współczesnego biznesu

W obliczu postępującej globalizacji i rosnącej roli komunikacji międzynarodowej firma Rosang wyznacza nowe standardy w łączeniu specjalistycznej wiedzy z kompetencjami filologicznymi. Założona przez Katarzynę Górską, ekspertkę z bogatym doświadczeniem w sektorze stoczniowym, firma skupia się na wspieraniu przedsiębiorstw w skutecznym pokonywaniu barier językowych, zapewniając im przewagę konkurencyjną na światowym rynku oraz podnosząc poziom bezpieczeństwa i precyzji w kontaktach branżowych.
12.02.2024

Dzień Kariery Offshore 2024 na Politechnice Gdańskiej

6 stycznia 2024 roku, w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbędzie się druga edycja Dnia Kariery Offshore. Zapraszamy studentów, absolwentów oraz wszystkie osoby zainteresowane morską energetyką wiatrową na spotkania z przedstawicielami firm, które wraz z rozwojem branży będą poszukiwać wielu specjalistów i profesjonalnej kadry do projektowania, budowy i prowadzenia morskich farm wiatrowych.
11.01.2024

Podsumowanie programu edukacyjnego „Kariera z wiatrem” w Szczecinie

Ocean Winds, spółka działająca w obszarze morskich farm wiatrowych i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu Bałtyckim, wraz z Przemysłową Akademią Rozwoju, realizuje program edukacyjny „Kariera z wiatrem”, przekazujący wiedzę i zwiększający kompetencje uczniów szkół średnich w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Beneficjentem programu w Szczecinie jest między innymi młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana – właśnie zakończył się cykl edukacyjny dla klasy techników OZE.
19.12.2023

Firma Ocean Winds w Polsce po raz drugi z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work

Ocean Winds (OW), międzynarodowa spółka prowadząca działalność w sektorze morskiej energii wiatrowej, powołana z inicjatywy spółek EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (w stosunku 50:50), drugi rok z rzędu otrzymała w Polsce certyfikat Great Place To Work. OW obecnie pracuje w Polsce nad projektem BC-Wind, który będzie operacyjny od 2027 roku.
12.12.2023

Po tragicznej śmierci pasażera wypchniętego za burtę promu grecki minister żeglugi podał się do dymisji

Minister żeglugi Grecji Miltiadis Warwitsiotis podał się w poniedziałek do dymisji, kilka dni po tragicznej śmierci pasażera promu, wypływającego z Pireusu w aglomeracji ateńskiej. Załoga wypchnęła mężczyznę za burtę. Minister Warwitsiotis skomentował to wydarzenie w sposób, który opinia publiczna uznała za niewłaściwy. Teraz poinformował w mediach społecznościowych o rezygnacji z pełnionego dotychczas stanowiska.
11.09.2023

Polacy chcą zarządzać offshorem

Polska energetyka jest w fazie transformacji. Rozwijają się źródła odnawialne, powstaje elektrownia jądrowa, ale co najważniejsze, za 3 lata powstaną pierwsze, duże farmy wiatrowe na Morzu Bałtyckim. Dlatego Polska potrzebuje specjalistów i osób zarządzających tym obszarem.
16.08.2023

Prezydent mianował nowych admirałów polskiej Marynarki Wojennej

Prezydent RP i zarazem Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej duda mianował 21 oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie i admiralskie. Wśród nich są dowódcy jednostek morskiego rodzaju sił zbrojnych. Akty mianowania zostaną wręczone 14 sierpnia, w przeddzień Święta Wojska Polskiego.
07.08.2023

Szemrany armator wożący rosyjską ropę traci statki

Firma analityczna Equasis twierdzi, że szybko zbudowana flota tankowców podejrzanej firmy Gatik, która służyła głównie do transportu rosyjskiej ropy do Azji, jeszcze szybciej się rozpadła.
10.07.2023

Polska przejmuje dowodzenie nad zespołem przeciwminowym NATO

W Porcie Wojennym Świnoujście odbyła się ceremonia pożegnania ORP Kadm. Xawery Czernicki, ORP Drużno i ORP Hańcza. Zostali pożegnani przez najbliższych, przełożonych oraz sympatyków. Powrót okrętów do kraju ma potrwać do grudnia tego roku. Swoje zadania odtąd wykonują w składzie Stałego Zespołu Okrętów Przeciwminowych Grupa 1 (Standing NATO Mine Countermeasures Group 1).
06.07.2023

