• <

Wynik wyszukiwania - "skagen" - Wiadomości

Karstensen przoduje w Wielkiej Brytanii

Spośród 23 największych statków do połowów pelagicznych, jakie posiadają brytyjscy armatorzy, aż 11 dostarczyła stocznia Karstensen.
24.01.2024

Płynący do Gdańska statek zgubił 46 kontenerów

Płynący do portu w Gdańsku frachtowiec Mayview Maersk zgubił na Morzu Północnym wskutek sztormu Pia 46 kontenerów. Cztery z nich odnaleziono w sobotę u wybrzeży północnej Jutlandii, gdzie morze wyrzuciło na brzeg m.in. lodówki.
23.12.2023

Polarbris na wodzie. To pierwsza jednostka od Karstensena zwodowana w Gdańsku

Na nowym, gdańskim terenie stoczni Karstensen odbyło się wodowanie statku rybackiego dla norweskiego armatora. Odbywało się to w trakcie przenosin infrastruktury firmy do nowej lokalizacji i choć proces jeszcze trwa, firma intensywnie pracuje nad realizacją zamówień.
23.05.2023

Karstensen. Statek rybacki Christina S zwodowany [WIDEO, ZDJĘCIA]

W weekend 20-22 stycznia w stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni zwodowano kolejny statek rybacki – tym razem jest to 77-metrowy trawler pelagiczny Christina S.
30.01.2023

Tajemniczy rosyjski statek na kotwicy przy duńskich wodach

Duńska telewizja TV2 Nord poinformowała, że tajemniczy rosyjski statek kotwiczy u wybrzeży kraju. Jednostka ma wyłączony system AIS.
07.12.2022

Stena Line świętuje 60-lecie działalności

Sześć dekad ambicji, elastyczności i ciekawości świata sprawiło, że Stena Line stała się globalnym liderem w żegludze promowej.
28.09.2022

Dwa wodowania statków rybackich w Karstensenie [WIDEO]

Kolejne statki rybackie zwodowano w ostatnich dniach w stoczni Karstensen w Gdyni. To jednostka Gollenes o numerze #168 oraz Stødig o numerze #467.
19.06.2022

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku szuka uczestników regat Operation Sail1972

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku przygotowuje się do upamiętnienia 50. rocznicy zwycięstwa załogi Daru Pomorza w regatach Operation Sail. Muzealnicy poszukują uczestników rejsu do przeprowadzenia wywiadów.
15.04.2022

TT-Line odebrało nowy zielony prom [ZDJĘCIA]

TT-Line, bałtycki armator promowy, odebrał w poniedziałek 7 marca pierwszy z dwóch promów nowej generacji Green-Ships.
07.03.2022

Monsun Kr. Sand zwodowany w stoczni Karstensen [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wodowanie kolejnej jednostki rybackiej o długości 36 metrów odbyło się w stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni w sobotę 11 grudnia.
15.12.2021

Statek rybacki zwodowany w Karstensen Shipyard Poland [WIDEO, ZDJĘCIA]

W stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni zwodowano niewielki statek rybacki dla duńskiego armatora Lynge Fiskeri A/S.
15.11.2021

Rosja. Zatrzymany okręt Akademik Joffe pozostaje w duńskim porcie

W duńskim porcie Skagen pozostaje rosyjski okręt naukowy Akademik Joffe, zatrzymany na podstawie pozwu kanadyjskiej firmy One Ocean Expeditions. Wiceszef ekspedycji Dmitrij Borisow opublikował zdjęcia z wnętrza jednostki - podał w piątek dziennik "Izwiestija".
05.11.2021

Ponad 90-metrowy statek rybacki zwodowano w stoczni Karstensen Shipyard Gdynia [foto, wideo]

10 października w Gdyni zakończyła się operacja wodowania dużej jednostki rybackiej dla armatora Astrid Fiskeri A/S. Portem macierzystym jednostki będzie ​duńskie Skagen. Gotowy statek zostanie przekazany klientowi w maju 2022.
13.10.2021

Historyczna mapa wojennego przejścia ORP „Orzeł" z Tallina do Rosyth współcześnie odtworzona w pracy inżynierskiej

Student czwartego roku studiów I stopnia na kierunku nawigacja w Akademii Marynarki Wojennej bosmanmat podchorąży Janusz ADRIANEK w ramach realizacji pracy inżynierskiej odtworzył historyczną mapę wojennego przejścia okrętu podwodnego ORP „Orzeł" z Tallina (Estonia) do Rosyth (Wielka Brytania). Praca pod tytułem „Projekt mapy nawigacyjnej przejścia okrętu podwodnego z Estonii do Wielkiej Brytanii" zawiera ręcznie wykonane dwie mapy na obszar Morza Bałtyckiego i cieśniny Sund. Wykonana i obroniona 4 lutego 2021 roku praca promuje
08.02.2021

