• <

Wynik wyszukiwania - "certyfikacja " - Wiadomości

Certyfikat uznania The Nautical Institute dla symulatora CTV z Centrum Nowych Kompetencji

Centrum Nowych Kompetencji (CNK) z Gdyni uzyskało certyfikat uznania The Nautical Institute dla swojego symulatora jednostki Crew Transfer Vessel (CTV). Jest to pierwsza taka certyfikacja w Europie, co stanowi znaczące wyróżnienie dla polskiego ośrodka.
09.05.2024

Bureau Veritas przyznaje pierwszy na świecie certyfikat dla prototypu morskiego rozwiązania fotowoltaicznego firmy SolarDuck

Bureau Veritas (BV), światowy lider w dziedzinie testowania, inspekcji i certyfikacji (TIC), przyznał holendersko-norweskiej firmie SolarDuck zajmującej się energią odnawialną pierwszy na świecie certyfikat dla prototypu technologii pływającej morskiej energii słonecznej, zastosowanej w pilotażowym projekcie SolarDuck o mocy 0,5 MW. Certyfikat ten stanowi znaczący krok naprzód w rozwoju technologii morskiej energii odnawialnej do zastosowań morskich.
27.03.2024

Ocean Ark. DNV i Ocean Sovereign podpisują porozumienie dotyczące innowacyjnego statku do hodowli ryb

DNV i Ocean Sovereign podpisały 19 marca porozumienie w sprawie zapewnienia, zgodnie z francuskimi przepisami, działalności Ocean Ark, innowacyjnego statku przeznaczonego do działań związanych z hodowlą ryb do celów gospodarczych, opracowanego przez chilijską firmę Ocean Arks Tech of Chile (OATECH). Ma to być nowoczesne, przyszłościowe rozwiązanie dla gospodarki związanej z rybołówstwem.
19.03.2024

PGE i Ørsted wybrały wykonawcę certyfikacji dla Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted podpisały umowę z firmą DNV, która zajmie się certyfikacją poszczególnych elementów składających się na morską farmę wiatrową. DNV została w tym roku oficjalnie upoważniona przez Ministerstwo Infrastruktury do certyfikacji morskich farm wiatrowych.
06.12.2023

DNV certyfikatorem morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III

DNV zdobyło kontrakt na certyfikację morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III na Morzu Bałtyckim, powstających w ramach spółki zrzeszającej Equinor i Polenergia S.A. Ich planowana moc ma wynosić razem 1440 MW, co ma wystarczyć do zasilenia w prąd dwóch milionów polskich gospodarstw domowych.
11.09.2023

DNV publikuje pierwsze na świecie wytyczne dotyczące certyfikacji wysp energetycznych i farm wiatrowych na morzu w Polsce

DNV opublikowało ważną aktualizację swojej obszernej specyfikacji usług dla certyfikacji projektów, DNV-SE-0190. Nowa edycja to pierwszy na świecie dokument, który dotyczy certyfikacji wysp energetycznych i farm wiatrowych offshore w Polsce.
20.04.2023

Bilfinger Tebodin współpracuje z RWE Renewables w Polsce

Międzynarodowa firma, należąca do Grupy RWE, jest specjalistą w dziedzinie energii odnawialnej w Europie. Zajmuje się rozbudową i budową lądowych turbin wiatrowych, elektrowni słonecznych oraz systemów magazynowania energii.
05.04.2023

"Ta Jaskółka wiosnę uczyniła." Nachodzą lepsze czasy dla marynarki wojennej i branży okrętowej?

Ceremonia cięcia blach pod przyszły niszczyciel min proj. 258 ORP Jaskółka, która odbyła się 28 marca br., może być traktowana nie tylko jako rozpoczęcie budowy kolejnych okrętów typu Kormoran 2, ale też początek ciągu największych jak dotąd inwestycji dla morskiego rodzaju sił zbrojnych w XXI wieku.
03.04.2023

Kluczowe decyzje i kamienie milowe – PGE podsumowuje rok w offshore

Ogłoszenia i rozstrzygnięcia kolejnych przetargów, pozyskanie ważnych decyzji administracyjnych i rozpoczęcie niezbędnych badań w obszarze morskiej energetyki wiatrowej to najważniejsze działania z zakresu morskiej energetyki wiatrowej podjęte w 2022 roku przez PGE. Pokazują one, jak intensywny rok ma za sobą Grupa PGE w sektorze offshore. W nowy wchodzi, przygotowując się do uzyskania pozwoleń na budowę, będących ostatnimi niezbędnymi do podjęcia decyzji inwestycyjnej dotyczącej projektów na Bałtyku.
20.12.2022

Bureau Veritas weryfikuje południowokoreański floating offshore

Bureau Veritas, we współpracy z Korean Register (KR), zostało wyznaczone do poprowadzenia certyfikacji projektu Gray Whale 3 - pływającej morskiej farmy wiatrowej Bada Energy w Ulsan, w Korei Południowej.
26.11.2022

30 listopada webinar RWE „Certyfikacja offshore bez tajemnic” dla wszystkich zainteresowanych bałtyckim offshore

RWE zaprasza wszystkich zainteresowanych na webinar „Certyfikacja offshore bez tajemnic”, a w szczególności obecnych i przyszłych przedsiębiorców oraz właścicieli firm zainteresowanych zaangażowaniem w realizację morskich farm wiatrowych na Bałtyku.
23.11.2022

PGE Baltica chce stworzyć w Ustce okno na polski offshore [WIDEO]

Grupa PGE wybuduje swoją bazę serwisową dla projektów offshore w porcie w Ustce. Powstanie tu także Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej. Inwestycja powstanie na liczącym 3 hektary terenie po byłej przetwórni rybnej.
19.10.2022

Rejs z GospodarkaMorska.pl i konferencja na morzu 2022. Energia z farm na Bałtyku coraz bliżej [WIDEO]

Rozmowy o „zielonej" energii, budowie offshore na Bałtyku i udziale polskiego local content, współpracy stoczni i armatorów, a także o finansowaniu branży morskiej, były częścią drugiego Rejsu z GospodarkaMorska.pl, który odbył się na promie Nova Star dzięki uprzejmości Polferries.
10.10.2022

Niemcy. Operator wypuszcza gaz z nieuszkodzonej nitki rurociągu Nord Stream 2

Operator biegnącego z Rosji do Niemiec, po dnie Bałtyku, rurociągu Nord Stream 2 uwalnia część gazu, nadal znajdującego się w jedynej nieuszkodzonej nitce gazociągu. „To prawda, zmniejszamy ciśnienie gazu” - potwierdził w czwartek rzecznik spółki Nord Stream 2 AG, mającej siedzibę w Szwajcarii.
06.10.2022

