• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

USA bez statków wycieczkowych do października

17.07.2020 15:22 Źródło: USA Today

Partnerzy portalu

USA bez statków wycieczkowych do października - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom ogłosiły dodatkowe przedłużenie swojego „zakazu wypływania”, który wygaśnie dopiero 30 września.

Zakaz pozostanie w mocy do końca września, chyba że dyrektor CDC unieważni lub zmodyfikuje zakaz lub sekretarz ds. Zdrowia i Opieki Społecznej ogłosi, że COVID-19 nie stanowi już zagrożenia zdrowia publicznego - zgodnie z zapowiedzią CDC.

Wcześniej zakaz CDC wygasał 24 lipca.

W swoim ogłoszeniu CDC ujawniło, że między 1 marca a 10 lipca dane pokazały 2973 przypadki COVID-19 lub „podobnych do COVID” chorób pojawiających się na statkach wycieczkowych, z 34 zgonami. W tym okresie wybuchło 99 ognisk na 123 statkach wycieczkowych, co oznacza, że ​​ucierpiało 80% statków podlegających jurysdykcji USA. Dziewięć z tych statków wycieczkowych nadal zajmuje się epidemiami koronawirusa na swoich pokładach.

Liczby te nie obejmują Diamond Princess, która znalazła się w nagłówkach na całym świecie z powodu wybuchu koronawirusa, który zainfekował ponad 700 osób i zabił co najmniej dziewięć (choć dane Johns Hopkins określają tę liczbę na co najmniej 13). Kapitan statku był ostatnią osobą, która opuściła statek 1 marca.

Branża już zawiesiła działalność do 15 września

19 czerwca Cruise Lines International Association, wiodąca organizacja branży rejsów wycieczkowych, powiedziała, że ​​jej linie wycieczkowe dobrowolnie przedłużą zawieszenie operacji rejsów USA do 15 września, ponieważ pandemia koronawirusa nadal trwa.

Linie członkowskie organizacji handlowej obsługują 95% światowych krążowników oceanicznych. Podobnie jak zakaz CDC, ograniczenie dotyczy statków, które mogą przewozić 250 lub więcej pasażerów.

„Chociaż mieliśmy nadzieję, że działalność rejsowa w USA może zostać wznowiona jak najszybciej, coraz bardziej oczywiste jest, że potrzeba więcej czasu na usunięcie barier by wznowić pracę w Stanach Zjednoczonych” - poinformowała Bari Golin-Blaugrund, starsza dyrektor ds. komunikacji strategicznej, dodając, że organizacja poinformowała CDC o dalszym dobrowolnym zawieszeniu.

„Chcemy, aby podróżujący nie mieli wątpliwości, że kiedy wznowimy działalność w Stanach Zjednoczonych, będziemy mieć pewność, że dysponujemy niezbędnymi protokołami i systemami”- dodała.

„Kontynuując działania nad opracowaniem ulepszonych protokołów wspierających bezpieczne wznowienie operacji rejsowych na całym świecie, oczekujemy terminowego i produktywnego dialogu z CDC w celu określenia środków, które będą odpowiednie dla wznowienia operacji rejsowych po oceanie w Stanach Zjednoczonych, kiedy nadejdzie właściwy czas - dodała Golin-Blaugrund

Kanada zobaczy statki wycieczkowe dopiero w listopadzie

W maju Kanada ogłosiła, że ​​nie zaakceptuje statków wycieczkowych do 31 października.

Kraj zakazał rejsów i promów przewożących ponad 100 osób zdolnych do noclegu na wodach.

UE oczekuje na wznowienie rejsów

Na początku lipca UE opublikowała tymczasowe wytyczne dla branży wycieczkowej o długości 49 stron, zgodnie z którymi rejsy zaczną być wznawiane w tym samym dniu, w którym zostanie ogłoszone, że Amerykanie będą mieli zakaz wjazdu.

Mając w ręku wytyczne UE, niektóre linie zaczęły planować ponowne uderzenie w morze pełne. Na przykład niemiecka spółka zależna Carnival Corp, AIDA Cruises, zacznie ponownie żeglować w sierpniu. Norweska linia Hurtigruten odbyła już swój pierwszy międzynarodowy rejs od czasu pandemii.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.