• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Zmiany w składzie zarządu Stoczni Gdańsk S.A. i GSG Towers Sp. z o.o.

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Zmiany w składzie zarządu Stoczni Gdańsk S.A. i GSG Towers Sp. z o.o.
Zmiany w składzie zarządu Stoczni Gdańsk S.A. i GSG Towers Sp. z o.o. - GospodarkaMorska.pl

ew

16.03.2019 Źródło: własne

Rady Nadzorcze Stoczni Gdańsk S.A. oraz GSG Towers Sp. z o.o., producenta wież do elektrowni wiatrowych i konstrukcji stalowych, podjęły uchwały o powołaniu dwóch członków zarządu obu spółek.

Od 1 marca br. władze Stoczni Gdańsk i GSG Towers pracują w składzie:

p. Wojciech Peret – Prezes Zarządu
p. Adam Krzemiński – wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych
p.Piotr Zdrojewski– wiceprezes Zarządu ds. Finansowych

Zmiana składów zarządów Stoczni Gdańsk i GSG Towers to kolejny etap procesuich restrukturyzacji, po tym jak w lipcu ub.r. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odkupiła 81,05 proc. akcji Stoczni Gdańsk i 50 proc. udziałów GSG Towers od firmy GSG (Gdańsk Shipyard Group), kontrolowanej przez ukraińskiego inwestora Serhija Tarutę, odzyskując pełną kontrolę właścicielską i operacyjną nad tym aktywami. -Zarząd w nowym, pełnym składzie będzie kontynuować proces naprawczy, w tym odbudowę bazy produkcyjnej, zaplecza technicznego i konstruktorskiego, odzyskanie kompetencji w zakresie okrętownictwa, i pozyskanie nowych, tak by było możliwe poszerzenie portfela produktów Grupy Stoczni Gdańsk. Wierzę, że ich misja zakończy się sukcesem, bo to wysokiej klasy specjaliści, których kompetencje zarządcze wcześniej wielokrotnie zweryfikował rynek –mówi Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu ARP S.A., odpowiedzialny za nadzór właścicielski.

Informacje o powołanych członkach zarządów: 

Wojciech Peret, Prezes Zarządu Stoczni Gdańsk S.A. i GSG Towers Sp. z o.o. Ma bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi krajowymi przedsiębiorstwami i międzynarodowymi firmami. Ostatnio, w l. 2017-19 był Dyrektorem Operacyjnym Grupy,  w notowanej na warszawskiej GPW spółce WIELTON S.A., jednym z największych europejskich producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych. W l. 2015-2017 był Dyrektorem Operacyjnym Grupy oraz wiceprezesem zarządu w giełdowej SECO/WARWICK Group, dostarczającej rozwiązania do obróbki cieplnej materiałów dla światowych koncernów, m.in. lotniczych. Wcześniej, w l. 2005-2015 związany z Alstom Power – Zakład Turbin, gdzie pełnił funkcję dyrektora, dyrektora zarządzającego i wiceprezesa zarządu tej firmy. Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Politechniki Gdańskiej. Ukończył także studia podyplomowe m.in. w: Szkole Głównej Handlowej i Akademii im. L Koźmińskiego w Warszawie.

Piotr Zdrojewski, wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Stoczni Gdańsk S.A. i GSG Towers Sp. z o.o. Ma prawie 25 lat doświadczenia w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej oraz strategicznym doradztwie finansowym. Prowadził i uczestniczył w  wielu projektach dla globalnych i polskich podmiotów (łączna wartość projektów to ponad 18 mld EUR). Przez ostatnie 8 lat związany z firmą doradczą PwC, gdzie zakładał i prowadził Debt Advisory Team w PwC Polska oraz pełnił funkcję członka zarządu Pricewaterhousecoopers Securities. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze m.in. w Schroders, Citigroup, KBC. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Uzyskał tytuł MBA w WUT Business School, prowadzonej przez wiodące uczelnie z Wlk. Brytanii, Francji i Norwegii.

Trzecim członkiem zarządu od połowy kwietnia 2018 r. jest wiceprezes Adam Krzemiński, który od ponad dwudziestu lat zajmuje się prowadzeniem projektów w przemyśle: m.in. okrętowym, budowy konstrukcji offshoreoraz infrastrukturalnych (realizowanych w wielu zakładach przemysłowych na terenie Polski). Jest ekspertem w zakresie organizacji i optymalizacji produkcji. Jest doktorem nauk technicznych, absolwentem Politechniki Gdańskiej na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. Posiada doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych z zakresu okrętownictwa, a także w dziedzinie budowy konstrukcji stalowych.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31264,00 $ tona -1,40% 21 cze
 Cynk 2832,00 $ tona -1,43% 21 cze
 Aluminium 2353,00 $ tona -0,88% 21 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.