• <
Proteh GlassDeep_top

Vistal uruchamia nową halę produkcyjną

PMK

06.05.2016 09:43 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Vistal uruchamia nową halę produkcyjną
Vistal uruchamia nową halę produkcyjną - GospodarkaMorska.pl

Grupa Vistal, wiodący producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych, uruchomiła na terenie swojej spółki zależnej Vistal Pref w Czarnej Białostockiej nową halę produkcyjną (Hala Przygotowania Produkcji) o pow. 1.500 m², w której będą wytwarzane półprodukty stalowe do dalszej produkcji zarówno na potrzeby Grupy Vistal jak i firm zewnętrznych. Elementy te będą wykorzystywane przez Grupę Vistal w realizacji kontraktów dla segmentu budownictwo oraz segmentu energetycznego. Inwestycja o łącznej wartości 8,5 mln zł zwiększa moce przerobowe zakładu Vistal Pref. Produkcja w nowej hali ruszy
w połowie maja br.


W ramach rozbudowy kompleksu Vistal Pref w Czarnej Białostockiej do użytku została oddana nowa hala produkcyjna wraz z kompleksowym wyposażeniem w maszyny i urządzenia. Na terenie nowej hali wytwarzane będą wyłącznie elementy stalowe przeznaczone do dalszej produkcji.

Wdrożenie nowej technologii oraz nowego sposobu wytwarzania umożliwi zwiększenie produkcji Vistal Pref o ok. 50% i zdywersyfikowanie oferty sprzedażowej spółki. Na terenie nowej hali wytwarzane będą półprodukty, elementy konstrukcji mostowych oraz nowy produkt (dzięki wyposażeniu zakładu w linię do cięcia oraz otworowania kątowników): elementy konstrukcji stalowych dla segmentu energetycznego.

Konstrukcje stalowe – półprodukty wytwarzane w nowej hali kierowane będą przede wszystkim do dalszych procesów montażowych, realizowanych w Czarnej Białostockiej, ale także na potrzeby kooperantów oraz firm zewnętrznych współpracujących z Grupą Vistal.


Uruchomienie nowej hali jest kolejnym etapem konsekwentnej realizacji strategii Grupy. Wytwarzanie konstrukcji poza głównym kompleksem produkcyjnym w Gdyni pozwoli nam na zmniejszenie kosztu jednostkowego produkcji oraz automatyzację i mechanizację pracy. Systematycznie zwiększamy skalę działalności i coraz częściej pozyskujemy kontrakty na realizacje w wyższym stopniu skomplikowania technologicznego. Obiekt w Czarnej Białostockiej umożliwi nam wyeliminowanie wąskiego gardła procesu produkcyjnego, jakim z powodu ograniczeń technologicznych było wytwarzanie i przygotowywanie półproduktów do dalszego montażu i spawania.

 Dzięki wydzieleniu tego etapu produkcji oraz zwiększeniu powierzchni produkcyjnych mamy możliwość zwiększenia mocy przerobowych zakładu w Czarnej Białostockiej o 50% i wytwarzania specjalistycznych elementów stalowych nie tylko na własne potrzeby, ale też składania atrakcyjnych ofert zarówno naszym  kooperantom, jak i  firmom zewnętrznym. Analizy rynkowe pokazują, że realizacja półproduktów na potrzeby firm zewnętrznych to nowość na rodzimym rynku. Tego typu usługi są natomiast szeroko rozpowszechnione w Europie Zachodniej -  mówi Ryszard Matyka, Prezes Zarządu Vistal Gdynia SA.

Procesy produkcyjne, które będą realizowane na terenie nowej hali to: wstępne czyszczenie strumieniowo-ścierne blach i kształtowników, cięcie profili kształtowych na piłach, wypalanie blach na przecinarkach gazowo-plazmowych, wiercenie i otworowanie oraz ukosowanie.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 43142,00 $ tona 0,81% 27 sty
 Cynk 3648,00 $ tona 0,11% 27 sty
 Aluminium 3106,00 $ tona 0,45% 27 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.