• <
siemens_gamesa_2022

Statek rybacki zwodowany w Karstensen Shipyard Poland [WIDEO, ZDJĘCIA]

15.11.2021 23:44
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Statek rybacki zwodowany w Karstensen Shipyard Poland [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Statek rybacki zwodowany w Karstensen Shipyard Poland [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

W stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni zwodowano niewielki statek rybacki dla duńskiego armatora Lynge Fiskeri A/S.

Zwodowany 15 listopada statek rybacki Myggenes to 36-metrowy trawler o pojemności 700 GT. Jednostka, której portem macierzystym będzie duński Hanstholm, wyposażona została w silnik Yanmar 6EY22AW (885 – 1370 kW) i dwa silniki pomocnicze John Deere (po 130 kWe) pozwalające na rozwinięcie prędkości do 13 węzłów. Na pokładzie zmieści się 9 osób. Myggenes powstał według projektu autorstwa biura Karstensens Skibsvaerft A/S.

Myggenes został zwodowany w dwóch etapach. W pierwszym statek umieszczony na specjalistycznych wózkach samojezdnych został odpowiednio ustawiony na nabrzeżu. Następnie został zamocowany do dwóch pływających dźwigów. Rufa trawlera została uniesiona przez należący do Polskiego Ratownictwa Okrętowego żuraw Maja, zaś dziób przez żuraw nożycowy Conrad Consul należący do Marine Project. Następnie dźwigi bezpiecznie przestawiły statek na wodę.

Myggenes, którego numer burtowy to Hm 227, zaś stoczniowy #464, popłynie teraz do Danii. Tam zostanie ostatecznie wyposażony w Karstensen Skibsvaerft A/S w Skagen przed dostarczeniem go do armatora.

W gdyńskiej stoczni Karstensen Shipyard Poland trwają prace nad kolejnymi jednostkami. W zakładzie produkcyjnym pozyskanym przed od Vistal Offshore przed trzema laty powstają głównie częściowo wyposażone kadłuby, w których firma się wyspecjalizowała i szybko stała się liderem na polskim rynku. Dwie hale produkcyjne o wymiarach 200x30x30 m oraz 150x30x20 m znajdują się przy Nabrzeżu Indyjskim w Gdyni.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.