RWE wybrało partnera certyfikującego dla morskiej farmy wiatrowej F.E.W Baltic II

RWE wybrało UL Solutions do certyfikacji założeń projektowych farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II. Certyfikacja będzie prowadzona zgodnie ze światowymi standardami i w porozumieniu z Polskim Rejestrem Statków, niezależną i uznaną instytucją rzeczoznawczą. Jako drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, RWE wzmacnia swoją obecność i kontynuuje proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce.
18.08.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Atlas Copco: Wynajmujemy powietrze, energię i innowacje

W kolejnym tekście z cyklu „Kto jest kim w polskim offshore” rozmawiamy z Michałem Ziębą, menadżerem regionalnym w Atlas Copco Specialty Rental. Firma to wiodący dostawca sprzętu na wynajem i specjalistycznych usług w zakresie sprężonego powietrza, energii elektrycznej, pary i azotu. Firma działa także w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.
05.07.2022

Witkowski: Certyfikacja jest ważna, żebyśmy mieli jakąkolwiek kontrolę nad morskimi farmami wiatrowymi

"Certyfikacja jest ważna, żebyśmy mieli jakąkolwiek kontrole nad projektowaniem, budową i eksploatacją morskich farm wiatrowych” – powiedział we wtorek w Sejmie wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
07.06.2022

Reuters: kanclerz Nehammer twierdzi, że pakiet sankcji UE wobec Rosji obejmuje Nord Stream 2

Pakiet sankcji, przygotowanych przez Unię Europejską na wypadek inwazji Rosji na Ukrainę, obejmuje środki wymierzone w gazociąg Nord Stream 2, łączący Rosję z Niemcami przez Morze Bałtyckie - powiedział w poniedziałek austriacki kanclerz Karl Nehammer, cytowany przez agencję Reutera.
21.02.2022

Lloyd's Register staje się pierwszą jednostką certyfikującą morską energetykę zatwierdzoną przez IECRE

IECRE zatwierdziła pierwszy na świecie status jednostki certyfikującej energię odnawialną (RECB) dla morskiego rynku energetycznego dla Lloyd's Register (LR), umożliwiając mu certyfikację złożonych hybrydowych projektów energii odnawialnej w imieniu IECRE.
05.12.2021

USA. Axios: Niemcy starają się odwieść Kongres od nowych sankcji na Nord Stream 2

Niemcy starają się przekonać kongresmenów USA, by nie nakładali nowych sankcji przeciwko Nord Stream 2 - podaje w niedzielę portal Axios, publikując nieoficjalny dokument ambasady Niemiec w USA. Placówka argumentuje w nim m.in., że sankcje będą "zwycięstwem dla Putina", i prezentuje ewentualny zakres działań przeciwko Rosji.
28.11.2021

Żaryn: zawieszenie przez Niemcy certyfikacji NS2 nie oznacza zmiany ich polityki wobec gazociągu

Zawieszenie certyfikacji Nord Stream 2 przez Niemcy nie oznacza zmiany polityki wobec tego gazociągu - napisał we wtorek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Niemcy i Rosja są nadal zainteresowane finalizowaniem NS2 - dodał.
23.11.2021

Naftohaz dopuszczony do udziału w certyfikacji Nord Stream 2

Niemiecki regulator Bundesnetzagentur potwierdził we wtorek PAP, że ukraińskie podmioty: koncern paliwowy Naftohaz i operator systemu przesyłowego gazu GTSOU zostały dopuszczone do udziału w procedurze certyfikacji operatora gazociągu Nord Stream 2.
16.11.2021

Operator Nord Stream 2 zakłada nową spółkę, certyfikacja gazociągu wstrzymana

Niemiecki regulator Bundesnetzagentur wstrzymał certyfikację spółki Nord Stream 2 AG, jako operatora gazociągu Nord Stream 2. BNetzA uzasadnił, że spółka jest zarejestrowana w Szwajcarii, a operator powinien działać według prawa niemieckiego.
16.11.2021

Putin: Jeśli dziś będzie certyfikacja Nord Stream 2, jutro popłynie gaz

Jeśli tylko druga nitka gazociągu Nord Stream 2 zostanie zapełniona gazem technicznym, a niemiecki regulator wyda zezwolenie, Rosja następnego dnia może zacząć dostawy tym gazociągiem – powiedział w czwartek prezydent Rosji Władimir Putin.
21.10.2021

PGNiG: certyfikacja Nord Stream 2 to zagrożenie dla bezpieczeństwa dostaw gazu

Certyfikacja właściciela gazociągu Nord Stream 2 w charakterze jego operatora to wzrost zagrożenia dla bezpieczeństwa dostaw gazu – takie jest stanowisko PGNiG dla niemieckiego ministerstwa gospodarki i energii (BMWi) w ramach postępowania certyfikacyjnego.
21.10.2021

Ukraińskie media twierdzą, że Nord Stream 2 może służyć Moskwie do celów wywiadowczych i dywersyjnych

Rosja może wykorzystywać Nord Stream 2 w celach wywiadowczych i dywersyjnych – ostrzega ukraiński portal Dzerkało Tyżnia. Nadszedł czas prewencyjnych działań ze strony NATO, by Morze Bałtyckie nie przekształciło się w rosyjskie jezioro – uważają autorzy.
20.10.2021

Prezes Naftohazu: Nord Stream 2 nie może być certyfikowany

Ukraiński koncern naftowy Naftohaz złożył wniosek do niemieckiego regulatora o udział w procesie certyfikacji gazociągu Nord Stream 2 - poinformował w poniedziałek szef Naftohazu Jurij Witrenko. Ocenił, że NS2 nie może otrzymać certyfikatu, bo nie spełnia wymogów europejskiego prawa.
18.10.2021

PGNiG dopuszczone do postępowania certyfikacyjnego Nord Stream 2

PGNiG i spółka zależna PST zostały dopuszczone przez niemieckiego regulatora BNetzA do postępowania certyfikacyjnego w sprawie operatora części gazociągu Nord Stream 2 – poinformowało w środę PGNiG.
22.09.2021

Niemcy. Rozpoczyna się certyfikacja Nord Stream 2

Niemiecki regulator BNetzA poinformował w poniedziałek, że właściciel gazociągu Nord Stream 2 - spółka Nord Stream 2 AG złożyła komplet dokumentów, niezbędnych do rozpatrzenia wniosku o certyfikację jej jako operatora. 4-miesięczny termin biegnie od 8 września.
13.09.2021