„Green Italia” – norweski chłodniowiec zarządzany przez polską spółkę

Przedstawiamy kolejny z artykułów dotyczących analiz flot armatorów, których statki przypływają do polskich portów. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na pokład m/v „Green Italia” - chłodniowca, czyli statku do przewozów ładunków chłodzonych i mrożonych z floty Green Reefers. Oprócz tego, że jednostka tego armatora zawinęła do polskiego portu, to powiązanie z naszym krajem jest jeszcze większe niż mogłoby się wydawać. Otóż zarządzającym tym statkiem jest spółka Green Management z Gdyni.
31.01.2021

Praktyki morskie 2020 inne niż zwykle

Tegorocznego sezonu praktyk morskich nie sposób porównać z jakimkolwiek innym w historii statków Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Z półrocznym opóźnieniem, dopiero w połowie czerwca, rozpoczął sezon Dar Młodzieży. To oczywiście skutek reżimów wprowadzonych na skutek pandemii. Sytuacja podwyższonego ryzyka wymusiła specjalne procedury - wszyscy przed okrętowaniem przechodzili obowiązkowe testy, a wszystkie wyjścia w morze ograniczały się do wód międzynarodowych Morza Bałtyckiego, bez zawijania do portów.
09.12.2020

Horyzont II zakończył sezon praktyk morskich

Statek szkoleniowo-badawczy UMG Horyzont II, dowodzony przez kpt. ż. w. Andrzeja Kardasia, zakończył w piątek, 9 października ostatni tegoroczny rejs szkoleniowy.
20.10.2020

ISR: Cruising wróci na Bałtyk – czy z udziałem polskich portów?

Co napędza wzrost liczby rejsów bałtyckich i jak kryzys koronawirusowy może wpłynąć na turystykę rejsową w regionie? To ważne pytanie dla polskich portów, pozostających na marginesie branży.
10.07.2020

Hat-trick w stoczni Karstensen Shipyard Poland. W czerwcu zwodowali już trzecią jednostkę [foto, wideo]

W piątek 19 czerwca stocznia Karstensen Shipyard Poland zwodowała kolejną jednostkę rybacką. To już trzecie wodowanie w gdyńskiej stoczni w tym miesiącu.
22.06.2020

Jak branża promowa radzi sobie z obecnym kryzysem?

Turystyka i powiązana z nią ściśle branża promowa doświadcza obecnie wysokiego spadku popytu. Świat walczy z koronawirusem już kolejny tydzień a błyskawiczne rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 zmusiło do podjęcia radykalnych decyzji wielu armatorów.
17.03.2020

Kolejne wodowanie w Karstensen Shipyard Poland. Pełen portfel zamówień na rok 2020 (foto, wideo)

3 stycznia w gdyńskim oddziale Stoczni Karstensen odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego kadłuba statku rybackiego oznaczonego numerem stoczniowym #454. Była to pierwsza operacja otwierająca pełen portfel zamówień na rok 2020 a jednocześnie czwarta w historii zakładu istniejącego niespełna półtora roku.
10.01.2020

Lunar Bow – pierwszy częściowo wyposażony statek z Karstensen Shipyard Poland – w drodze do Danii (foto, wideo)

Lunar Bow w drodze do Danii. To pierwszy częściowo wyposażony statek rybacki zbudowany w Gdyni w Karstensen Shipyard Poland, spółce zależnej duńskiej stoczni Karstensens Skibsværft A/S. Trawler (NB 450) przejdzie teraz prace wykończeniowe. Do armatora trafić ma w styczniu 2020 r.
06.08.2019

Kolizja masowca Mazowsze z duńskim statkiem rybackim

Niegroźna kolizja masowca PŻM Mazowsze z duńskim statkiem rybackim K. Larsen - FN 326. Do zdarzenia doszło we wtorek o godz. 21:15 na północ od Skagen. Nikomu nic się nie stało. O sprawie poinformował portal vesseltracker.com.
21.06.2019

Popularne połączenie w ofercie Stena Line kończy 40 lat!

Jedno z połączeń obsługiwanych przez Stena Line skończyło właśnie 40 lat. Właśnie tyle czasu minęło, odkąd pierwsi pasażerowie pojawili się na statku szwedzkiego przewoźnika, pływającym pomiędzy Oslo a Fredrikshavn.
12.06.2019

Stocznia Remontowa Shipbuilding przekazała częściowo wyposażony trawler dla duńskiego klienta (foto, wideo)

Strand Senior w drodze do Danii. Częściowo wyposażony trawler opuścił stocznię Remontowa Shipbuildnig w czwartek. Statek będzie służył do połowu ryb dennych za pomocą włoków dennych i pelagicznych ciągnionych za statkiem.
05.10.2018

Horyzont II płynie na Spitsbergen

Statek z Gdyni wyszedł w piątkowe popołudnie 7 września. W niedzielę o godz. 7.42 UTC zameldował się na redzie Skagen celem uzupełnienia zapasu paliwa.
10.09.2018

Dar Młodzieży - 30 dni minęło!

