• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Szwecja. 21-latek oskarżony o zepchnięcie Ukraińca do morza, według mediów to imigrant z Bliskiego Wschodu

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Szwecja. 21-latek oskarżony o zepchnięcie Ukraińca do morza, według mediów to imigrant z Bliskiego Wschodu

Partnerzy portalu

21-letni mężczyzna został oskarżony na początku maja o zepchnięcie Ukraińca do lodowatej wody w porcie w Malmoe na południu Szwecji. Według mediów podejrzanym jest imigrant z Bliskiego Wschodu, znany z filmu na TikToku, na którym uczy szwedzkiego policjanta arabskiego tańca.

Pod koniec listopada 2022 roku ukraiński kierowca ciężarówki, oczekując na zlecenie łowił ryby w porcie Sydkajen w Malmoe. Nie spodobało się to pięciu młodym mężczyznom, z których jeden zepchnął Ukraińca do lodowatej wody, a inny zdarzenie nagrał telefonem. Kierowca z trudem wydostał się wysokie betonowe nabrzeże, doznał hipotermii oraz odmrożeń. "Byłem bliski śmierci" - zeznał poszkodowany.

Według portalu Samnytt.se oskarżonym o zepchnięcie Ukraińca jest młody mężczyzna znany z opublikowanego w styczniu 2022 roku filmu na TikToku, na którym uczy tańczyć umundurowanego policjanta przy arabskiej muzyce. Mające 800 tys. odsłon wideo wywołało pozytywne reakcje, ale również debatę na temat metod pracy policji w borykającej się z przestępczością Szwecji. Atak na ukraińskiego kierowcę na nowo rozpoczął tę dyskusję na internetowych forach.

Rzecznik policji regionu południowej Szwecji Nils Norling potwierdził PAP autentyczność nagrania. "Film powstał w Fryshuset w Malmoe, ważnym miejscu spotkań młodzieży. Obecność tam jest częścią naszej pracy" - podkreślił. Norling nie chciał jednak odnieść się do sprawy oskarżonego 21-latka, zasłaniając się toczącym się przed sądem procesem.

W Szwecji centra Fryshuset zajmują się edukacją trudnej młodzieży, prowadzą programy resocjalizacyjne, w tym mające pomóc zerwać z grupami przestępczymi.

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.