Wydziałowe Targi Pracy TARGOiOWISKO 2023 na Politechnice Gdańskiej

Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa zapraszają na TARGOiOWISKO 2023 – Wydziałowe Targi Pracy, które odbędą się 5 kwietnia, w godz. 10:00-14:00, w budynku Instytutu Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej (parter i I piętro). Podczas targów przedstawiciele firm przedstawią oferty praktyk studenckich, pracy oraz staży.
27.03.2023

Co kręci młodych w branży offshore wind? [WIDEO]

Wciąż nie cichną echa po ubiegłotygodniowych targach kariery Edu Offshore Wind. Event okazał się spektakularnym sukcesem. Branża zaintrygowała młodzież szerokim wachlarzem atrakcji związanych z pracą w morskiej energetyce wiatrowej.
22.03.2023

Inwestorzy offshore wind kroczą tą samą ścieżką edukacji, ale każdy na swój sposób (RELACJA)

W Gdańsku podczas pierwszej edycji targów EduOffshoreWind deweloperzy farm wiatrowych na polskich wodach Morza Bałtyckiego przedstawili swoje inicjatywy szkoleniowe dla przyszłych kadr. Polscy i zagraniczni inwestorzy zmagają się z tymi samymi problemami w zakresie braków specjalistów, jednak rozwiązują je według własnego pomysłu, uruchamiając szereg inicjatyw. Patronem medialnym wydarzenia była GospodarkaMorska.pl oraz ZielonaGospodarka.pl.
17.03.2023

I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 – pasja do zielonej energetyki. Innowacyjne kierunki rozwoju kariery zawodowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 to pierwsze takie wydarzenie w skali Polski, na którym ponad 5000 uczniów szkół średnich (w grupach zorganizowanych), stojących przed wyborem ścieżki zawodowej, będzie mogło spotkać się z ponad 75 wystawcami z czołowych firm i organizacji sektora morskiej energetyki wiatrowej i nie tylko, z Polski i z zagranicy.
11.03.2023

30 lat transformacji Polski Morskiej a potrzeba chwili

Karol Korytowski na łamach nr 14. „Przeglądu Morskiego” w 1930 r. w artykule pod tytułem „Dziesięciolecie morza a potrzeba chwili” napisał: „Mamy dotychczas flotę wojenną składającą się z drobnych okrętów, które spełniły swoje zdanie, bo dały możliwość naszej Marynarce Wojennej wyszkolenie personelu, który posiada ona obecnie i którym wybitnie zasiliła i zasila statki handlowe i urzędy marynarki handlowej”.
10.03.2023

Puck stawia na edukację młodzieży w zakresie morskich farm wiatrowych

Ocean Winds, spółka zajmująca się morską energetyką wiatrową i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu Bałtyckim, wraz z Przemysłową Akademią Rozwoju, realizuje program edukacyjny „Kariera z wiatrem”, przekazujący wiedzę i zwiększający kompetencje uczniów w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Beneficjentem programu w powiecie puckim będzie młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Kłaninie oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.
22.02.2023

Przekazanie obowiązków dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża [GALERIA]

W Porcie Wojennym Świnoujście miało dziś miejsce uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Kadm. Włodzimierz Kułagin po blisko dwóch latach dowodzenia flotyllą zdał obowiązki, a dowodzenie objął kmdr Piotr Sikora.
09.02.2023

Status offshore wind w Polsce. Na jakim etapie jest projekt BC-Wind

W ramach nowego cyklu artykułów na temat morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, podsumowujemy dotychczasowe postępy w realizacji poszczególnych projektów farm wiatrowych. Jednym z nich to projekt BC-Wind, realizowany przez spółkę Ocean Winds (OW). Co udało się dotychczas zrealizować inwestorowi? Już dziś zapraszamy do śledzenia cyklu na łamach GospodarkaMorska.pl.
23.01.2023

Morskie klastry UE. Kurs na integrację, internacjonalizację i ekologię

Niedawno odbyło się spotkanie European Network of Maritime Clusters (ENMC) – stowarzyszenia klastrów morskich działających w Unii Europejskiej. W programie spotkania były również rozmowy z przedstawicielami Komisji Europejskiej zajmującymi się energią odnawialną (DG ENERGY) oraz ochroną środowiska morskiego (DG MARE).
15.12.2022

Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce!

