• <
port_szczecin_1100x200_2021_top_porty

Przekazanie statku Costa Firenze inspirowanego pięknem renesansu (foto)

ew

26.12.2020 11:59 Źródło: Costa Cruises
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Przekazanie statku Costa Firenze inspirowanego pięknem renesansu (foto)
Przekazanie statku Costa Firenze inspirowanego pięknem renesansu (foto) - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Costa Cruises, stanowiąca część Carnival Corporation & plc , oficjalnie odebrała z Fincantieri nowy statek Costa Firenze, zaprojektowany i zbudowany w stoczni Marghera i zainspirowany florenckim renesansem. Wydarzenie odbyło się dzisiaj w trybie zdalnym.

Costa Firenze, o tonażu 135 500 i pojemności na ponad 5200 gości, jest częścią planu rozwoju, który obejmuje siedem nowych statków. Mają zostać dostarczone grupie Costa do 2023 r. Łączna inwestycja przekracza 6 miliardów euro. Costa Firenze jest czwartym z nowych statków, które mają zostać dostarczone, a po nim kolejne trzy.

Spośród 14 statków obecnie eksploatowanych we flocie Costa Cruises, 11 zostało zbudowanych przez Fincantieri, co jest potwierdzeniem solidnych relacji między obiema firmami. Ma także znaczący wkład we włoską gospodarkę, w tym zapewnienie pracy tysiącom pracowników w stoczniach i firmach zewnętrznych, zajmujących się głównie wyposażeniem wnętrz.

„Przekazanie nowego Costa Firenze jest oznaką nadziei i zwiastunem ponownego startu dla całej branży rejsowej i ekosystemów turystycznych. Ten statek stanowi najbardziej namacalny dowód na to, jakie są chęci z naszej strony do ponownego uruchomienia. Mamy nadzieję, że wkrótce ludzie znów będą mogli podróżować, a więcej statków wyruszy w rejsy i przyczynią się do rewitalizacji turystyki we Włoszech, Europie i na świecie.” - mówi Michael Thamm, dyrektor grupy Costa Group i Carnival Asia. „Patrząc w przyłość, poza pandemię, celem armatora jest zaplanowanie przyszłości zrównoważonych i bez emisyjnych rejsów i mamy nadzieję, że nasze długotrwałe partnerstwo z Fincantieri może skłonić nasze firmy do współpracy, która może doprowadzić do tego ambitnego i kluczowego celu.”

Giuseppe Bono, dyrektor generalny Fincantieri: „Costa Firenze to trzeci statek wycieczkowy, który uruchomiliśmy od września i cieszymy się, że jego nazwa przypomina jedno z najsłynniejszych miast sztuki we Włoszech i na świecie. To ważny moment, ponieważ jest to konkretny dowód na to, że firma wraca do swojej normalnej działalności produkcyjnej. Chciałbym również podkreślić, że sytuacja finansowo-ekonomiczna Fincantieri nie zmieniła się znacząco w porównaniu z tym, co komunikowaliśmy w poprzednich kwartałach. Firma wykazała się dużą prężnością, unikając anulowania zamówień i wzmacniając relacje z klientami sektora wycieczkowego. Jesteśmy rozwijającą się firmą, zdobyliśmy międzynarodową renomę i wiarygodność, co ułatwia dalszy rozwój, i możemy liczyć na taką ilość zleceń gwarantującą długoterminowe możliwości zwiększenia wydajności, produktywności i rentowności”.

„Costa Firenze to wspaniały ambasador włoskiego stylu, wnoszący charakterystyczne włoskie piękno do mórz na całym świecie, od Europy po Azję”, mówi Mario Zanetti- dyrektor handlowy Costa Cruises i prezes Costa Group Asia. „Koncepcja Costa Firenze jest inspirowana kultowym miastem, które, w zbiorowej wyobraźni światowej, reprezentuje włoską sztukę, smak i wyrafinowanie. Zaprojektowaliśmy ten statek tak, aby zaoferować naszym gościom wyjątkowe doświadczenia, szczególnie rodzinom, dzięki określonej ofercie rozrywki i usług.”

Wystrój wnętrz Costa Firenze, wraz z wyborem kolorów, to celebracja toskańskiego miasta, kolebki renesansowej sztuki i kultury. Wspólne przestrzenie odzwierciedlają harmonię, jaką można odczuć podczas spaceru po florenckiej ulicy lub placu. 

Oferta gastronomiczna oparta jest na wspaniałej kuchni śródziemnomorskiej, z szeroką ofertą gwarantowaną przez 13 barów i 7 restauracji. Statek jest idealny dla rodzin, z określonymi ofertami i kilkoma nowościami, takimi jak prawdziwy „park przygód” na pokładzie.

Projekt Costa Firenze również zwraca szczególną uwagę na zrównoważony rozwój. Doskonałe wyniki Costa Firenze w zakresie ochrony środowiska zostały potwierdzone przez RINA, międzynarodową organizację certyfikującą, z zapisem obejmującym wszystkie główne aspekty wpływu statku na środowisko i wymaganiami dotyczącymi zapobiegania w obszarach, takich jak: odpady, szara woda, czarny woda, olej maszynowy, CO2, ozon, gazy cieplarniane, pył zawieszony, tlenki siarki, azot i woda balastowa.

Oprócz utrzymywania zgodności z szeregiem norm dotyczących zrównoważonego rozwoju środowiskowego, certyfikacja zatwierdza również rozwiązania projektowe i procedury operacyjne, które Costa Cruises dobrowolnie wdrożyło, w celu spełnienia wymagań dotyczących ochrony środowiska, zarówno podczas budowy jak i nawigacji.

Statek po raz pierwszy popłynie po Morzu Śródziemnym w 2021 roku, oferując dwie różne tygodniowe trasy po zachodniej części Morza Śródziemnego. Pierwsza trasa, dostępna od 28 lutego 2021 r., obejmuje włoskie destynacje: Genuę, La Spezię - z wycieczkami również do Florencji - oraz Neapol, Walencje, Barcelonę i Marsylie. Druga trasa, dostępna od maja do października 2021 roku, obejmuje Genuę i Civitavecchia, z wycieczkami do Rzymu, a także Neapolu, Ibizy, Barcelony i Marsylii. Po październiku 2021 roku statek popłynie do Azji, aby dołączyć do swojego siostrzanego statku Costa Venezia, również zbudowanego przez Fincantieri w stoczni Monfalcone i działającego od marca 2019 roku.

Costa Group jest wiodącą firmą wycieczkową w Europie i Chinach z siedzibą w Genui. 28 statków należących do jego floty, należących do marek Costa Cruises, AIDA Cruises i Costa Asia, ma łączną pojemność na ponad 93 000 pasażerów. Flota będzie się dalej powiększać wraz z pojawieniem się trzech nowych statków do 2023 roku. Firma zatrudnia ponad 30 000 pracowników, pracujących na statkach oraz w 20 biurach w 14 krajach. Grupa Costa jest częścią Carnival Corporation & plc, jednej z największych na świecie firm zajmujących się turystyką wypoczynkową.

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35671,00 $ tona -0,25% 28 lip
 Cynk 2951,00 $ tona 0,10% 28 lip
 Aluminium 2516,00 $ tona 0,76% 28 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.