18 czerwca minęło trzydzieści dni od uroczystej inauguracji Rejsu Niepodległości. Opuszczając w piątek 15 czerwca Szczecin "Dar Młodzieży" ostatecznie pożegnał się z Polską. Odwiedził podczas tego swoistego preludium wielkiej wokółziemskiej podróży Tallin i Kopenhagę, następnie krótki skok do norweskiego Stavanger i powrót na Bałtyk - gdzie w Szczecinie uczestniczył w obchodach Światowych Dni Morza IMO.
22.06.2018

Karstensens inwestuje w Polsce! Nowa stocznia rozpocznie produkcję w Gdyni

Duńska stocznia Karstensens Skibsværft A/S poinformowała na swojej stronie o założeniu spółki zależnej o nazwie "Karstensen Shipyard Poland". Jak czytamy w komunikacie, ma być to krok w celu "utrzymania pozycji wiodącego producenta kadłubów dla dużych jednostek rybackich".
09.06.2018

Dar Młodzieży wychodzi z Bałtyku. Po Kopenhadze, Stavanger

W środę 30 maja, w dziesiątym dniu Rejsu Niepodległości, "Dar Młodzieży" zameldował się na wejściu do Kopenhagi. O godz. 10.00 przyjęto pilota - po pół godzinie fregata prawą burtą zacumowała do nabrzeża. Z konsulatu polskiego dostarczono na statek materiały turystyczne - foldery i mapki miasta rekomendujące miejsca godne zwiedzania. W godzinach poobiednich załoga, poza wachtą służbową, została zwolniona na ląd. Następnego dnia, autokarem dojechała kolejna, druga już grupa laureatów konkursu na podmianę - w sumie 56 osób.
04.06.2018

270-metrowa Aurora w Porcie Gdynia (foto, wideo)

Aurora w Porcie Gdynia. Ponad 270-metrowy statek pasażerski zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w czwartek. To jego pierwsza i jedyna wizyta w tym sezonie.
25.05.2018

Horyzont II wstrzymany przez lody

To miał być ekspresowy rejs. Trasa Gdynia-Spitsbergen-Gdynia w trzy tygodnie. Siły natury, nie po raz pierwszy zresztą, zakłóciły harmonogram wyprawy. We fiordzie Hornsund, nad którym leży Polska Stacja Polarna PAN - cel podróży - sytuacja lodowa uniemożliwiła rozładunek. Wiatr utrzymywał bowiem w zatoce lody schodzące z cielących się lodowców.
04.10.2017

Duński port Grenaa zyska infrastrukturę do bunkrowania LNG

Port Grenaa, z którego regularne rejsy oferuje Stena Line, zyska infrastrukturę do bunkrowania paliwa LNG. Władze portu podpisały właśnie umowę przedwstępną z przedsiębiorstwem, które będzie odpowiedzialne za inwestycję.
07.06.2017

Stena Line świętuje 50 lat linii Kiel-Göteborg

Jedno z najważniejszych połączeń znajdujących się w siatce połączeń Stena Line kończy 50 lat. Pierwszy rejs na trasie Kiel-Göteborg został wykonany w 1967 r. Szwedzki przewoźnik chce uczcić tę rocznicę w wyjątkowy sposób.
14.03.2017

PGNIG ma udziały w dwóch nowych koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

PGNiG Upstream International, spółka córka PGNiG, otrzymała udziały w dwóch koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym – poinformowała w środę spółka.
18.01.2017

Delfiny pokochały Bałtyk

W grudniu delfiny na Bałtyku wypatrzyły trzy załogi wędkarzy. Ssak był ponownie widziany na początku stycznia przez załogę Maximussa na wysokości Dębek. 5 stycznia Stacja Morska w Helu udostępniła jego zdjęcia, które przesłał Patryk Pionke. Naukowcy stwierdzili, że był to delfin butlonosy.
13.01.2017

Nie żyje kpt. Tadeusz Olechnowicz, ostatni komendant „Daru Pomorza” i pierwszy „Daru Młodzieży”

Kpt. Tadeusz Olechnowicz zmarł 28 grudnia. Był ostatnim komendantem „Daru Pomorza” i pierwszym „Daru Młodzieży”. Miał 80 lat.
30.12.2016

Sukces polskiego stoiska na Targach Seatrade Cruise & River Cruise Convention w Hamburgu

