• <
siemens_gamesa_2022

„Powstanie Konsorcjum Okrętowego oczywistą oczywistością”

GospodarkaMorska.pl/PAP

14.04.2016 09:39 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki „Powstanie Konsorcjum Okrętowego oczywistą oczywistością”

Partnerzy portalu

„Powstanie Konsorcjum Okrętowego oczywistą oczywistością” - GospodarkaMorska.pl

- Konsorcjum Okrętowego to była "oczywista oczywistość". Wcześniej firmy działające na terenie Parku były tylko podwykonawcami. W ramach Konsorcjum mają budować same i same będą ustalały zasady współpracy – powiedział na antenie Radia Szczecin Andrzej Strzeboński, prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego.

Andrzej Strzeboński podkreślił, że powołane kilka dni temu Szczecińskie Konsorcjum Okrętowe będzie decydowało o podjętych realizacjach.- Będą to decyzje autonomiczne tego gremium: w jaki sposób, w jakich obszarach, kto będzie w ramach konsorcjum realizował obsługę projektową, marketingową, transportową, logistyczną itd. - tłumaczył na łamach radia.

Przypomnijmy, że 20 firm z branży okrętowej podpisało dwa dni temu w Szczecinie list intencyjny w sprawie powołania konsorcjum okrętowego. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Szczeciński Park Przemysłowy. Celem - konsolidacja branży i produkcja statków w Szczecinie.

Szczecińskie Konsorcjum Okrętowe chce budować promy dla polskich armatorów, a później realizować także inne kontrakty. Pierwszy prom mógłby powstać już w 2019 r.

Strzeboński mówił wówczas, że infrastruktura stoczniowa w Szczecinie została przez ostatnie lata "okaleczona", ale zdolności wytwórcze, czyli tzw. zasoby ludzkie, są w mieście nadal, przede wszystkich w firmach funkcjonujących w Parku, który powstał na terenach po upadłej stoczni szczecińskiej.

Podobnie jest z zapleczem intelektualnym: mamy projektantów i technologów - podkreślał prezes. Docelowo nowy zakład mógłby zatrudniać około 1200 ludzi - przekonywał.

Jak mówił, konsorcjum nie oczekuje od państwa pieniędzy, lecz narzędzi finansowych. Mamy dobry klimat dla Szczecina - dodał nawiązując m.in. do deklaracji premier Beaty Szydło, która niedawno odwiedziła Szczecin.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.