• <

I Love Poland. Trwają zgłoszenia

AK

24.03.2022 15:56

Partnerzy portalu

I Love Poland. Trwają zgłoszenia - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Do niedzieli 27 marca chętni żeglarze i żeglarki mogą zgłaszać się do IV edycji programu szkoleniowego przy projekcie I Love Poland. Laureaci w pięcioosobowych grupach będą mieli wyjątkową szansę wzięcia udziału w praktycznych szkoleniach pod okiem załogi I Love Poland na światowej klasy jachcie trzeciej generacji typu Volvo Open 70. Patronat Honorowy nad programem objął Polski Związek Żeglarski, a w kapitule wyłaniającej laureatów znalazł się Dominik Życki, dyrektor sportowy PZŻ. 

Nadrzędnym celem Programu Szkoleniowego jest stworzenie możliwości kontynuacji kariery sportowej dla polskich żeglarzy regatowych. Pośrednim celem jest wybranie spośród uczestników Programu żeglarzy, którzy po odpowiednim przeszkoleniu mogliby się stać częścią stałej bądź lotnej załogi regatowej jachtu I Love Poland. 

- Od dawna już stosujemy w Związku politykę szerokiego spojrzenia na żeglarstwo i zachęcamy zawodników do tego, by nie ograniczali się tylko do swojej łódki, do swojej klasy. Chcemy, aby próbowali czegoś nowego, szukali dróg alternatywnych, bo jak wiemy, losy sportowca mogą się potoczyć różnie. Często, gdy kończy się kariera sportowa, żeglarz staje przed dylematem, co dalej? Pływanie na takim jachcie, jak I Love Poland może być wstępem do żeglarstwa zawodowego. To szansa szczególnie dla tych żeglarzy, którzy chcą spróbować żeglarstwa oceanicznego i dlatego, z wielką przyjemnością Polski Związek Żeglarski objął Patronatem Honorowym Program Szkoleniowy I Love Poland - mówi Dominik Życki, dyrektor sportowy PZŻ.

Do 27 marca trwa nabór zgłoszeń od kandydatów. W pierwszym etapie selekcyjnym Kapituła wyłoni 40 najlepszych kandydatów, z którymi odbędą się konsultacje i wywiady w formie wideokonferencji. Po nich Kapituła wyłoni 15 laureatów Programu Szkoleniowego, którzy w kwietniu tego roku wezmą udział w zgrupowaniu szkoleniowym w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk w Górkach Zachodnich, a następnie w maju odbędą praktyki na jachcie I Love Poland na Bałtyku. 

- Ludzie, którzy popływają z nami, czy przejdą szkolenie, nauczą się wielu rzeczy. Staramy się, by uczestnicy programu wyszli wyszkoleni w pełni, czyli nie tylko będą wiedzieli, jak wykonać manewry, ale uzyskają też uprawnienia. Na tym jachcie robimy dużo mil, co jest podstawą uzyskiwania uprawnień polskich. Prawie wszyscy mają w załodze stopnie kapitańskie. To jest bardzo wartościowe, że ci młodzi ludzie uzyskają podstawowe uprawnienia, które pozwolą im pływać po ocenach, na otwartym morzu - mówi Grzegorz Baranowski, sternik I Love Poland.

Jakimi cechami powinien wykazać się idealny kandydat? Jaki jest harmonogram szkolenia? Więcej TUTAJZgłoszenia do Programu Szkoleniowego I Love Poland TUTAJ.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.