• <
KONGSBERG_2023

Ulstein zaprezentował zestaw projektów statków szpitalnych

ew/ulstein.com

26.05.2020 13:01 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Ulstein zaprezentował zestaw projektów statków szpitalnych

Partnerzy portalu

Ulstein zaprezentował zestaw projektów statków szpitalnych - GospodarkaMorska.pl

Pandemia COVID-19 spowodowała nagłe i niespodziewane zwiększone zapotrzebowanie na miejsca w szpitalach i placówkach medycznych. Jednym z rowiązań, które wprowadzono w kilku państwach były tzw. Emergency Support Vessels (ESV). Ulstein zaprezentował właśnie zestaw projektów tego typu jednostek.

Termin „statek szpitalny” obejmuje szereg funkcji i usług, które są niezbędne w sytuacjach awaryjnych, a jego podstawowym zastosowaniem jest pełnienie roli placówki medycznej. Tego typu jednostki były zazwyczaj wykorzystywane podczas konfliktów zbrojnych, ale pandemia Covid-19 spowodowała olbrzymie zapotrzebowanie na dodatkowe placówki medyczne, także te na wodzie.

Ulstein zaprojektował pięć rodzajów tzw. Emergency Support Vessels (dosłownie - statków wsparcia awaryjnego). Tego typu jednostki budowane są jako takie od stępki albo przekształcane do wykonywania operacji wsparcia w sytuacjach awaryjnych. Tego typu sytuacje to przykładowo klęski żywiołowe czy też pandemie. Z jedną z nich przyszło się nam zmierzyć.

Przykłady z portfolio Ulstein'a prezentujemy pod artykułem. Wśród nich znajdują się: statek szpitalny z możliwością udzielania pomocy, przebudowana jednostka offshore przeznaczona do pracy przy platformach wiertniczych, statek szybkiego reagowania oraz statek do tymczasowej pomocy medycznej na pokładzie.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.