• <
gryfia_70lat

Ukraina. Doradca szefa MSW: do końca wojny nie ma szans na odblokowanie portów

gm

07.07.2022 10:43 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Ukraina. Doradca szefa MSW: do końca wojny nie ma szans na odblokowanie portów

Partnerzy portalu

Ukraina. Doradca szefa MSW: do końca wojny nie ma szans na odblokowanie portów - GospodarkaMorska.pl

Nie ma szans na odblokowanie ukraińskich portów do końca wojny z Rosją – ocenił w czwartek doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko w wywiadzie dla telewizji Espreso.

„Perspektyw na otwarcie ukraińskich portów do zakończenia wojny z Rosją nie ma. Musimy zdać sobie sprawę, że odeskie porty nie zostaną otwarte, dopóki Rosjanie blokują Morze Czarne” - oświadczył Denysenko.

Jego zdaniem Rosjanie wywołują głód na świecie, aby wywołać kryzys migracyjny w Unii Europejskiej.

Denysenko podkreślił przy tym, że siły rosyjskie nie mają obecnie możliwości wysadzenia desantu w obwodzie odeskim, gdyż wojsko ukraińskie zatopiło krążownik rakietowy Moskwa i zniszczyło rosyjskie siły na Wyspie Węży. Na zatopionym w kwietniu krążowniku znajdowały się systemy przeciwlotnicze ważne dla osłony sił agresora na Morzu Czarnym.

Ukraina to jeden z największych światowych eksporterów zboża, wysyłanego głównie drogą morską. Miliony ton ziarna są obecnie składowane w portach na wybrzeżu Morza Czarnego, blokowanych przez okręty wojenne Rosji.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.