• <

Odszedł Andrzej Szwarc, długoletni pracownik stoczni CRIST i NAUTA

sons

03.06.2020 13:10 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Odszedł Andrzej Szwarc, długoletni pracownik stoczni CRIST i NAUTA

Partnerzy portalu

Odszedł Andrzej Szwarc, długoletni pracownik stoczni CRIST i NAUTA - GospodarkaMorska.pl

Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że w dniu 1 czerwca 2020 roku odszedł mgr inż. Andrzej Szwarc.

Andrzej Szwarc od zawsze był związany z przemysłem stoczniowym. W swojej karierze zawodowej przeszedł przez wiele szczebli trójmiejskich zakładów. W Stoczni Północnej obejmował stanowisko wiceprezesa, w Gdańskiej Stoczni Remontowa był dyrektorem technicznym. Przez rok zdobywał doświadczenie w stoczni w Dubaju. Od 2004 r. pracował w stoczni CRIST, gdzie był dyrektorem ds. rozwoju i pełnomocnikiem zarządu. W 2011 roku odszedł z CRIST S.A. by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie postawiło przed nim przyjęcie stanowiska Prezesa Zarządu Stoczni Remontowej NAUTA S.A. W 2017 roku przeszedł na emeryturę.

Wśród przyjaciół i współpracowników w stoczni CRIST nazywany był „Szwarcenegerem”. Z historią CRIST S.A. związany był od jej początków, kiedy to przed ponad 30 laty na spotkaniach towarzyskich absolwentów Politechniki Gdańskiej urodziła się idea powołania do życia małego, prywatnego przedsiębiorstwa, działającego w branży okrętowej. Jak głosi firmowa legenda, to od jego nazwiska pochodzi litera „S” w nazwie CRIST.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 5 czerwca 2020 roku:

- o godz. 13:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdyni przy ul. Świętojańskiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego,

- o godz. 14:00 na cmentarzu na Witominie odbędzie się pogrzeb.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.