• <

Ukraina. Kolejne dwa statki z ukraińskim ziarnem wypłynęły z portów

gm

12.08.2022 11:33 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Ukraina. Kolejne dwa statki z ukraińskim ziarnem wypłynęły z portów

Partnerzy portalu

Ukraina. Kolejne dwa statki z ukraińskim ziarnem wypłynęły z portów - GospodarkaMorska.pl
Star Laura, fot. Gonzali Sans / VesselFinder.com

Kolejne dwa statki płyną „korytarzem zbożowym” z atakowanej przez Rosję Ukrainy. W piątek rano jednostki wiozące ukraińskie ziarna do Turcji i Iranu wyszły z portów nad Morzem Czarnym - podała agencja Ukrinform, cytując tureckie ministerstwo obrony

„W ramach dostaw ziarna, pływający pod banderą Belize statek Sormovsky, przewożący 3,5 tys. ton pszenicy, wypłynął z portu Czarnomorsk do Tekirdagu (w Turcji), a pływający pod banderą Wysp Marshalla statek Star Laura z 60 tys. ton kukurydzy wyszedł z portu Piwdennyj i zmierza do Iranu” – poinformował turecki resort.

Ukrinform zaznacza, że morskim „korytarzem zbożowym” z Ukrainy wyeksportowano już około 375 tys. ton ziarna i innych towarów rolno-spożywczych.

Korytarz utworzono w ramach wynegocjowanego w lipcu przez Turcję i ONZ porozumienia pomiędzy Kijowem a Moskwą, która od początku inwazji na Ukrainę w lutym blokowała ukraiński eksport morski.


bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.