• <
smartre_2023

Wody Polskie: ponad 90 tys. m sześc. ścieków komunalnych zrzuconych we wtorek do Wisły

23.12.2020 09:37 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Wody Polskie: ponad 90 tys. m sześc. ścieków komunalnych zrzuconych we wtorek do Wisły

Partnerzy portalu

Wody Polskie: ponad 90 tys. m sześc. ścieków komunalnych zrzuconych we wtorek do Wisły - GospodarkaMorska.pl
fot. P. Daca/Twitter

Ponad 90 tys. m sześc. ścieków komunalnych MPWiK zrzuciło we wtorek do Wisły – poinformował w środę na Twitterze prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

"Po dokonaniu zestawienia Wody Polskie informują, że MPWiK wczoraj od godziny 14 do 24 zrzuciło łącznie 91 151 m3 nieoczyszczonych ścieków komunalnych do Wisły" – napisał Daca.

We wtorek prezes Wód Polskich poinformował o zrzutach ścieków do Wisły. "Zgodnie z naszymi ostrzeżeniami podziemny rurociąg jest niewydolny i nadmiar ścieków właśnie jest kolejny raz zrzucany do Wisły" - przekazał Daca. Dodał, że MPWiK nie ma na ten zrzut pozwolenia.

Według niego, niepokojące jest to, że nowa rura pod Wisłą jest "niewydolna już przy takim małym deszczu".

Do słów prezesa Wód Polskich odniosła się we wtorek wieczorem zastępca rzecznika prasowego MPWiK Marta Pytkowska. "Odpowiadając na zarzut, jakoby rurociąg pod Wisłą (…) miał zbyt małą przepustowość, informujemy, że jest ona wystarczająca dla Warszawy w trakcie pogody suchej" - przekazała.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło 29 sierpnia. Od tego czasu do 27 października MPWiK zrzuciło do Wisły – według Wód Polskich – ponad 10 mln metrów sześciennych nieoczyszczonych ścieków.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.