Pociski NSM będą serwisowane w Polsce

Będące uzbrojeniem Morskiej Jednostki Rakietowej pociski NSM będą serwisowane w Polsce, w Wojskowych Zakładach Elektronicznych w Zielonce.
10.09.2021

Szef Naftohazu: tranzyt gazu przez Ukrainę powstrzymuje Rosję przed agresją

Tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę powstrzymuje Rosję przed pełnowymiarową agresją – ocenia w komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej szef ukraińskiego koncernu Naftohaz Jurij Witrenko. Kijów chce, by USA rozpatrywały ten projekt jako zagrożenie dla bezpieczeństwa.
01.09.2021

PGNiG wnioskuje o udział w procesie certyfikacji operatora Nord Stream 2

PGNiG i jego niemiecka spółka córka PST złożyły wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu prowadzących do certyfikacji operatora gazociągu Nord Stream 2. O taką zgodę do niemieckie regulatora zwrócił się właściciel gazociągu - spółka Nord Stream 2 AG.
02.08.2021

Szef Naftohazu: USA mogą zablokować certyfikację NS2

Techniczne zakończenie budowy Nord Stream 2 jeszcze nie oznacza, że gazociąg będzie działać - podkreślił szef ukraińskiego koncernu Natfohaz Jurij Witrenko w rozmowie z agencją Interfax-Ukraina. Dodał, że USA mogą zablokować certyfikację rurociągu.
24.06.2021

Nowe ładunki w Porcie Kołobrzeg [wideo]

Od kiedy Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o., jako pierwszy w Polsce podmiot komunalny zarządzający portem, podjął się samodzielnej obsługi przeładunków, za główny cel stawiał sobie odbudowanie pozycji Portu Kołobrzeg wśród gestorów ładunków.
11.06.2021

Wiceszef MSZ: uważamy, że nie jest za późno na zatrzymanie Nord Stream 2 mimo jego zaawansowania

Uważamy, że nie jest za późno na zatrzymanie Nord Stream 2 mimo jego zaawansowania - oświadczył w piątek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, który przedstawił sejmowej komisji spraw zagranicznych informację na temat obecnej sytuacji w związku z budową tego gazociągu.
11.06.2021

Dowódca generalny: Ćwiczenie DRAGON-21 ma wzmocnić zdolności obronne Polski

Ćwiczenie DRAGON- 21 służy wzmocnieniu zdolności obronnych Polski - podkreślił dowódca generalny gen. Jarosław Mika na konferencji prasowej w dniu rozpoczęcia ćwiczenia. Jak podkreślił, DRAGON-21 to jedno z najważniejszych ćwiczeń wojskowych w tym roku.
31.05.2021

Statki Baleària bezpieczne od Covid-19

Baleària stara się być pierwszą linią żeglugową na świecie, która otrzyma odznakę Global Safe Site Covid-19 na najwyższym poziomie (Excellence) od międzynarodowej jednostki certyfikującej i kontrolnej Bureau Veritas.
10.05.2021

Zmiany w zarządzie Polskiego Rejestru Statków

Dnia 14 kwietnia 2021 r. zakończy pracę na rzecz Polskiego Rejestru Statków S.A. Prezes Zarządu Andrzej Madejski. Swoją karierę zawodową będzie kontynuował zarządzając Polską Żeglugą Bałtycką.
09.04.2021

Konkurować jakością – rozmowa z Arkadiuszem Izdebskim, wiceprezesem spółki Baltic Control Poland

40 lat temu w porcie Aarhus w Danii rozpoczęła się podróż po świecie Hugo Pedersena. Przez wiele lat odwiedził wiele kluczowych dla handlu międzynarodowego miejsc, nawiązując przy tym niezliczone, cenne z biznesowego punktu widzenia, kontakty. Dziś, założone przez niego przedsiębiorstwo może poszczycić się obecnością niemal w każdym zakątku świata oraz wiodącą pozycją na rynku rzeczoznawczo-kontrolnym. O polskim oddziale firmy opowiedział nam wiceprezes spółki Baltic Control Poland, Arkadiusz Izdebski.
19.02.2021

Veramaris pierwszym producentem oleju z mikroalg z certyfikatem ASC-MSC

Veramaris, jako pierwszy producent oleju z mikroalg, uzyskało certyfikat zgodności ze Standardem ASC-MSC dotyczącym alg morskich. Przedsiębiorstwo wytwarza olej z alg zawierający kwasy Omega-3[1] w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Olej ten jest wykorzystywany jako niezbędny składnik paszy dla zwierząt w akwakulturach oraz przy produkcji karmy dla zwierząt domowych. Veramaris jest pierwszym zakładem produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych z certyfikatem ASC-MSC.
27.01.2021

Przekazanie statku Costa Firenze inspirowanego pięknem renesansu (foto)

Costa Cruises, stanowiąca część Carnival Corporation & plc , oficjalnie odebrała z Fincantieri nowy statek Costa Firenze, zaprojektowany i zbudowany w stoczni Marghera i zainspirowany florenckim renesansem. Wydarzenie odbyło się dzisiaj w trybie zdalnym.
26.12.2020

W sobotę może zostać wznowiona budowa gazociągu Nord Stream 2

Operator budowanego przez rosyjski Gazprom gazociągu Nord Stream 2 planuje wznowienie w grudniu budowy, być może nawet w najbliższą sobotę. Kluczowe wydają się przygotowywane w Kongresie USA sankcje, w tym obejmujące ubezpieczycieli i towarzystwa klasyfikacyjne. Ewentualne wycofanie się firmy norweskiej z certyfikacji mogłoby być poważnym utrudnieniem dla budowy.
04.12.2020

Norweski partner Nord Stream 2 ogranicza udział w projekcie

26 listopada br. norweski DNV GL, podmiot zajmujący się m.in. certyfikacją techniczną infrastruktury energetycznej, poinformował, że ze względu na ryzyko sankcji USA zaprzestanie świadczenia części usług dla Nord Stream 2 (NS2). Jego decyzja stanowi poważne utrudnienie dla ukończenia gazociągu.
27.11.2020

Lewitujący pociąg przewiezie wkrótce ładunki z imponującą prędkością

Pierwsi pasażerowie podróżowali już w lewitującym systemie Hyperloop. Virgin Hyperloop osiągnął prędkość 172 km/h. Tym samym dzieli nas tylko krok od wprowadzenia rewolucyjnego systemu transportu na szeroką skalę. Hyperloop będzie w stanie przewozić ludzi i ładunki między miastami z prędkością większą niż komercyjne samoloty pasażerskie z rekordową wydajnością energetyczną. Podróż między Nowym Jorkiem a Waszyngtonem może trwać zaledwie 30 minut, tym samym miasta mogą się stać kolejnymi stacjami metra.
12.11.2020

