• <
smartre_2023

Webinar: Rzeki czy drogi wodne. Czy żegluga śródlądowa jest ekologiczna? [wideo]

04.09.2020 16:32 Źródło: Strażnicy Rzek WWF
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Webinar: Rzeki czy drogi wodne. Czy żegluga śródlądowa jest ekologiczna? [wideo]

Partnerzy portalu

Webinar: Rzeki czy drogi wodne. Czy żegluga śródlądowa jest ekologiczna? [wideo] - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Zapraszamy do obejrzenia webinaru Strażników Rzek WWF: „Rzeki czy drogi wodne. Czy żegluga śródlądowa jest ekologiczna?”, który poprowadził Piotr Nieznański, geograf-hydrolog, od blisko 20 lat zajmujący się tematyką ochrony wód, pracownik Fundacji WWF Polska.

Od dłuższego czasu na naszych webinarach mówimy nie tylko o rzekach, ale także o suszy, wpływie mokradeł na stan wód czy o klimacie. Często poruszamy temat retencji i tego, jak można zatrzymać wodę w przyrodzie, wykorzystując naturalny potencjał drzemiący w dolinach rzecznych i terenach podmokłych. Niestety regularnie jesteśmy bombardowani informacjami o „ekologiczności” transportu wodnego, o rzekomej zbawczej retencji uzyskanej dzięki przegrodzeniu największych polskich rzek.

Pewnie często zadajecie sobie pytanie jak to w końcu jest z tą żeglugą śródlądową? Czy jest ekologiczna? Jaki wpływ ma na środowisko? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w webinarze. Zapraszamy!

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.