Seatrade Cruise & River Cruise Convention to największe i najbardziej cenione w Europie targi poświęcone rynkowi cruisowemu, na które każdego roku przybywają setki reprezentantów branży, w tym przedstawiciele kluczowych armatorów cruisowych, portów morskich, organizacji promujących poszczególne destynacje, tour operatorzy oraz przedstawiciele świata mediów poświęconych turystyce morskiej.
14.09.2015

Coraz ciekawsze wycieczkowce przypływają do Gdańska. Największe jednostki dopiero przed nami (ZDJĘCIA)

Sezon wycieczkowy w Porcie Gdańsk nabiera rozpędu. Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć luksusową, 142-metrową jednostkę Le Boreal, która zawinęła do polskiej przystani po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni. Niedługo jednak Gdańsk odwiedzą jeszcze większe wycieczkowce.
15.06.2015

Gdańsk na 3. miejscu pod względem atrakcyjności miast położonych nad Bałtykiem

W lutym tego roku Cruise Baltic doceniając szeroko zakrojone działania marketingowo-promocyjne portu i miasta Gdańsk oraz wysoką dynamikę w zakresie obsłużonej liczby pasażerów statków wycieczkowych, która na przestrzeni lat 2013-2014 wynosiła aż +40% (co było czwartym na Bałtyku tak dobrym wynikiem po takich portach jak Skagen, Gothenburg, i Kłajpeda), postanowiła na kolejne miejsce swojego spotkania wybrać właśnie Gdańsk.
14.04.2015

Nowe koncesje LOTOSU w Norwegii

Spółka LOTOS Exploration and Production Norge otrzymała dwie nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
01.02.2014

„Dar Młodzieży” – ostatni rejs

Żaglowiec Akademii Morskiej po raz ostatni w bieżącym roku rzucił cumy i opuścił swoje stałe miejsce postoju przy Nabrzeżu Pomorskim gdyńskiego portu.
02.12.2013

Stena Alegra opuściła Gdynię

Prom "Stena Alegra", który ucierpiał podczas październikowego sztormu u wybrzeży Szwecji opuścił dok stoczni Nauta po awaryjnym remoncie. Jednostka wypłynęła z Gdyni 27 listopada 2013 roku około południa i aktualnie jest w drodze do Skagen. Docelowo 30 listopada ma dotrzeć do Falmouth w Wielkiej Brytani.
28.11.2013

Stena Line: Zmarł założyciel koncernu STENA

W wieku 96 lat zmarł przedsiębiorca i armator, założyciel globalnego koncernu STENA – Sten Allan Olsson. Firmy koncernu od lat działają również w Polsce, są to Stena Line (linia promowa Gdynia-Karlskrona) oraz Stena Recycling.
17.07.2013

Lotos wierci na Morzu Północnym

Na koncesji PL 497/497B trwa wiercenie otworu poszukiwawczego. LOTOS Exploration & Production Norge – norweska spółka z grupy kapitałowej LOTOS – jest współudziałowcem tej koncesji (10% udziałów). Otwór znajduje się około 30 km na zachód od pola naftowego Ula na Morzu Północnym.
22.09.2012

I Berlinowi trudno

Sprawa połączonych w jedno przedsiębiorstwo niemieckich stoczni w Stralsundzie i Wolgaście.
12.06.2012

Rybołówstwo przemysłowe na Morzu Bałtyckim

Rybołówstwo przemysłowe stanowi ważną dla Morza Bałtyckiego działalność, której celem jest przede wszystkim pozyskiwanie śledzia i szprota jako surowca do produkcji mączki rybnej i oleju, bądź paszy zwierzęcej tzn. ryb, które nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi. Rocznie przetwarza się ok. 300 tys. ton tego surowca.
05.01.2012

Zielono znaczy niemądrze

Wpadł mi w oczy artykuł dotyczący potrzeby przestawienia bałtyckiej floty handlowej z brudnego mazutu na czysty metan. Autor uzasadnia swój wniosek faktem, że przez Bałtyk przewozi się 11% wszystkich towarów transportowanych morzem na świecie, czym sugeruje, iż nad Bałtykiem unosi się taki sam procent zasiarczonego dymu wydmuchiwanego z kominów światowej floty transportowej.
02.09.2011

ORP ARCTOWSKI relacja z tejsu

Okręt hydrograficzny Marynarki Wojennej ORP „Arctowski” odbywa obecnie rejs nawigacyjny ze studentami II roku Akademii Marynarki Wojennej. Dla studentów-podchorążych to jedna z najważniejszych praktyk na drodze do zdobycia szlifów oficera MW. Poniżej publikujemy relację dowódcy okrętu kmdr. ppor. Artura Grządziela z pierwszej części rejsu.
14.07.2011

Lotos rozpoczął badania sejsmiczne na Morzu Północnym

Lotos Exploration & Production AS, spółka należąca do Lotos Petrobaltic, rozpoczęła badania sejsmiczne 3D w południowej części Morza Północnego.
06.06.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.