Dane, technologie, inteligentne miasta. Trwa Eco-Miasto 2020

Konferencja „Eco-Miasto 2020. Energia Zmian” trwa. Jeszcze do 25 września na uczestników będą czekały debaty z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli organizacji działających w dziedzinie ochrony środowiska, a także przedstawicieli samorządów. Podczas środowych debat dyskutowano o partycypacji społeczeństwa i edukacji ekologicznej mieszkańców. Rozmawiano również na temat nowoczesnych technologii i jak najskuteczniejszego ich wykorzystania. Uczestnikiem jednego z paneli dyskusyjnych był wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz.
24.09.2020

Rybołówstwa małoskalowe w programie MSC

Organizacja MSC opublikowała raport „Rosnąca fala: rybołówstwa małoskalowe w programie MSC”. Jest to pierwsza w historii ocena rosnącego zaangażowania rybołówstw małoskalowych w program MSC. Raport pokazuje w jaki sposób realna poprawa stanu ekosystemów morskich pociąga za sobą także szereg korzyści społeczno-gospodarczych na lądzie.
07.09.2020

Rybołówstwo tuńczyka z Indonezji i Papui Nowej Gwinei z certyfikatem MSC

Połowy ryb są kluczowe dla gospodarki światowej, wpływają na bezpieczeństwo żywieniowe i ekonomiczne. W 2018 r. wartość światowego rynku tuńczyka osiągnęła 11,6 mld USD, a tylko w rejonie Azji i Pacyfiku przemysł tuńczykowy zatrudnia ponad 6 mln osób. Niestety ogromny popyt na tuńczyka skutkuje zach
25.06.2020

Viking Line otrzymało certyfikat DNV GL w sprawie ochrony przed COVID-19

Viking Line stała się pierwszą firmą żeglugową na świecie, która uzyskała weryfikację DNV GL zgodnie z metodologią My Care w zakresie zapobiegania infekcjom.
21.06.2020

Platforma West Bollsta wymaga poprawki przed wejściem do użytku

Norweski organ nadzorujący bezpieczeństwo na morzu, Petroleum Safety Authority (PSA), doszukał się jednego punktu usprawniającego, w odniesieniu do wniosku o uznanie zgodności (AoC) dla platformy wiertniczej West Bollsta.
03.06.2020

System zarządzania ciągłością działania jako skuteczne narzędzie dla firm w dobie pandemii

W działalności gospodarczej, podobnie jak w życiu, mogą wydarzyć się rzeczy trudne lub niemożliwe do przewidzenia, jak pożar, atak hackerski, utrata kluczowego personelu czy jak teraz - wybuch pandemii koronawirusa, który wstrzymał światową gospodarkę. Zapewnienie ciągłości działania organizacji jest w sytuacji wystąpienia niepożądanych, nieplanowanych zdarzeń jednym z najpoważniejszych wyzwań w zarządzaniu każdą organizacją. Narzędziem, które pomaga w zapewnieniu płynnego reagowania na nieprzewidziane zdarzenia jest sys
28.05.2020

Bohaterowie oceanów: zrównoważony przemysł rybny stawia czoła pandemii COVID-19

Wybuch pandemii COVID-19 wywarł do tej pory znaczny wpływ na przemysł, powodując szereg implikacji społeczno-gospodarczych. Zrównoważony przemysł rybny i jego pracownicy stoją aktualnie przed największymi w historii wyzwaniami, jakie niesie za sobą pandemia. Aby uchronić rynek przed utratą dostępności produktów rybnych i owoców morza, przemysł stawia na przedsiębiorcze i nowatorskie rozwiązania.
21.05.2020

Baleària stara się o specjalny certyfikat Bureau Veritas

Hiszpański operator promowy Baleària może stać się pierwszą linią żeglugową na świecie z certyfikatem Global Safe Site Covid-19 na najwyższym poziomie (Excellence). Właśnie rozpoczął starania w tym kierunku.
07.05.2020

Baleària chce zdobyć certyfikat bezpieczeństwa COVID-19 dla swoich statków i terminali

Hiszpański operator promowy Baleària stara się być pierwszą linią żeglugową na świecie, która otrzyma certyfikat Global Safe Site Covid-19 na najwyższym poziomie (Excellence) od międzynarodowej jednostki certyfikującej i kontrolnej Bureau Veritas.
06.05.2020

Poprawa kondycji mórz i oceanów możliwa już za 30 lat

Najnowsze badania opublikowane w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature pokazują, że możemy odbudować zasoby oceanów do 2050 roku. Jednak – jak zauważa Ernesto Jardim, dyrektor ds. Standardu Zrównoważonego Rybołówstwa MSC – aby nakłonić ludzi do właściwego postępowania, potrzebne są skuteczne rozwiązania.
07.04.2020

DeltaZEPHyR – nowoczesny i ekologiczny prom krótkiego zasięgu

Firma Deltamarin przygotowała projekt małego promu nazwanego DeltaZEPHyR. Nawiązująca do ciepłego zachodniego wiatru nazwa to również skrót od Zero Emission in Port Hybrid Ro-Pax – czyli hybrydowy prom o zerowej emisji w porcie.
02.09.2019

100% połowów halibuta niebieskiego w Unii Europejskiej z certyfikatem MSC

Niemieckie rybołówstwo dalekomorskie Doggerbank Seefischerei GmbH poławiające halibuta niebieskiego u wybrzeży Zachodniej Grenlandii, w czerwcu br. uzyskało certyfikat MSC. Potwierdza on, że rybołówstwo prowadzone jest w sposób zrównoważony i zgodny ze Standardem Zrównoważonego Rybołówstwa MSC.
26.06.2019

Zawieszona certyfikacja makreli we wszystkich rybołówstwach na północno-wschodnim Atlantyku

Certyfikat MSC dla wszystkich rybołówstw makreli z rejonu północno-wschodniego Atlantyku zostanie zawieszony w sobotę 2 marca 2019 r. Decyzja została ogłoszona dzisiaj poprzez wydanie raportu z przyspieszonego audytu wszystkich rybołówstw makreli na północno-wschodnim Atlantyku znajdujących się w Programie MSC. Makrela złowiona 2 marca 2019 r. lub później nie może być sprzedawana jako „certyfikowana zgodnie ze Standardem Zrównoważonego Rybołówstwa MSC” i nie może być oznaczona niebieskim certyfikatem MSC. Zawieszenie cert
01.02.2019

Załoga ORP Pułaski na Trident Juncture 2018

Fregata rakietowa ORP Gen. K Pułaski, uczestniczy w międzynarodowym ćwiczeniu Trident Juncture 2018. Manewry te, to ćwiczebna operacja reagowania kryzysowego prowadzona na lądzie, morzu i w powietrzu.
25.10.2018

