Unijne cele klimatyczne są coraz bardziej ambitne. Najnowsza propozycja to 55 proc. redukcji emisji gazów cieplarnianych do roku 2030. Dla Polski oznacza to, że w ciągu dekady musimy zmniejszyć emisje o ponad 1600 mln ton. Czy to możliwe?
Tak, pod warunkiem, że zaczniemy realizować projekty flagowe. To konkretne działania w elektroenergetyce, ciepłownictwie transporcie czy przemyśle, które oprócz redukcji emisji, zapewnią także krajowe bezpieczeństwo energetyczne, poprawią efektywność energetyczną i zapewnią inwestycje w nowe moce wytwórcze oraz doprowadzą do poprawy jakości powietrza.
O ile spadną emisje dzięki wdrożeniu projektów flagowych? Jak Polska może się wpisać w unijną politykę klimatyczną? Zapraszamy na webinarium. Czwartek, 15 października, godz. 11.00.
HARMONOGRAM
11:00 - 11:05: rozpoczęcie webinarium i wprowadzenie do spotkania
11:05 - 11:35: prezentacja Aleksandry Gawlikowskiej-Fyk
11:35 - 12:10: sesja pytań i odpowiedzi prowadzona przez Aleksandę Dziadykiewicz
Kliknij tutaj aby się zarejestrować.
Mitsubishi Shipbuilding dostarcza duży prom samochodowy Keyaki japońskim zamawiającym
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Drugi okręt podwodny dla sił morskich Hiszpanii zwodowany. Tak się prezentuje
Ulstein woduje kolejny statek, którego kadłub zbudował CRIST. Tak prezentuje się Nexans Electra
Mitsubishi Shipbuilding dostarcza duży prom samochodowy Keyaki japońskim zamawiającym
W Turcji ruszyła budowa pierwszego okrętu logistycznego dla sił morskich Portugalii
Hiszpański „Hydrograf”? Navantia zbuduje okręty specjalistyczne dla Armada Española
Duńskie promy bardziej przyjazne środowisku. Jeden z nich otrzyma nowy system akumulatorów