• <
Atlas_Copco_mega_2022

Lloyd's Register staje się pierwszą jednostką certyfikującą morską energetykę zatwierdzoną przez IECRE

05.12.2021 10:19 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Lloyd's Register staje się pierwszą jednostką certyfikującą morską energetykę zatwierdzoną przez IECRE
Lloyd's Register staje się pierwszą jednostką certyfikującą morską energetykę zatwierdzoną przez IECRE - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

IECRE zatwierdziła pierwszy na świecie status jednostki certyfikującej energię odnawialną (RECB) dla morskiego rynku energetycznego dla Lloyd's Register (LR), umożliwiając mu certyfikację złożonych hybrydowych projektów energii odnawialnej w imieniu IECRE.

Morskie towarzystwo klasyfikacyjne Lloyd's Register uzyskało aprobatę International Electrotechnical Commission’s Renewable Energy System  (IECRE) dla certyfikacji złożonych hybrydowych projektów energii odnawialnej, które obejmują wiele technologii, takich jak wiatr, fale i pływy.

Dzięki statusowi RECB LR może prowadzić kompleksowe działania certyfikacyjne dla morskich konwerterów energii, które dążą do osiągnięcia zgodności ze specyfikacją techniczną IEC 62600 oraz dokumentami operacyjnymi opublikowanymi przez IECRE.

- Nowy status LR jako pierwszej na świecie jednostki certyfikującej IECRE w zakresie energii odnawialnej dla energetyki morskiej jest świadectwem naszych możliwości w wielu dyscyplinach technicznych oraz naszego zaangażowania w bezpieczeństwo na rynku energii odnawialnej.  Cieszymy się na współpracę z nowymi klientami w przyszłości, certyfikując ich projekty energetyki morskiej lub złożone hybrydowe projekty energii odnawialnej zgodnie ze schematem IECRE – powiedział dyrektor LR Marine & Offshore Mark Darley.

– Biorąc pod uwagę spodziewany, szybki i dynamiczny rozwój branży energetyki morskiej, przewidujemy, że system IECRE zostanie szeroko przyjęty przez branżę i będzie odgrywał coraz większą rolę w zapewnianiu wymaganej przez interesariuszy pewności, którą może zapewnić LR, zapewniając jednocześnie, że proces ten będzie stanowił wartość dodaną dla projektów – dodał dyrektor LR.

– Energia morska jest najnowszą z technologii energii odnawialnej w IECRE, a nasi członkowie pracowali wyjątkowo ciężko, aby opracować solidny system oceny zgodności, który sprosta potrzebom tego ekscytującego, rozwijającego się sektora. IECRE z radością wita LR jako swoją pierwszą jednostkę certyfikującą energię odnawialną (RECB) dla kwalifikacji technologii (TQ) – skomentował Alistair Mackinnon, przewodniczący IECRE.

– Wraz z rozwojem sektora IECRE pragnie zaoferować nowe produkty, które pomogą sprostać globalnemu wyzwaniu klimatycznemu, a sektor energii morskiej ma do odegrania ważną rolę w utrzymaniu zrównoważonego klimatu dla przyszłych pokoleń – podsumował Alistair Mackinnon.

Co więcej, LR może również wspierać deweloperów morskich technologii energetycznych poprzez zapewnienie niezależnej oceny i certyfikacji, która wykorzystuje standardy IEC jako swoją podstawę.

IECRE jest globalnym systemem oceny zgodności w zakresie energii odnawialnej, który odnosi się do technologii w trzech oddzielnych sektorach: fotowoltaiki, energii morskiej i wiatrowej na poziomie komponentu, urządzenia lub systemu, a także w skali dużego projektu użytkowego.

– Certyfikacja odgrywa krytyczną rolę w rozwoju przemysłu energii morskiej, a weryfikacja przez stronę trzecią zgodności z międzynarodowymi, opartymi na konsensusie normami, takimi jak IEC TS 62600-4 w sprawie TQ, jest niezbędna do zmniejszenia ryzyka i zwiększenia zaufania rynku do innowacyjnych technologii wykorzystywanych do pozyskiwania energii z fal, pływów i innych prądów wodnych – oznajmił Jonathan Colby, przewodniczący Grupy Roboczej Sektora Energetyki Morskiej (ME-SWG) w ramach IECRE.

GEOFUSION_790x140

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 43142,00 $ tona 0,81% 27 sty
 Cynk 3648,00 $ tona 0,11% 27 sty
 Aluminium 3106,00 $ tona 0,45% 27 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.