Certyfikat Great Place to Work to jedna z najważniejszych niezależnych akredytacji w zakresie zarządzania i strategii biznesowej, uznająca Ocean Winds za firmę, w której ludzie są w centrum wartości i ambicji korporacyjnych.
13.12.2022

[WIDEO] Kacper Kostrzewa: Ocean Winds jest wśród największych deweloperów MEW na świecie

Stworzone jako JV EDPR i Engie, Ocean Winds szturmem wkracza na polski rynek offshore. Firma złożyła wnioski na wszystkich 11 pozwoleń lokalizacyjnych na Bałtyku w drugiej fazie. Kacper Kostrzewa, project director w Ocean Winds, opowiedział w studio Gospodarki Morskiej o najnowszych doniesieniach z budowy farmy BC-Wind.
27.06.2022

O energetyce wiatrowej z uczniami szkół średnich. Politechnika Gdańska zorganizowała "Wind, Energy, Pathways" [ZDJĘCIA]

Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Pracodawcami Pomorza, PGE Baltica, Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Informatycznym TASK zaprosiły uczniów gdańskich szkół średnich na wykłady i warsztaty. Pretekstem do wydarzenia "Wind, Energy, Pathways" był Międzynarodowy Dzień Wiatru.
14.06.2022

Gdańsk. Powstają targi, które mają zaszczepić w młodych pasję i chęć do pracy w offshore wind

Pomysł zorganizowania Edukacyjnych Dni Kariery w branży offshore wind pojawił się podczas ostatniego spotkania Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku. Choć termin targów nie został jeszcze ustalony, to zainteresowanie już przerosło oczekiwania organizatorów.
22.05.2022

I Love Poland. Trwają zgłoszenia

Do niedzieli 27 marca chętni żeglarze i żeglarki mogą zgłaszać się do IV edycji programu szkoleniowego przy projekcie I Love Poland. Laureaci w pięcioosobowych grupach będą mieli wyjątkową szansę wzięcia udziału w praktycznych szkoleniach pod okiem załogi I Love Poland na światowej klasy jachcie trzeciej generacji typu Volvo Open 70. Patronat Honorowy nad programem objął Polski Związek Żeglarski, a w kapitule wyłaniającej laureatów znalazł się Dominik Życki, dyrektor sportowy PZŻ.
24.03.2022

Kobiety w branży morskiej. Chętnie pracują 45 metrów nad ziemią, szefują milionowym projektom [WIDEO]

Praca na gigantycznych suwnicach, przenoszenie 65-tonowych ładunków czy zarządzanie strategicznymi dla portów projektami – w tych wszystkich rolach doskonale odnajdują się przedstawicielki płci pięknej, którym z okazji ich święta zadaliśmy kilka pytań na temat pracy w branży morskiej.
08.03.2022

Nowy dowódca 13. Dywizjonu Trałowców już wybrany

W gdyńskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Dowódcy 13. Dywizjonu Trałowców. Dowodzenie objął komandor porucznik Michał Dziugan. Ustępujący ze stanowiska komandor Jarosław Iwańczuk żegna się z dywizjonem, w którym służył przez większość swojej kariery zawodowej i przechodzi na stanowisko służbowe do Inspektoratu Marynarki Wojennej.
02.02.2022

Firma technologiczna Future Processing otwiera nowe biuro w Gdyni

Future Processing, firma technologiczna z główną siedzibą w Gliwicach (Śląskie), otwiera swoje nowe biuro w Gdyni, gdzie do końca 2022 r. planuje zatrudnić znaleźć 40 osób - poinformowała we wtorek Barbara Merchel–Czech z Agencji Rozwoju Pomorza.
23.11.2021

Racjonowanie energii w Chinach przynajmniej do końca roku. Łańcuchy dostaw zagrożone

Po zakłóceniach związanych z pandemią Covid-19, zablokowanych portach i brakach kontenerów, światowe łańcuchy dostaw przeżywają kolejny wstrząs: niedobory prądu w Chinach. Według ekspertów racjonowanie energii w chińskich fabrykach może potrwać co najmniej do końca roku i wpłynąć na dostawy szerokiej gamy towarów – od ubrań, po samochody i telefony.
08.11.2021

Zachodniopomorskie Noble za badania nad silnikami okrętowymi i oczyszczanie zaolejonych wód

W Szczecinie wręczono Zachodniopomorskie Noble – nagrody dla naukowców z regionu. Pośród dziewięciu laureatów dwóch reprezentowało sektor morski.
24.10.2021

Paraolimpiada – norweska wioślarka zaatakowana przez rybę elektryczną

Birgit Skarstein, norweska paraolimpijka startująca w wioślarstwie i będąca największą w jej kraju nadzieją na medal, została podczas treningu w Japonii zaatakowana przez rybę elektryczną, która z dużą siłą trafiła ją prosto w piersi.
25.08.2021

Julia Damasiewicz mistrzynią świata juniorek w kitesurfingu. Całe podium biało-czerwone!

