• <
BOTA_2023

Koreańczyk Lim Ki-tack nowym sekretarzem generalnym Międzynarodowej Organizacji Morskiej

07.07.2015 09:36 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Koreańczyk Lim Ki-tack nowym sekretarzem generalnym Międzynarodowej Organizacji Morskiej

Partnerzy portalu

Koreańczyk Lim Ki-tack nowym sekretarzem generalnym Międzynarodowej Organizacji Morskiej - GospodarkaMorska.pl

Pochodzący z Korei Południowej Lim Ki-tack został wybranym nowym sekretarzem generalnym Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO). W ostatniej turze wyborów Lim Ki-tack pokonał Andreasa Nordsetha z Danii.

Lim Ki-tack działa w IMO od prawie 30 lat. Od 1992 roku jego aktywność skierowana była głównie na promowanie bezpieczeństwa na morzu. Ki-tack doprowadził także do przyjęciu regulacji IMO w Korei Południowej. W ojczyźnie doceniono jego pracę i od 1998 roku Lim Ki-tack został przedstawicielem tego kraju w IMO.

Od tego czasu kariera Koreańczyka nabrała rozpędu. Od 2002 do 2004 roku pełnił on rolę szefa jednego z komitetów IMO, a później został wybrany prezesem Tokyo MoU – regionalnej organizacji inspekcji państwa portu. W czasie swojej kariery pełnił także funkcję konsula w koreańskiej ambasadzie w Londynie oraz został mianowany komisarzem koreańskiego Sądu Bezpieczeństwa Morskiego. Obecnie jest przewodniczącym Busan Port Authority.

Międzynarodowa Organizacja Morska jest organizacją wyspecjalizowaną systemu Narodów Zjednoczonych, zajmującą się sprawami morskimi, a w szczególności bezpieczeństwem na morzu oraz zapobieganiem zanieczyszczeniu środowiska morskiego przez statki. Głównym zadaniem IMO jest tworzenie ram prawnych dla żeglugi morskiej, opartej na zasadach uczciwej konkurencji i powszechnie przyjętych uregulowań.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.