Sprawność Wärtsilä Ballast Water Management System potwierdzona przez USCG Type Approval

Wärtsilä’s Aquarius EC Ballast Water Management System (BWMS) uzyskał zatwierdzenie typu przez organy Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych (USCG). Niniejsze zatwierdzenie sprawdza, czy produkt spełnia określone wymogi prawne, techniczne i bezpieczeństwa oraz stanowi potwierdzenie jego zasad dotyczących projektowania i wydajności.
07.09.2018

Działania antykorupcyjne w portach morskich w oparciu o międzynarodowy standard ISO 37001

Pojęcie „korupcja” miało i do tej pory ma pejoratywne znaczenie. Nic dziwnego, w końcu korupcja ma w swoi rodowodzie ślady pochodzące z najdawniejszych czasów, które nie były w stanie zmienić swojej tożsamości przez wszystkie stulecia aż do dnia dzisiejszego. Pierwszym spisanym świadectwem wskazującym na wystąpienie korupcji jest dokument opisujący świętego Cyryla, patriarchę Aleksandrii i Doktora Kościoła, który uciekał się do łapownictwa na ogromną skalę, dokumentując wydatki związane z łapownictwem w formie zestawień finansow
27.08.2018

Konferencja MSC już we wrześniu

Pozarządowa organizacja MSC zaprasza wszystkich partnerów oraz interesariuszy do udziału w międzynarodowej konferencji „Zrównoważone rybołówstwo i certyfikacja produktów rybnych w Europie Centralnej: dobre praktyki, szanse, wyzwania”.
13.08.2018

FSSC 22000 – nowy program certyfikacji w PRS

PRS Certyfikacja uruchomił kolejny program certyfikacji w obszarze systemów zarządzania – FSSC 22000. To model certyfikacji przeznaczony do stosowania przez wszystkie organizacje, niezależnie od wielkości i formy prawnej, funkcjonujące w całym łańcuchu dostaw żywności i pasz.
09.08.2018

Pożegnanie II zmiany PKW EU Sophia

I nie mówię wam "żegnaj", a "do zobaczenia", po powrocie, po zrealizowanej misji. Tymi słowami I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ gen. dyw. pilot Jan Śliwka pożegnał w czwartek w Siemirowicach II zmianę PKW EU Sophia.
03.08.2018

Już 18 rybołówstw tuńczyka z certyfikatem MSC

Rybołówstwo tuńczyka białego i żółtopłetwego z Polinezji Francuskiej oraz rybołówstwo tuńczyka Bonito i tuńczyka żółtopłetwego z zachodnio-centralnego Pacyfiku otrzymały Certyfikat Zrównoważonego Rybołówstwa MSC. Tym samym już 18 rybołówstw na świecie poławiających różne gatunki tuńczyka posiada certyfikat MSC, potwierdzający, że połowy prowadzone są w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska.
18.07.2018

Ponad 70 000 t kanadyjskiego węgla w Porcie Gdynia. Trwa rozładunek (foto, wideo)

Kanadyjski węgiel koksujący w gdyńskim porcie. 74 800 t tego surowca przypłynęło do Morskiego Terminalu Masowego Gdynia we wtorek wieczorem. Obecnie przy Nabrzeżu Holenderskim trwa rozładunek.
23.03.2018

Australijski węgiel ponownie w gdyńskim porcie. Trwa rozładunek ponad 74 000 t

Australijski węgiel koksujący ponownie w gdyńskim porcie. Do Morskiego Terminalu Masowego Gdynia na pokładzie statku Lowlands Erica przypłynęły dwa gatunki tego surowca. Obecnie przy Nabrzeżu Holenderskim trwa rozładunek 74 273 t węgla.
15.03.2018

V edycja Konferencji Prace Podwodne już w czwartek

Konferencja Prace Podwodne 2018 już w czwartek. To spotkanie branży przemysłu podwodnego z polski i krajów ościennych, platforma wymiany doświadczeń oraz okazja do zaprezentowania osiągnięć firm i instytucji zajmujących się pracami podwodnymi. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.
13.03.2018

Alfa Laval PureBallast 3 – pierwszy system oczyszczania wód balastowych z certyfikatem G8

Systemy oczyszczania wód balastowych Alfa Laval typu PureBallast 3 jako pierwsze spełniły nowe wymagania Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO w zakresie skuteczności działania. DNV GL, działając w imieniu Norweskiego Urzędu Morskiego, wydał 2 lutego 2018 roku zaktualizowany certyfikat homologacji, dzięki czemu firma Alfa Laval stała się pierwszym dostawcą systemów spełniających nowe wymagania G8.
09.03.2018

Trójmiejscy żołnierze wezmą udział w unijnej misji Sophia

Do 120 żołnierzy ma liczyć pierwszy polski kontyngent, który weźmie udział w unijnej misji Sophia na Morzu Śródziemnym. Polacy wyruszą już w połowie lutego a w skład pierwszej zmiany będzie wchodził samolot Bryza z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz zespół abordażowy Wojsk Specjalnych.
06.02.2018

MSC przyjmuje plan wzmacniający wiarygodność modelu działania oraz rewizji wymogów certyfikacji

MSC (Marine Stewardship Council) opublikuje w 2018 r. szeroko konsultowane zmiany w wymogach certyfikacji rybołówstwa oraz przedstawi do konsultacji zmiany w łańcuchu dostaw. Organizacja rozpocznie również realizację nowych projektów mających na celu wzmocnienie przejrzystości i zapewnienie prawidłowości modelu działania oraz zainicjuje proces rewizji Standardu Rybołówstwa MSC.
02.02.2018

Wspólne standardy ASC i MSC dotyczące certyfikacji alg morskich

Organizacje MSC (Marine Stewardship Council) oraz ASC (Aquaculture Stewardship Council) opracowały wspólny standard dotyczący certyfikacji alg morskich. Standard ASC-MSC dotyczący alg morskich jest pierwszym z dwóch programów certyfikacji, łączących doświadczenie z zakresu zrównoważonego rybołówstwa i odpowiedzialnej akwakultury.
31.01.2018

Nowy certyfikat dla HYDRO-NAVAL

Spółka HYDRO-NAVAL przeszła pozytywnie procedurę certyfikacji w ramach normy EN 1090-1:2009/A1:2011, która wyznacza standardy w obszarze kontroli produkcji m.in. stalowych elementów konstrukcyjnych. Krok ten jest wynikiem pozyskiwania nowych rynków zbytu, które pozwalają na dywersyfikację produktów i usług. Aktualnie spółka kooperuje nie tylko z klientami z sektorów marine i offshore, ale i z poza nich. Obecnie jest w toku produkcja dla klientów z sektorów R&D, górnictwa, budownictwa i energetyki. W przygotowaniu są również proje
23.01.2018