Julia Damasiewicz (AZS Poznań) mistrzynią świata do lat 19 w konkurencji Formula Kite Foil! Srebrny medal wywalczyła Magdalena Woyciechowska (Sopocki Klub Żeglarski), a na najniższym stopniu podium stanęła Nina Arcisz (Sopocki Klub Żeglarski)!
20.07.2021

Prodziekan ds. kształcenia UG: "Promocja gospodarki morskiej jest niezbędna"

– Największym wyzwaniem wydaje się być wznoszenie morskich wiatrowych, rozwój infrastruktury, zaplecza technicznego i naukowego – uważa dr Ewa Szymczak, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.
07.06.2021

Drewry: Niedobór oficerów sięgnie rekordowych poziomów już do 2026 roku

Zmniejszająca się atrakcyjność kariery na morzu, w połączeniu z ciągłym wzrostem floty, doprowadzą do największego od ponad dekady niedoboru oficerów floty handlowej na świecie – przewiduje Drewry w najnowszym raporcie.
07.06.2021

Akademia Morska kuźnią kadr dla terminalu kontenerowego w Świnoujściu!

Rozmowa z Rektorem, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciechem Ślączką, prof. Akademii Morskiej w Szczecinie
25.03.2021

"Stań za sterem własnej kariery - spotkanie nt. kobiet w branży morskiej"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet spotykamy się wokół tematu karier kobiet w branży morskiej. Zmieniający się rynek pracy wymaga rozwoju kompetencji, otwartości na zmianę, odwagi. Ekspertki z trzech obszarów branży morskiej - od badań przez HR po zarządzanie, opowiedzą o roli kobiet na morskim rynku pracy - o sukcesach i wyzwaniach. Będą to praktyczne i inspirujące historie o członkiniach załóg morskich, budowaniu CV oraz zdobywaniu kolejnych zawodowych szczytów. Zapraszamy wszystkie osoby, które interesuje tematyka karier k
08.03.2021

Tomasz Chamera i Dominik Życki podsumowują ME w klasie Laser

Niecały tydzień temu Agata Barwińska zdobyła w Gdańsku brązowy medal mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Laser Radial kobiet, w rywalizacji mężczyzn Filip Ciszkiewicz w tej samej klasie został wicemistrzem Europy, a Przemysław Machowski zdobył brąz wśród młodzieżowców. O tych sukcesach oraz o organizacji regat w czasie pandemii rozmawiamy z Tomaszem Chamerą, prezesem PZŻ oraz Dominikiem Życkim, dyrektorem sportowym PZŻ.
19.10.2020

Studencie! Zdobądź stypendium fundowane przez Enamor Sp. z o.o.

Z początkiem nowego roku akademickiego, Enamor Sp. z o.o. rusza z trzecią edycją Programu Stypendium Fundowanego „Inwestycja w przyszłość”. O dodatkowe fundusze mogą ubiegać się studenci Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, którzy mogą pochwalić się wysoką średnią oraz chcieliby bliżej zapoznać się z projektami realizowanymi w branży morskiej.
23.09.2020

Szkolenia szyte na miarę w Educrane (wywiad)

Pracy podejmuje się jedynie wtedy, gdy może dać gwarancję, że wykona ją na najwyższym poziomie. O nieszablonowych ofertach, fascynacji portem i przekuciu pasji w sukces rozmawiamy z założycielem firmy Educrane, Jarosławem Zielińskim.
10.08.2020

Sankcje wobec kapitanów irańskich tankowców, które przybyły do Wenezueli

USA nałożyły sankcje na kapitanów pięciu tankowców z irańską ropą, które przybyły w ostatnich dniach do Wenezueli. Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo, który ogłosił ich wprowadzenie w środę, potwierdził poparcie USA dla lidera wenezuelskiej opozycji.
25.06.2020

Drewry: Kariera marynarza coraz mniej atrakcyjna

Obecny niedobór oficerów do załogi globalnej floty handlowej ma wzrosnąć w związku ze zmniejszoną atrakcyjnością kariery na morzu, zgodnie z najnowszym raportem globalnej firmy konsultingowej Drewry.
05.06.2020

WFS otrzymuje przyspieszenie Formuły 1

WFS Technologies powitało byłego inżyniera Formuły 1 jako szefa inżynierii i projektów. Colin Drysdale będzie odpowiedzialny za kierowanie realizacją projektów.
18.05.2020

Zbudowany dla DFDS gigant LEGO zakończył swoją karierę. Co się z nim teraz stanie?

