• <
KONGSBERG_2023

Wodowanie częściowo wyposażonego chemikaliowca w Szczecinie (foto, wideo)

pc

04.06.2018 14:08 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wodowanie częściowo wyposażonego chemikaliowca w Szczecinie (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Wodowanie częściowo wyposażonego chemikaliowca w Szczecinie (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Dortsman już na wodzie. Częściowo wyposażony chemikaliowiec w miniony piątek zwodowała Partner Stocznia z Polic. Jednostka trafi do holenderskiego odbiorcy. Ma być gotowa w październiku tego roku.

Wodowanie częściowo wyposażonego chemikaliowca odbyło się w jednym z pływających doków MSR Gryfia w Szczecinie. Jednostka ma 135 m długości, 17,5 m szerokości oraz 9 000 m3 pojemności ładunkowej. Stocznia Rensen-Driessen, na zamówienie której powstaje statek, określa go jako „mega tanker” typu C. Chemikaliowiec dokończy holenderska stocznia Dolderman. Dortsman trafi do armatora Van Loon Shipping z Holandii.

Partner Stocznia z Polic zajmuje się budowaniem statków/kadłubów oraz bloków kadłubów jednostek morskich i śródlądowych głównie dla klientów holenderskich i niemieckich. Firma zatrudnia doświadczoną kadrę okrętową z kraju i zagranicy. Zarząd przedsiębiorstwa oferuje i organizuje dostarczanie produkcji i usług okrętowych na wysoko satysfakcjonującym zachodnioeuropejskim poziomie w cenach środkowoeuropejskich.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.