Nowelizacja przepisów o ochronie danych osobowych – omówienie najważniejszych zmian i ich skutków dla przedsiębiorców

Dzień 25 maja 2018 r. stanowi ważną datę dla wszystkich przedsiębiorców, ponieważ tym dniu w życie wejdą przepisy nowego rozporządzenia unijnego dotyczącego przetwarzania danych osobowych osób fizycznych, w skrócie: RODO.
04.12.2017

Firma ASE w światowej elicie firm szkoleniowych

IECEx rekomenduje szkolenia Akademii Bezpieczeństwa ASE Z ogromną satysfakcją informujemy, że 1 września 2017 r. Akademia Bezpieczeństwa ASE, stanowiąca markę Automatic Systems Engineerig Sp. z o.o., jako jedyna w Polsce i w naszej części Europy, otrzymała status IECEx Recognised Training Provider (status uznanego dostawcy szkoleń).
01.12.2017

Ochrona danych osobowych – projekty ustaw. Część 1

Z dniem 24 maja 2016 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Rozporządzenie zacznie obowiązywać od dnia 25 maja 2018 r. Oznacza to, że wszystkie operacje przetwarzania danych, które są obecnie prowadzone w państwach członkowskich UE od dnia 25 maja 2018 r. będą musiały być zgodne z tym Rozporządzen
29.11.2017

20 lat wspólnie z ponad 400 organizacjami rybackimi zaangażowanymi w program MSC

MSC świętuje dwudziestą rocznicę działalności wydaniem specjalnym Raportu Rocznego, pokazującego dwie dekady wprowadzania zmian na wodach oraz plany na przyszłość.
20.11.2017

Certyfikat MSC dla połowów okonia i sandacza w estońskim jeziorze Pejpus

Przedsiębiorstwo AS Logi-F z Parnawy w Estonii po roku gruntownej oceny uzyskało certyfikat zrównoważonego rybołówstwa Marine Stewardship Council (MSC).
20.11.2017

Zielone światło dla utworzenia programu INNOship

W gdyńskim Parku Naukowo-Technologicznym w piatek odbyło się 17. Forum Gospodarki Morskiej. W spotkaniu uczestniczyło kilkuset przedstawicieli środowiska związanego z przemysłem stoczniowym, transportem morskim, logistyką, prawem, zarządzaniem oraz polityką. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń skupiających praktyków i ekspertów branży morskiej.
19.10.2017

Ponad 79 000 t australijskiego węgla w gdyńskim porcie. Trwa rozładunek (foto, wideo)

Australijski węgiel koksujący w gdyńskim porcie. Do Morskiego Terminalu Masowego Gdynia we wtorek wieczorem przypłynęło ponad 79 000 t tego surowca. Obecnie przy Nabrzeżu Holenderskim trwa rozładunek.
18.10.2017

Nowa inicjatywa MSC na rzecz zrównoważonego rybołówstwa małoskalowego na Morzu Bałtyckim

MSC inicjuje nowy projekt pod nazwą NESUfish (Network for Sustainable Baltic Sea Small-scale Fisheries – Sieć współpracy na rzecz zrównoważonego rybołówstwa małoskalowego na Bałtyku), którego celem jest promocja zrównoważonego rybołówstwa małoskalowego i przybrzeżnego w regionie Morza Bałtyckiego.
26.09.2017

Szkolenie z zakresu wymagań utraty statusu odpadu dla złomów metali

Polski Rejestr Statków organizuje na 1-dniowe szkolenie z zakresu wymagań utraty statusu odpadu dla złomów metali, które odbędzie się 25 sierpnia w Gdańsku w siedzibie PRS.
09.08.2017

Frontier Jacaranda – największy statek, jaki kiedykolwiek zawinął do MTMG

Nowy rekord Morskiego Terminalu Masowego Gdynia. W ostatnich dniach gościł on masowiec Frontier Jacaranda. To największa jednostka, jaka kiedykolwiek zawinęła do tego terminalu.
02.08.2017

Przemysł zasypany najlepszymi rozwiązaniami podczas 9. targów SyMas

Nowe technologie, usługi zwiększające efektywność zakładu produkcyjnego, czy innowacyjne produkty, dzięki którym wskaźniki wydajności fabryk materiałów sypkich i masowych poszybują w górę - to wszystko pojawi się podczas 9. Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas w Krakowie.
26.07.2017

Dywizja Kolejowa Grupy Kapitałowej OT Logistics z certyfikatem GMP+

STK S.A., przewoźnik kolejowy z Grupy Kapitałowej OT Logistics, uzyskał międzynarodowy certyfikat GMP+ poświadczający najwyższą jakość i bezpieczeństwo transportu zbóż i pasz.
25.07.2017

Wizyta Trumpa: Pisula: Wartość amerykańskich inwestycji w Polsce to 20-30 mld dol

Wartość amerykańskich inwestycji w Polsce szacowana jest między 20 mld a 30 mld dolarów - mówi PAP prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) Tomasz Pisula. Najwięcej inwestują firmy związane z branżą motoryzacyjną, lotniczą i spożywczą.
03.07.2017

ONZ alarmuje – musimy zacząć działać na rzecz ochrony zasobów morskich!

W Nowym Yorku w poniedziałek rozpoczęła się pierwsza w historii konferencja ONZ poświęcona gwałtownie pogarszającemu się stanowi mórz i oceanów. Zdaniem Petera Thomasa, przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego ONZ, ochrona mórz i oceanów to najbardziej ambitny z celów zrównoważonego rozwoju. Jednym z głównych tematów będzie zrównoważone rybołówstwo i szansa jaką daje certyfikacja MSC dla ochrony światowych zasobów ryb.
05.06.2017

Pierwsze rybołówstwo szprotowe na Morzu Bałtyckim z certyfikatem MSC

Łotewska Organizacja Producentów Rybackich (LFPO) uzyskała certyfikat zgodności ze Standardem Rybołówstwa Marine Stewardship Council (MSC) dla połowów szprota w rejonie centralnego Bałtyku. Rybołówstwo LFPO jest pierwszą organizacją na Morzu Bałtyckim odznaczoną certyfikatem. Szprot jest jednym z 3 gatunków (oprócz dorsza i śledzia) objętych wieloletnim planem zarządzania na Morzu Bałtyckim, przyjętym w kwietniu 2016 roku przez Parlament Europejski.
25.05.2017