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Jubileuszowy prom DFDS, który wykonany był z klocków Lego, a który zachwycał dzieci i dorosłych, zakończył swoją misję. Obiekt został rozebrany. Armator zdradził, co będzie się z nim dalej działo.
18.09.2019

Pracowita przerwa technologiczna w PGZ Stoczni Wojennej

Dwutygodniowa przerwa technologiczna w Stoczni Wojennej w Gdyni, podczas której prowadzone były intensywne prace związane z remontami krytycznej infrastruktury produkcyjnej, zakończyła się 19 sierpnia.
28.08.2019

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata World Sailing oficjalnie rozpoczęte

Gdynia ma bogatą regatową historię i to idealne miejsce do rozegrania Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Jestem przekonany, że będziemy świadkami emocjonujących i wspaniałych zawodów. Pierwsze młodzieżowe mistrzostwa odbyły się w 1971 roku w Szwecji, a wzięło w nich udział 16 krajów. Do Gdyni przyjechało 409 żeglarzy z 66 państw, którzy rywalizować będą w dziewięciu klasach. To pokazuje jak rozwinęła się ta impreza, która jest podstawą egzystencji żeglarstwa - powiedział na otwarciu Młodzieżowych Mistrzostw Świata prezydent
15.07.2019

Prom Anglia Seaways sprzedany Grekom

Jeden z należących do DFDS promów zmienia właściciela. Jednostka Anglia Seaways przechodzi w ręce Attica Group, a co za tym idzie, będzie teraz obsługiwać połączenia na południu Europy.
17.05.2019

PKN Orlen zachęca do rozpoczęcia kariery w koncernie lub w spółkach grupy

PKN Orlen zachęca studentów i absolwentów uczelni o profilach inżynieryjnych, ekonomicznych i biznesowych do rozpoczęcia kariery zawodowej w koncernie lub w spółkach grupy kapitałowej. Dla chętnych wdrożono program stażowy "Kierunek Orlen".
26.03.2019

Piotr Myszka oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński objęci programem wsparcia przez Grupę Lotos

W poniedziałek 18 marca Grupa LOTOS podjęła współpracę z ośmiorgiem uzdolnionych sportowców, reprezentujących szeroką gamę dyscyplin olimpijskich. W tym gronie zaleźli się trzej kadrowicze PZŻ- Piotr Myszka (RS:X) oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (49er). Zawodnicy zostali wybrani na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu dla najzdolniejszych sportowców - „Nadzieje Olimpijskie”.
19.03.2019

Za nami szczecińska edycja festiwalu filmów żeglarskich JachtFilm

W dniach 9-10 lutego 2019 roku w Szczecinie odbyła się kolejna edycja 8 Festiwalu Filmów Żeglarskich. Tegoroczny JachtFilm gościł w sali koncertowej studia S1 w Radio Szczecin. Patronatem honorowym festiwal objął Polski Związek Żeglarski.
15.02.2019

Powołano prezesa PSSE

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma nowego prezesa. Decyzją Rady Nadzorczej na to stanowisko powołano Przemysława Sztanderę. W zarządzie spółki pozostał dotychczasowy wiceprezes Paweł Lulewicz.
21.12.2018

Okręt wywiadowczy dla Szwedzkiej Marynarki Wojennej nabiera kształtów

Wspólny projekt Stoczni Remontowej „Nauta” oraz PGZ Stoczni Wojennej jest coraz bardziej zaawansowany. Zostało już zrealizowane ok. 50 proc. prac konstrukcyjnych związanych z budową kadłuba okrętu rozpoznania radioelektronicznego (SIGINT). W toku prac wykorzystywane są nowo zakupione maszyny stoczniowe, a współpraca pomiędzy Stocznią Wojenną i „Nautą” stanowi modelowy przykład udanej kooperacji pomiędzy spółkami Polskiej Grupy Zbrojeniowej, generującej szereg synergii.
28.08.2018

