• <
gryfia_70lat

Ukrainian Cargo. Port Gdańsk uruchomił formularz dedykowany firmom z Ukrainy

gm

01.06.2022 14:07
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Ukrainian Cargo. Port Gdańsk uruchomił formularz dedykowany firmom z Ukrainy

Partnerzy portalu

Ukrainian Cargo. Port Gdańsk uruchomił formularz dedykowany firmom z Ukrainy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Gdańsk

Porty morskie stanowią koło zamachowe gospodarki kraju. W obecnej sytuacji geopolitycznej strategiczna rola portów zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu. Porty to nie tylko zabezpieczenie dostaw produktów służących do produkcji na terenie danego kraju, to również konieczność sprostania wymaganiom aktualnej sytuacji związanej z blokadą portów ukraińskich i potrzebą poszukiwania alternatywnych dróg transportu towarów z kierunku ukraińskiego. 

Operatorzy portowi są gotowi na zwiększone przeładunki, zarówno jeśli chodzi o ropę, węgiel czy eksport wielu towarów, które do tej pory przechodziły przez porty ukraińskie, a wkrótce mogą być eksportowane przy wykorzystaniu portowej infrastruktury. Polska, ze względu na swoje położenie oraz posiadaną infrastrukturę, jest idealnym partnerem, który może pomóc Ukrainie w odbudowie utraconych kanałów eksportowych i importowych. A port w Gdańsku może stać się bramą dla handlu zagranicznego Ukrainy.

– Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom firm ukraińskich związanym z eksportem towarów, na stronie internetowej portgdansk.pl została uruchomiona zakładka „Ukrainian cargo”, za pośrednictwem której firmy z Ukrainy mogą składać zapytania o możliwość eksportu lub importu towarów za pośrednictwem terminali znajdujących się na terenie portu – informuje Anna Drozd, rzecznik prasowy Portu Gdańsk. 

Interaktywny formularz jest dostępny w języku ukraińskim, angielskim i polskim. 

Link do formularza TUTAJ.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.