• <

Swire Bulk odebrał przyjazny dla środowiska masowiec

sons/offshore-energy

25.05.2020 09:27 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Swire Bulk odebrał przyjazny dla środowiska masowiec
Swire Bulk odebrał przyjazny dla środowiska masowiec - GospodarkaMorska.pl

Swire Bulk, oddział masowców chińskiej firmy China Navigation Company z Singapuru, odebrał dostawę nowego masowco-kontenerowca do przewozu drewna.

Statek Singan o 44.150 cbm  jest przedmiotem handlu na całym świecie, ze szczególnym naciskiem na handel kłodami drewna na Pacyfiku i Południowym Atlantyku.

Statek został ochrzczony w stoczni Doku Hakodate w Hakodate w Japonii. Masowiec wyruszył w dziewiczy rejs do Busan pod koniec kwietnia.

"Nowo zbudowany statek został zaprojektowany pod kątem optymalnej prędkości i zużycia przy 12,5 węzłach w stanie załadowanym. Eko-efektywne dodatki jak żarówki do steru czy pre-swirl poprawią efektywność kadłuba statku" - twierdzi Rob Aarvold, dyrektor generalny Swire Bulk.

Jak wyjaśniono, przewóz kłód wymaga wysokiego poziomu stabilności strukturalnej, który oferuje MV Singan. W statku zaintalowano również najnowszy półprzewodnikowy sprzęt radarowy, który jest zintegrowany z elektronicznym systemem wyświetlania map i systemem informacyjnym (ECDIS). Zapewnia to zgodność z najnowszymi i przyszłymi wymaganiami oraz ułatwia zarządzanie aktualizacjami systemu.

MV Singan jest pierwszym statkiem dostarczonym z szerszego portfela zamówień, obejmującego dziesięć masowców zbudowanych w Japonii. Pozostałe statki mają zostać dostarczone do końca 2021 r.

„Nowy program Swire Bulk umożliwi nam największy i najbardziej przyjazny dla środowiska strategiczny handel flotą na rynku. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych dla naszych klientów dzięki naszym nowoczesnym, ekologicznie zaprojektowanym statkom ”- powiedział Aarvold.

MV Sungkiang, siostrzany statek MV Singana, powstaje w tej samej stoczni. Dostawę zaplanowano na czerwiec 2020 r.

„Posiadanie tych nowych statków wzmocniłoby pozycję Swire Bulk na rynku drewna” - dodał Aarvold.

Dziękujemy za wysłane grafiki.