Ambitny cel MSC: certyfikacja 20% połowów morskich na świecie do roku 2020

Świętując dwudziesty rok działalności Marine Stewardship Council (MSC) wyznacza ambitną strategię na kolejne lata. Plan określa dążenie MSC, by do 2030 roku ponad jedna trzecia połowów morskich na świecie posiadała certyfikat lub uczestniczyła w programie MSC. Ambicją MSC jest również wzmocnienie zaangażowania i wpływu w krajach Globalnego Południa, w odniesieniu do Wielkich Ekosystemów Morskich (Large Marine Ecosystems/ LME), priorytetowych rynków i gatunków oraz wobec konsumentów, jednocześnie stale zapewniając wartość d
27.04.2017

Certyfikat MSC dla duńskich połowów dobijaka, okowiela oraz szprota

Połowy dobijaka, okowiela i szprota prowadzone przez Duńską Organizację Producentów Rybackich (Danish Fishermen's Producers' Organisation/ DFPO) oraz Duńską Organizację Producentów Ryb Pelagicznych (Danish Pelagic Producers Organisations/ DPPO) uzyskały certyfikat zgodności ze Standardami Rybołówstwa Marine Stewardship Council (MSC).
29.03.2017

Alfa Laval BWTS spełnia wymogi IMO i USCG do oczyszczania wód balastowych

Rozmowa z Mirosławem Szwarcem, inżynierem ds. sprzedaży Alfa Laval Polska Sp. z o.o.
22.03.2017

Ambasador Norwegii z wizytą w MGMiŻŚ

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, spotkał się z Karstenem Klepsvikiem, ambasadorem Królestwa Norwegii. Tematem spotkania były wspólne sprawy związane z gospodarką morską Polski i Norwegii.
10.03.2017

Certyfikat GMP + B3 dla MTMG

MTMG – Morski Terminal Masowy Gdynia 13 lutego otrzymał Certyfikat GMP+ B3. Ten standard zawiera wymogi dla systemu bezpieczeństwa pasz w zakresie zapewnienia jakości w obszarze składowania i przeładunku produktów paszowych. Obecnie system GMP+ jest podstawowym wymogiem, który należy spełnić w przypadku uczestnictwa w branży paszowej.
02.03.2017

To był bardzo dobry rok dla MTMG. Przeładowanych zostało ponad 4 mln t ładunków (wideo)

4 mln 18 tys. t ładunków. Z takim wynikiem zamknął ubiegły rok Morski Terminal Masowy Gdynia. Z tej okazji w Gdyni odbyło się cocktail party, zorganizowane specjalnie dla kluczowych klientów tej firmy.
02.02.2017

Ważny certyfikat środowiskowy dla HH Ferries

Grupa HH Ferries postawiła kolejny ważny krok związany z realizowaną od lat strategią, której celem jest uczynienie swojej działalności jak najmniej dotkliwą dla środowiska. Firma otrzymała certyfikat ISO 14001:2015.
18.01.2017

Połowy z certyfikatem MSC to blisko 10 milionów ton

Najnowszy Raport Roczny 2015-16 „Od odpowiedzialnych rybaków do smakoszy ryb i owoców morza” organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council) pokazuje wzrost liczby rybołówstw i firm w łańcuchu dostaw z certyfikatem MSC. Tegoroczny Raport prezentuje również zaangażowanie organizacji i osób, które są motorami pozytywnych zmian w długiej drodze od morza do naszych talerzy.
24.10.2016

Kontrola uczciwości – rozmowa z Adamem Celarkiem, dyrektorem spółki Baltic Control Poland

Certyfikacja, inspekcje oraz próbobranie towarów w portach morskich to praca, której niespodziewanie blisko do detektywistycznych dochodzeń. Na ekspertach spoczywa też ogromna odpowiedzialność za ostateczną wartość wielkich międzynarodowych kontraktów handlowych, a gdy w grę wchodzi kontrola procesów dostarczania pomocy humanitarnej, także za odpieranie prób nacisku ze strony skorumpowanych polityków i wojskowych.
26.09.2016

Bałtyk wciąż do „naprawy”

Co roku, 20 maja, obchodzony jest Europejski Dzień Morza. Z tej okazji politycy europejscy, wysocy przedstawiciele instytucji unijnych, naukowcy oraz szeroka grupa interesariuszy tematyki morskiej spotkała się na obchodach Dnia Morza, które w tym roku odbyły się w Turku w Finlandii. Nasze morze wymaga wciąż dużej troski ze strony zarządzających jego obszarem – przypomina organizacja ekologiczna WWF Polska.
23.05.2016

Połowy makreli ponownie z certyfikatem MSC

Po długiej batalii o zagwarantowanie zrównoważonych połowów, międzynarodowa koalicja rybaków poławiających makrelę w wodach Północno-Wschodniego Atlantyku uzyskała certyfikat zrównoważonego rybołówstwa MSC.
11.05.2016

ORLEN Upstream ponownie z certyfikatem zakupowym

Najwyższe standardy w zakresie realizacji procesów zakupowych obowiązujących w ORLEN Upstream zostały potwierdzone pozytywną recertyfikacją Chartered Institue of Purchasing & Supply (CIPS). Spółka pierwszy raz została doceniona certyfikatem CIPS w 2011 roku i było to pierwsze tego typu wyróżnienie dla firmy z Europy Środkowo-Wschodniej.
10.04.2016

Polacy z DNVGL w ciągu 5 lat wprowadzą zdalnie monitorowaną siłownię statku

Po wprowadzeniu symulatora i dronów do inspekcji statków, specjaliści z polskiego oddziału DNVGL pracują nad zdalnie monitorowaną siłownią - rozmawiamy z Inacio Golebskim, Wiceprezesem Zarządu DNVGL.
28.02.2016

Uwaga na nowe przepisy. PRS opublikował aktualizacje prawa

Polski Rejestr Statków informuje, że z dniem 1 lipca br. ukazały się nowe publikacje dotyczące przepisów.
31.07.2015

ORP Kontradmirał X. Czernicki wraca do służy w NATO

ORP Kontradmirał X. Czernicki, po modernizacji i przekształceniu w okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej, aktywnie uczestniczy w działaniach stałego natowskiego zespołu sił obrony przeciwminowej – grupa 1. Z początkiem 2016 roku znowu rozpoczyna swoją służbę na rzecz Paktu Północnoatlantyckiego.
28.07.2015

I Światowy Kongres Klastrów – Cluster World Congress

W dniach 25-26 marca 2015 roku w Dąbrowie Górniczej odbędzie się I Światowy Kongres Klastrów – Cluster World Congress. Hasło przewodnie pierwszej edycji wydarzenia brzmi: „XXI wiek – stuleciem rozwoju gospodarki przez rozwój idei klasteringu”. W nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 Unia Europejska bardzo mocno wspiera rozwój klastrów, które ze względu na swoją naturę mają ważną rolę do odegrania w gospodarce.
16.03.2015

Urządzenia Pomiarowe i Chłodnictwo – istotna inwestycja

Większość zleceń realizowanych przez Marine Invest Poland to serwis, kalibracja i certyfikacja różnych urządzeń pomiarowych przeznaczonych na statki. Drugim istotnym elementem działalności przedsiębiorstwa jest serwis okrętowych urządzeń chłodniczych. Firma szybko się rozwija, odświeża wizerunek i uaktualnia stronę internetową, zwiększa też zatrudnienie i staje się bardziej konkurencyjna.
19.01.2015

Wykaz wymagań IMO wchodzących w życie od 1 stycznia 2015 r.