Rosną płace w PGZ Stoczni Wojennej. Trwa rekrutacja nowych pracowników

Zarobki załogi PGZ Stoczni Wojennej rosną. Wzrost płac netto dotyczy zwłaszcza pracowników produkcyjnych, których obecnie spółka poszukuje w ramach trwającej akcji rekrutacyjnej. W najbliższym okresie stocznia zamierza zatrudnić pond 100 nowych pracowników szczególnie na produkcję i do biura projektowo-technologicznego. Każdy z nich może liczyć na wynagrodzenie na poziomie rynkowym, a także na regularnie wypłacane nagrody kwartalne.
09.08.2018

Grupa SKAT z wyróżnieniem HR Dream Team 2018

Na uroczystej Gali HR Day Grupy Pracuj, poświęconej wynikom IV edycji „HR Dream Team 2018”, odebraliśmy wyjątkowe wyróżnienie za projekt SKATway w kategorii „Rozwój talentów w organizacji”. SKAT Transport, wśród nominowanych, jest jedyną firmą z polskim kapitałem i jedyną reprezentującą branżę TSL.
30.07.2018

Stocznia Wojenna zwiększa moce produkcyjne

PGZ Stocznia Wojenna uruchomiła szereg projektów inwestycyjnych w infrastrukturę przemysłową. Ich celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych Spółki do poziomu, który umożliwi jej powrót na pozycję lidera produkcji stoczniowej dla Marynarki Wojennej RP i liczącego się kooperanta europejskich koncernów zbrojeniowych. Wartość już podętych działań inwestycyjnych wynosi kilkadziesiąt milionów złotych.
30.07.2018

Żeglarski wicemistrz Europy u prezydenta Gdańska

Gdańsk staje się polską potęgą w żeglarstwie. Reprezentujący nasze miasto zawodnicy, startujący w olimpijskiej klasie 49er. odnoszą coraz większe sukcesy w zawodach o najwyższej randze. W czwartek Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz gościł Dominika Buksaka – srebrnego medalistę ostatnich mistrzostw Europy w tej dyscyplinie.
19.07.2018

PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni ogłasza nabór nowych pracowników

PGZ Stocznia Wojenna realizuje szereg projektów stoczniowych, a prace prowadzone w spółce nabierają tempa. W związku z tym, stocznia szuka nowych pracowników. – Potrzebni są pracownicy o właściwie wszystkich specjalnościach stoczniowych. Stocznia otwiera drzwi również przed młodymi ludźmi i chce ich włączyć w pracę na rzecz bezpieczeństwa Polski – mówi Konrad Konefał, prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej.
16.07.2018

90 lat temu zwodowano pierwszy wielki okręt małej floty – ORP Wicher

90 lat temu, 10 lipca 1928 r., we francuskiej stoczni Blainville odbyły się chrzest i zwodowanie pierwszego nowoczesnego okrętu Polskiej Marynarki Wojennej. Niszczycielowi nadano imię „Wicher”. Okręt był symbolem polskich dążeń do rozwijania potencjału morskiego i utrwalania praw do Bałtyku.
10.07.2018

Matematyka dla maturzystów oraz rekrutacja w Akademii Morskiej w Szczecinie

Podobnie, jak w latach poprzednich, po ogłoszeniu wyników tegorocznych matur, na Akademii Morskiej w Szczecinie, podjęto decyzję o organizacji bezpłatnego kursu przygotowawczego do poprawkowego egzaminu maturalnego z matematyki. Tegoroczny "poprawkowy" Pitagoras w Akademii Morskiej w Szczecinie odbędzie się między 6 a 17 sierpnia w godz. 10:00-12:30 w sali nr 19 w gmachu AM przy Wałach Chrobrego.
05.07.2018

Badanie: 20 proc. pracowników zamierza zmienić miejsce pracy

Co piąty pracownik myśli o zmianie zatrudnienia w perspektywie najbliższych 2 lat. Nowej pracy najczęściej będzie szukał na portalach ogłoszeniowych, przez znajomych i na stronach internetowych wybranych firm – wynika z badań Work Service.
27.03.2018

„DGP”: Ponad 160 tys. osób z emeryturą poniżej minimalnej

Rośnie liczba osób o krótkich karierach zawodowych lub zatrudnionych w ramach umów, od których nie są odprowadzane składki lub odprowadza się je w minimalnej wysokości. Takich osób jest o wiele za dużo, najwięcej w Unii Europejskiej - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" prezes ZUS Gertruda Uścińska.
21.02.2018

Work Service: 10 proc. badanych przyznaje się, że skłamało w swoim CV

10 proc. badanych przyznało się do kłamstwa podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub do podawania nieprawdziwych informacji w CV - wynika z badania Work Service. Kłamstwo wcześniej czy później wychodzi na jaw, rekruterzy mają na to sposoby - podkreśla ekspert.
23.01.2018

