• <

Hat-trick w stoczni Karstensen Shipyard Poland. W czerwcu zwodowali już trzecią jednostkę

Dodano: 23.06.2020
W piątek 19 czerwca stocznia Karstensen Shipyard Poland zwodowała kolejną jednostkę rybacką. To już trzecie wodowanie w gdyńskiej stoczni w tym miesiącu.

Operacja Wodowania polegała na przesunięciu jednostki do nabrzeża przy pomocy wózków samojezdnych, następnie zwodowaniu jednsotki dźwigiem pływającym Maja.

Statek rybacki NORTH SEA ma 32 metry długości oraz 10 metrów szerokości. Jednostka jest wyposażona w silniki ABC o mocy 736 kW. Armatorem statku, którego projekt wykonało biuro Karstensens Skibsværft A/S będzie ​Thomas Samuelsen & Karl-Arne Nielsen a portem macierzystym Skagen w Danii.

Obecnie w stoczni Karstensen Shipyard Poland prowadzone są prace nad siedmioma projektami o numerach 452, 453, 456, 457, 458, 459, 463. Zagospodarowanie tylu projektów w krótkim okresie czasu to duże wyzwanie produkcyjne oraz logistyczne. W ostatnich dniach Karstensen zwodował w Gdyni aż trzy jednostki.
 
Karstensen Shipyard Poland to spółka zależna duńskiej stoczni Karstensens Skibsværft A/S. Stocznia buduje statki w Porcie Gdynia w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym pozyskanym od Vistal Offshore. Znajduje się on przy Nabrzeżu Indyjskim, a do eksploatacji został oddany w 2013. Jest on dostosowany do produkcji kadłubów, składa się z dwóch dobrze wyposażonych, nowoczesnych hal o wymiarach: 200x30x30m oraz 150x30x20 m, a także z przyległych biur i zaplecza dla personelu. Karstensen oficjalnie przejął zakład 1 lipca 2018 r., na mocy umowy o trzyletniej dzierżawie.
Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.