• <
siemens_gamesa_2022

Fred. Olsen 1848 opracował koncepcję portu mobilnego dla pływających technologii offshore

24.11.2021 20:10 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Fred. Olsen 1848 opracował koncepcję portu mobilnego dla pływających technologii offshore

Partnerzy portalu

Fred. Olsen 1848 opracował koncepcję portu mobilnego dla pływających technologii offshore - GospodarkaMorska.pl
Fot. Fred Olsen 1848

Bonheur, norweska spółka holdingowa rodziny Olsen, powołała nową spółkę Fred. Olsen 1848, która będzie zajmowała się rozwojem zrównoważonych technologii energetycznych, w szczególności OZE. Inżynierowie opracowali metodę instalacji elementów wiatrowych z wykorzystaniem statków typu jack-up, szczególnie na obszarze pływających farm wiatrowych. 

Główne technologie nad którymi pracuje Fred. Olsen 1848, są ukierunkowane na rozwiązywanie niektórych kluczowych wyzwań w branży pływających elektrowni wiatrowych i słonecznych. W przypadku technologii floating problemem jest instalacjja turbin wiatrowych na ruchomej platformie. Dostosowanie portów do technologii floating może być kosztowne, jeśli miałyby być montowane w portach. 

Firma opracowała Mobile Port Solution, będący modułem instalacyjnym offshore, który wykorzystuje statki instalacyjne typu jack-up na wodach do integracji turbiny z pływającą strukturą fundamentową.

Firma rozwija również Brunel, koncepcję pływających fundamentów turbin wiatrowych o dużych możliwościach technicznych. Jest ona przeznaczona dla następnej generacji elektrowni wiatrowych. Fundament będzie miała charakter modułowy. Dzięki zaletom seryjnej i zautomatyzowanej produkcji, firma liczy na szybkie zwiększenie skali instalacji fundamentów, co wiąże się z niskimi kosztami.  

Norwedzy badają technologie konserwacji pływających turbin wiatrowych

Fred. Olsen 1848 pracuje również nad technologią konserwacji pływających turbin wiatrowych, co również stanowi aktualne wyzwanie w rozwoju niskokosztowej pływającej energetyki wiatrowej.

Firma posiada organizację o silnych kompetencjach inżynierskich i morskich oraz opiera się na dużym doświadczeniu z działalności firm powiązanych z Fred. Olsen. 

- Jesteśmy dziś na rozdrożu ekologicznym. Nasze życie będzie kształtowane przez to, w którą stronę i jak szybko zdecydujemy się podążać. Dla nas wprowadzanie na rynek najlepszych nowych technologii to nie tylko biznes, to także nasza odpowiedzialność za przyszłe pokolenia – powiedziała Sofie Olsen Jebsen, Dyrektor Generalna Fred. Olsen 1848.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.