Ponad połowa pracodawców w Polsce ma problemy ze znalezieniem pracowników. Tradycyjne ogłoszenia o pracę odchodzą do lamusa

Blisko 60 proc. kandydatów jest niedopasowanych do potrzeb pracodawców, a 40 proc. ma zbyt wygórowane oczekiwania finansowe. Co drugi pracownik wskazuje, że w ogłoszeniach o pracę brakuje podstawowych informacji, przede wszystkim o wysokości zarobków. Zdaniem ekspertów skończył się już czas tradycyjnych ogłoszeń z ofertami pracy. Potencjalny pracownik traktowany jest jak klient, a firmy coraz częściej stosują nowoczesne narzędzia podczas rekrutacji.
19.12.2017

Work Service: 84 proc. badanych za jawnością stawki wynagrodzenia w ogłoszeniu o pracę

84 proc. ankietowanych uważa, że stawki z wynagrodzeniem powinny być jawne już w ogłoszeniu o pracę; przeciwnego zdania jest blisko 14 proc. - wynika z najnowszego badania Work Service.
14.12.2017

CBOS: 97 proc.: Kobieta może wykonywać pracę równie dobrze jak mężczyzna

97 proc. Polaków uważa, że kobieta o podobnych kwalifikacjach może wykonywać pracę równie dobrze jak mężczyzna. Jednocześnie 50 proc. uważa, że dla kobiety ważniejsze jest małżeństwo niż kariera - wynika z sondażu CBOS dot. stosunku do równouprawnienia płci.
27.11.2017

Andżelika Możdżanowska nowym wiceministrem rozwoju odpowiedzialnym za małe i średnie firmy

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju. Do lipca br. Możdżanowska była posłanką PSL, a do września zasiadała w komisji śledczej ds. Amber Gold.
18.10.2017

MŚ w żeglarstwie klasy 470 - Skrzypulec i Mrózek Gliszczynska ze złotym medalem

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin), która wraz z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice) zdobyły w Salonikach tytuł mistrzyń świata w żeglarskiej klasie 470 podkreśliła, że od pierwszego wyścigu wzięły kurs na złoto.
15.07.2017

Szczecin poszukuje pracowników

Ruszyła kampania „Szczecin Rekrutuje“, która ma na celu promocję nowych miejsc pracy i zachęcenie mieszkańców miasta, województwa zachodniopomorskiego i ościennych województw do szukania zajęcia właśnie w Szczecinie.
16.01.2017

Kapitan Katarzyna Mazurek: gdybym nie kochała morza, nie służyłabym na okrętach

Kocham morze, gdybym go nie kochała, nie służyłabym na okrętach – mówi PAP kapitan marynarki Katarzyna Mazurek, która w środę, jako pierwsza kobieta w historii polskiej wojskowości, obejmie dowodzenie okrętem Marynarki Wojennej ORP Lublin.
30.11.2016

Dar Młodzieży zagrał w filmie

Nietypowy niedzielny powrót „Daru Młodzieży” do Gdyni i zacumowanie przy Nabrzeżu Francuskim związane były z potrzebami zdjęć filmowych, do których żaglowiec został zaangażowany. Jest to produkcja realizowana przez niemiecką telewizję Norddeutsche Rundfunk.
14.09.2016

Terminal w Świnoujściu ma być głównym centrum bunkrowania LNG na Bałtyku. Zadba o to wspólna platforma

Wybudowany w Świnoujściu gazoport może stać się największym na Bałtyku miejscem tankownia statków napędzanych skroplonym gazem ziemnym. By w pełni wykorzystać i rozwinąć tę szansę, nasze uczelnie, porty oraz spółki z sektora gazowego stworzyły platformę łączącą biznes z nauką, która ma się przyczynić do rozwoju skroplonego gazu ziemnego w Polsce.
21.04.2016

Polska Grupa Zbrojeniowa stawia na młodych

Polska Grupa Zbrojeniowa otwiera drzwi przed młodymi ludźmi, którzy chcą pracować na rzecz rozwoju polskiego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa kraju. Spółka będzie coraz bardziej dynamiczna, innowacyjna, konkurencyjna i zaprasza do współpracy każdego, kto swoimi kompetencjami chce przyczynić się do rozwoju polskiej myśli technicznej.
12.04.2016

Dlaczego kobiety nie chcą pracować w żegludze morskiej?

