W Szczecińskim Parku Przemysłowym powstanie pierwszy po wojnie betonowiec – wynika z informacji Radia Szczecin. Konstrukcje jednostki o betonowym kadłubie przeprowadzi firma Erbud.
Co ciekawe, to nie będzie statek, a platforma dla pływającego akademika. Na kadłubie stanie dziewięć kontenerów mieszkalnych.
- To zlecenie duńskiej firmy – powiedział na łamach Radia Szczecin Grzegorz Huszcz, prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego. - U nas powstaje tzw. betonowy pływak, czyli ta część, która jest w wodzie. Po zwodowaniu, na platformie zostaną postawione modułowe kontenery.
Ostatnia taka jednostka, którą zbudowano w Szczecinie znajduje się obecnie na mieliźnie Jeziora Dąbie. Betonowiec zbudowali Niemcy i służył wtedy do transportu benzyny syntetycznej z fabryki w Policach.
Mitsubishi Shipbuilding dostarcza duży prom samochodowy Keyaki japońskim zamawiającym
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
HD Hyundai jako pierwsza stocznia wyprodukował 5 tys. jednostek
Diehl Defence i Lockheed Martin łączą siły w zakresie obrony powietrznej dla sił morskich
Fincantieri rozpoczyna plan rozwoju stoczni. Podpisano koncesję na port w Ankonie
Navantia zbuduje okręty wsparcia dla brytyjskiej floty. Postęp programu Fleet Solid Support (FSS)
Norweski przewoźnik otrzymał pierwszy statek PCTC zgodny z nowymi przepisami bezpieczeństwa IMO
W Peru rozpoczęto budowę fregaty. To kolejne z serii przedsięwzięć w ramach rozwoju floty i branży okrętowej