• <

Tajemniczy rosyjski statek na kotwicy przy duńskich wodach

jm

07.12.2022 16:36
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Tajemniczy rosyjski statek na kotwicy przy duńskich wodach

Partnerzy portalu

Tajemniczy rosyjski statek na kotwicy przy duńskich wodach - GospodarkaMorska.pl
Latarnia morska w Skagen

Duńska telewizja TV2 Nord poinformowała, że tajemniczy rosyjski statek kotwiczy u wybrzeży kraju. Jednostka ma wyłączony system AIS.

Choć tajemniczy rosyjski statek ma wyłączony system AIS, co oznacza, że nie sposób go zidentyfikować i sprawdzić jego lokalizacji za pomocą ogólnodostępnych systemów namierzania, to jego obecność u wybrzeży Danii potwierdziło duńskei Dowództwo Obrony – poinformowała TV2 Nord. Nie wiadomo, dlaczego statek się tam znajduje i jak długo już kotwiczy w tym miejscu.

Jednostka znajduje się sześć mil morskich od wybrzeża między Skagen i Aalbæk. Duńskie służby mają jednak związane ręce, jako że są to już wody międzynarodowe.

Duńskie media zwracają uwagę, że to nie pierwszy taki przypadek. Kilka miesięcy temu kilka rosyjskich jednostek kotwiczyło między Frederikshavn a Læsø. Z kolei w październiku uwagę przyciągał rosyjski statek ratowniczy Nina Sokolova, który kotwiczył z wyłączonym AIS na wodach międzynarodowych u wybrzeży Skagen. Dołączyła do niego zresztą rosyjska korweta, która posługiwała się fałszywym sygnałem AIS – udawała tankowiec.
Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.