Ośrodek ds. IMO przy Polskim Rejestrze Statków S.A. przekazuje instytucjom gospodarki morskiej wykaz wymagań uchwalonych przez Międzynarodową Organizację Morską, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2015 r.
19.11.2014

Certyfikat ISO 50001 dla BCT

30 maja 2014 roku w siedzibie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni nastąpiło uroczyste przekazanie certyfikatu ISO 50001:2011 potwierdzającego wdrożenie w BCT systemu zarządzania energią. Stanowi to zwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań i prac prowadzonych przez specjalnie do tego powołany Zespół ds. wdrożenia i utrzymania Systemu Zarządzania Energią w BCT zmierzających do wprowadzenia nowych procedur nadzoru wykorzystania energii w firmie.
11.06.2014

Dorsz z niebieskim znaczkiem

Marine Stewardship Council, organizacja działająca od 1997 roku na rzecz ochrony zasobów morskich, zwróciła swą uwagę na wschodnie łowiska Bałtyku. Przedmiotem zainteresowania ekologów jest dorsz. MSC chce, by zarówno jego pozyskanie, jak i sprzedaż były certyfikowane. Osoby zaangażowane w przedsięwzięcie twierdzą, że wkrótce bez certyfikatu MSC trudno będzie sprzedać jakąkolwiek rybę.
10.04.2014

Certyfikacja Symulatora FMBS przez Qatargas

W dniach 12-14.02.2104 odbyła się wizyta przedstawicieli Qatargas Operating Ltd. w Akademii Morskiej w Szczecinie.
19.02.2014

MMAD - „certyfikat jakości Bureau Veritas to ukoronowanie naszej 14 letniej działalności”

Certyfikacja jest najbardziej wiarygodnym sposobem zapewnienia klienta o odpowiednim standardzie wyrobów i usług. Bureau Veritas Certification jest atutem biznesowym. MMAD -pochodząca z Gdańska firma specjalizująca się w naprawach silników okrętowych rok temu uzyskała dokument potwierdzający wyjątkową jakość świadczonych usług serwisowych.
12.02.2014

Zakończyła się morska faza STEADFAST JAZZ 2013

Zakończyła się faza morska największych w tym roku manewrów NATO pod kryptonimem Steadfast Jazz 2013. Przez ostatni tydzień 12 okrętów z 8 państw Sojuszu wykonywało zadania na poligonach morskich Bałtyku, w tym Zatoki Gdańskiej. Komponentem morskim ćwiczenia dowodził oficer polskiej Marynarki Wojennej kmdr Mariusz Kościelski. Dzisiaj rano (piątek, 8 listopada) okręty weszły do portu w Gdyni.(wideo)
09.11.2013

Fuzja DNV i GL

Det Norske Veritas- DNV oraz Germanischer Lloyd- GL podpisało porozumienie dotyczące połączenia koncernów. W wyniku fuzji powstanie jedno z największych na świecie towarzystw klasyfikacyjnych.
22.12.2012

Magrol- unikatowy punkt przeładunkowy na polskim wybrzeżu

W branży morskiej panuje przekonanie, że polski rynek towarów masowych ma przed sobą interesujące perspektywy. W gronie podmiotów zdolnych wykorzystać ten potencjał znajduje się gdańskie przedsiębiorstwo Magrol. O planach i dokonaniach spółki opowie Barbara Pietraś, Prezes Zarządu Magrol.
26.08.2012

PBUCH- w stronę specjalizacji

Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych specjalizuje się w produkcji i wykonywaniu kompletnych systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i ciśnieniowych dla różnych gałęzi przemysłu, a w szczególności dla branży stoczniowej.
23.08.2012

Polski rynek załogowy obiecujący dla Hartmann Crew Consultants

Rynek załogowy należy do najszybciej zmieniających się segmentów gospodarki morskiej. Dla agencji morskich nadążanie za trendami i gotowość do ciągłego adaptowania nowości decyduje o utrzymaniu się na rynku. Wie o tym firma Hartmann Crew Consultants, która w ciągu kilku lat stała się jedną z najważniejszych agencji crewingowych na polskim rynku. O planach rozwoju firmy wypowiada się Krzysztof Stolarczyk, Managing Director polskiego oddziału przedsiębiorstwa.
06.07.2012

Panga – powrót ?

Ostatnie lata przynoszą systematyczny, choć niewielki wzrost światowej konsumpcji ryb – ostatnio wynosi on około 17 kg/osobę, światowe połowy ryb i innych organizmów konsumpcyjnych wyniosły w roku 2010 ok. 118 mln ton, z tego blisko 60 mln ton to organizmy pochodzące z akwakultury.
11.01.2012

Certyfikacja polskich połowów dorsza

Nie da się ukryć, że rybołówstwo przestało być jedynie sprawą samych rybaków, bo ryby to dobro narodowe, dobro nas wszystkich. Stąd społeczeństwo, a więc konsumenci ryb chcą, aby tego dobra starczyło na wiele lat i nie było eksploatowane w sposób nieodpowiedzialny.
09.01.2012

Polski Rejestr Statków – 75 LAT W SŁUŻBIE OKRĘTOWNICTWA I ŻEGLUGI

Zamysł powołania polskiej instytucji klasyfikacyjnej powstał w roku 1932 w reakcji na trudności, jakie niemieckie instytucje czyniły polskiej flocie śródlądowej, przede wszystkim przewożącej towary pomiędzy portami Wolnego Miasta i Gdyni. Skutkiem tych utrudnień były kłopoty z ubezpieczaniem polskich barek i ładunków. Zamiar wprowadzono w czyn cztery lata później, w roku 1936 założony został Polski Rejestr Żeglugi Śródlądowej.
05.08.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.