Żegluga jest jedną z tych branż, które cechuje najniższa liczba zatrudnionych kobiet. Powodem jest powszechna opinia, że jest to obszar zdominowany przez mężczyzn. Nieliczne kobiety, które zdecydowały się zostać marynarzami uważają, że niewiele zrobiono, aby zachęcić kobiety do robienia kariery na morzu.
26.10.2015

Akademia Morska w Szczecinie już przygotowuje studentów na otwarcie terminalu LNG w Świnoujściu

Obsługa i eksploatacja terminalu LNG wymaga najwyższej klasy specjalistów, pracujących zarówno w części lądowej, jak i morskiej. W związku z budową w Świnoujściu pierwszego w kraju terminalu LNG już w 2010 r. powstało w Akademii Morskiej w Szczecinie Europejskie Centrum Szkolenia LNG (ECSLNG).
18.09.2015

Dziecko zimnej wojny - amerykański superokręt zachwyca do dziś

Historia tego okrętu związana jest z bardzo burzliwymi czasami - latami 80-tymi XX wieku. Stany Zjednoczone, znajdujące się w okresie zimnej wojny, wprowadziły program, który miał pomóc w opracowaniu " niewidzialnych" atomowych okrętów podwodnych. Tak powstała eksperymentalna jednostka „Sea Shadow” (morza cień).
10.08.2015

Koreańczyk Lim Ki-tack nowym sekretarzem generalnym Międzynarodowej Organizacji Morskiej

Pochodzący z Korei Południowej Lim Ki-tack został wybranym nowym sekretarzem generalnym Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO). W ostatniej turze wyborów Lim Ki-tack pokonał Andreasa Nordsetha z Danii.
07.07.2015

IMO promuje pracę na morzu

W ramach przyciągania młodych ludzi do pracy na morzu, Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) wybrała hasło #CareerAtSea tematem przewodnim w ramach obchodów nadchodzącego Dnia Marynarza. 25 czerwca świętować będzie 1,5 miliona marynarzy na całym świecie, tworzących międzynarodowy handel i gospodarkę.
22.06.2015

Konferencja 60 Lat Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego

W imieniu Kolegium Arbitrów Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarki Morskiej w Gdyni oraz władz Krajowej Izby Gospodarki Morskiej w związku z 60. rocznicą powstania Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego w Gdyni mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję zatytułowaną „60 lat Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego w Gdyni”.
28.01.2015

Dyrektorzy szkół zainteresowani współpracą z Bilfinger Crist Offshore

Uczniowie szkół będą z pewnością zainteresowani możliwościami szkoleń i doświadczenia zawodowego, ale trzeba więcej mówić o tym, że w regionie jest nowy inwestor i nowe możliwości pracy – takie wnioski płynęły ze spotkania przedstawicieli BiIfinger Crist Offshore i Najda Consulting z dyrektorami szkół o profilach technicznych.
20.03.2014

Nowi inżynierowie wśród studentów wojskowych

W poniedziałek 17 lutego, w Auli Akademii Marynarki Wojennej im. Króla Zygmunta Augusta odbyła się uroczystość ukończenia studiów inżynierskich przez studentów wojskowych 4 roku. W tym roku 38 podchorążych – absolwentów studiów pierwszego stopnia otrzymało z rąk Rektora-Komendanta AMW dyplomy inżynierskie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz wojskowych, miejskich i duchownych.
18.02.2014

DCT poszerza kadrę managerską

DCT Gdańsk, przygotowując się do kolejnych faz rozwoju, zatrudniło dwa niekwestionowane autorytety z zakresu sprzedaży i marketingu oraz finansów, które dołączą do grona dyrektorów najszybciej rozwijającego się terminalu na Bałtyku.
16.01.2012

Søren Skou nowym Prezesem Zarządu Maersk Line

Søren Skou obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Maersk Line, światowego lidera przewozów kontenerowych, należącego do grupy A.P Møller-Maersk.
04.01.2012

Sukces polskiego managera: od pracownika do właściciela

Tadeusz Chmielewski, prezes ROHLIG SUUS Logistics, świętuje 20-lecie pracy w firmie. Jego kariera jest dowodem na to, że zbudowanie własnej, prężnie działającej firmy w Polsce jest możliwe.We wrześniu mija 20 lat od kiedy Tadeusz Chmielewski związał się zawodowo z branżą logistyczną. W tym czasie z pracownika firmy logistycznej stał się właścicielem jednego z czołowych operatorów logistycznych w kraju – ROHLIG SUUS Logistics SA.
22.09.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.