• <
gryfia_70lat

Wärtsilä dostarczy technologię dla sześciu tankowców Arctic LNG 2

01.06.2021 14:24 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Wärtsilä dostarczy technologię dla sześciu tankowców Arctic LNG 2

Partnerzy portalu

Wärtsilä dostarczy technologię dla sześciu tankowców Arctic LNG 2 - GospodarkaMorska.pl
Fot. Wärtsilä

Fińska grupa technologiczna Wärtsilä dostarczy systemy generatora gazu obojętnego (IGG) dla sześciu tankowców arktycznych LNG 2.

Wärtsilä dostarczy również najnowszą technologię w zakresie systemów radiowych i zintegrowanych systemów nawigacji dla sześciu zbiornikowców LNG budowanych w celu obsługi projektu Arctic LNG 2 na rosyjskich wodach arktycznych.

Zamówienia zostały złożone w firmie Wärtsilä przez Daewoo Shipbuilding Marine Engineering (DSME) w kwietniu. Istnieją opcje na budowę czterech dodatkowych statków - podała firma technologiczna w swoim oświadczeniu.

Wärtsilä Gas Solutions dostarczy systemy gazu obojętnego, które są niezwykle ważne dla bezpiecznej eksploatacji skroplonych gazowców i tankowców.

Umowa z Wärtsilä Voyage obejmuje instalację wielofunkcyjnego systemu wyświetlaczy składającego się ze stacji roboczych z pełnym zestawem aplikacji, w tym elektronicznego systemu wyświetlania map i informacji nawigacyjnych Wärtsilä Navi-Sailor (ECDIS), Navi-Radar, wyświetlacza nawigacyjnego Navi-Conning system, Bridge Alert Management System (BAMS) oraz programu Wärtsilä Navi-Planner do zaawansowanego planowania tras.

Zakres obejmuje również systemy łączności satelitarnej IRIDIUM. Stacje robocze są w pełni zintegrowane w ujednolicony system, który pozwala na powielenie głównych funkcji operacyjnych, poprawiając w ten sposób bezpieczeństwo nawigacji w lodzie.

Statki o pojemności 172 500 m3 będą miały wysoką klasę lodową do całorocznych operacji na trudnej północnej trasie morskiej. Dostawa sprzętu Wärtsilä rozpocznie się we wrześniu tego roku.

Wärtsilä dostarczył wcześniej zarówno IGG, jak i kombinowane jednostki spalania gazu i IGG do DSME, a także dostarczył systemy gazu obojętnego dla ich floty tankowców do przewozu ropy naftowej i arktycznych zbiorników LNG.

W styczniu tego roku Wärtsilä Marine Power ogłosiła zamówienie na 46 silników dwupaliwowych do tych samych sześciu zbiornikowców LNG, które mają obsługiwać projekt Arctic LNG 2.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.