• <
siemens_gamesa_2022

OffshoreTronic prezentuje The Tripod Plus – fundament do instalacji na głębokościach do 90 m

01.12.2021 11:34 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore OffshoreTronic prezentuje The Tripod Plus – fundament do instalacji na głębokościach do 90 m

Partnerzy portalu

OffshoreTronic prezentuje The Tripod Plus – fundament do instalacji na głębokościach do 90 m - GospodarkaMorska.pl
Fot. Jeroen Berkhout/ OffshoreTronic

Innowator technologiczny OffshoreTronic i jego nowy azjatycki partner zaprezentowali nowe rozwiązanie dla morskiej energetyki wiatrowej. Jest to fundament The Tripod Plus, który może być zamontowany na obszarach morskich do głębokości 90 metrów. 

Morska energetyka wiatrowa jest stosunkowo młodą branżą, która już walczy z technicznymi ograniczeniami fundamentów stałych. Te elementy turbin mogą być posadowione na obszarach morskich do około 60 metrów, dlatego coraz więcej inwestorów stawiajna koncepcję pływających platform wiatrowych, które pozwolą na pełne wykorzystanie potencjału obszarów morskich. 

W odpowiedzi przychodzi firma OffshoreTronic, która zaprezentowała The Tripod Plus dla turbin o mocy 14 MW, 16 MW i 20 MW. Pomysłodawca przekonuje, że fundamenty są przystosowane do różnych rodzajów gleby. Ich konstrukcja nie jest ograniczona fabrykacją i logistyką lądową. Nowy fundament składa się z dwóch elementów: trójnogu i monopala, które są łatwe w montażu.

Przewidziano opcje mocowania do dna morskiego za pomocą palowania lub kesonów ssących (suction bucket jackets).


Prezentacja w styczniu 2022 roku

Jeroen Berkhout, założyciel OffshoreTronic, przekonuje, że statki dźwigowe najnowszej generacji nie będą wycofywane ze względu na wysokość podnoszenia i udźwig, na przykład fundamenty 20 MW są dostarczane z trójnogiem o nośności 3300 t i monopalem o nośności 1800 t.

Szczegóły dotyczące nowych turbin wiatrowych zostaną zaprezentowane w styczniu 2022 roku.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.