• <
siemens_gamesa_2022

Rosja. Zatrzymany okręt Akademik Joffe pozostaje w duńskim porcie

AK

05.11.2021 13:35
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Rosja. Zatrzymany okręt Akademik Joffe pozostaje w duńskim porcie

Partnerzy portalu

Rosja. Zatrzymany okręt Akademik Joffe pozostaje w duńskim porcie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Skagen

W duńskim porcie Skagen pozostaje rosyjski okręt naukowy Akademik Joffe, zatrzymany na podstawie pozwu kanadyjskiej firmy One Ocean Expeditions. Wiceszef ekspedycji Dmitrij Borisow opublikował zdjęcia z wnętrza jednostki - podał w piątek dziennik "Izwiestija".

O zatrzymaniu okrętu poinformowano w czwartek, ale doszło do niego trzy dni wcześniej, 1 listopada. Na pokładzie znajduje się 38 członków załogi i 23 pracowników naukowych. Ambasada Rosji zapewniła, że jest z nimi w kontakcie.

Jak podaje Radio Swoboda, powołując się na publikacje z 2019 roku, kanadyjskie biuro podróży One Ocean Expeditions zarzuciło wówczas Rosji naruszenie zawartej z nim umowy. Rosja wypożyczyła operatorowi dwa okręty, w tym Akademika Joffe, do przewozu turystów, a potem wycofała obie jednostki.

Instytut Oceanologii Rosyjskiej Akademii Nauk, który jest właścicielem Akademika Joffe, nie skomentował incydentu z zatrzymaniem okrętu.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.