• <
smartre_2023

Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce!

gm

13.12.2022 10:56 Źródło: OW
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce!

Partnerzy portalu

Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce! - GospodarkaMorska.pl
Fot. OW

Certyfikat Great Place to Work to jedna z najważniejszych niezależnych akredytacji w zakresie zarządzania i strategii biznesowej, uznająca Ocean Winds za firmę, w której ludzie są w centrum wartości i ambicji korporacyjnych.

Certyfikat podkreśla ważny rok dla zespołu Ocean Winds w Polsce, w którym nastąpiło otwarcie nowego biura w Warszawie, osiągnięcie kluczowych kamieni milowych w projekcie morskiej farmy wiatrowej BC-Wind i przygotowanie nowych możliwości rozwoju.

Warszawa 13 grudnia 2022 – Ocean Winds (OW), międzynarodowa firma zajmująca się morską energetyką wiatrową, utworzona przez EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (50:50), po raz pierwszy w Polsce otrzymała certyfikat Great Place to Work. Certyfikat GPTW, przyznawany przez firmę doradczą Great Place to Work, uzyskuje się w drodze niezależnej analizy po wypełnieniu ankiety przez pracowników.

Wyróżniona po raz pierwszy w Polsce firma Ocean Winds rozwija obecnie projekt morskiej farmy wiatrowej BC-Wind, który niedawno otrzymał pozytywną decyzję środowiskową i która to farma ma rozpocząć działalność komercyjną do 2027 roku. Polski zespół OW pracuje również nad możliwością rozwoju projektów offshore wind w nowych obszarach, jako że sponsorzy OW, ENGIE i EDPR, ogłosili swoje zainteresowanie rozwojem kolejnych lokalizacji w rejonie Morza Bałtyckiego, a ogłoszenie ostatecznej decyzji w tej sprawie nastąpi w 2023 roku.

Ocean Winds w Polsce dba również o rozwój młodych talentów, promując programy edukacyjne w szkołach technicznych w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i śląskim. W ramach programu edukacyjnego „Kariera z Wiatrem”, Ocean Winds chce przybliżyć młodym pokoleniom temat rozwijającego się sektora morskiej energetyki wiatrowej w regionie Morza Bałtyckiego oraz globalne możliwości, jakie daje Ocean Winds w Polsce.

Kacper Kostrzewa, Dyrektor projektu BC-Wind, rozwijanego przez Ocean Winds w Polsce, powiedział: „Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem Great Place to Work. W bieżącym roku podjęto ważne kroki w rozwoju projektu BC-Wind oraz nowych potencjalnych projektów, co bez utalentowanego i zaangażowanego zespołu nie byłoby możliwe. Z niecierpliwością czekamy na kolejne talenty, które dołączą do nas w przyszłym roku, aby wspólnie pracować nad ekscytującą przyszłością, która czeka morską energetykę wiatrową w Polsce.”

Ocean Winds trzeci rok z rzędu otrzymał również certyfikat Great Place to Work w Hiszpanii, gdzie znajduje się siedziba główna firmy, oraz drugi rok z rzędu w Wielkiej Brytanii, największym rynku, na którym obecne jest OW i na którym znajduje się pięć projektów morskich farm wiatrowych OW.

Bautista Rodriguez, Prezes Zarządu Ocean Winds, skomentował: „Dzięki odnowionemu certyfikatowi Ocean Winds zajmuje pozycję firmy o wartościowej i inspirującej kulturze, która przyciąga i zatrzymuje talenty. Jak pokazują ankiety wypełnione przez pracowników, są oni dumni z bycia częścią przygody OW, a my jesteśmy dumni, że nasi pracownicy stale nas wybierają.”


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.