• <
kongsberg_mega_2020

Norweski producent żurawików łodziowych przejmuje polskiego podwykonawcę

Strona główna Stocznie, offshore Norweski producent żurawików łodziowych przejmuje polskiego podwykonawcę
Norweski producent żurawików łodziowych przejmuje polskiego podwykonawcę - GospodarkaMorska.pl

ew/Maritime Executive

07.04.2020 Źródło: własne

Wiodący dostawca systemów do obsługi łodzi, Vestdavit, ogłosił przejęcie polskiego partnera przy budowie żurawików - Tritec Production. Obejmuje ono kompletny zakład produkcyjny i biuro projektowe w Redzikowie w Polsce.

Od ponad dekady, Tritec jest głównym partnerem Vestdavit odpowiedzialnym za montaż, testowanie i dostawę żurawików. Przez ten czas stał się ekspertem w dostarczaniu najwyższej jakości systemów launch-and-recovery, na których opiera się reputacja Vestdavit.

„Dzięki 65 oddanym pracownikom specjalizującym się w produkcji konstrukcji stalowych, montażu hydraulicznym i mechanicznym oraz testom odbiorczym dla żurawików o DOR od 1 do 16 ton, Tritec jest bardzo wartościowym wzmocnieniem naszego przedsiębiorstwa" - przyznaje Rolf Andreas Wigand, dyrektor zarządzający Vestdavit. „Cieszymy się, że możemy powiązać tę wiedzę z zakresu produkcji z organizacją Vestdavit i oczekujemy na jeszcze lepsze relacje z naszymi kolegami w Polsce.”

"W miarę wzrostu zapotrzebowania na wysokiej jakości, dostosowane do indywidualnych potrzeb systemy obsługi łodzi elastyczne żurawie z zawiesiem jednopunktowym i dwupunktowym są wybierane przez coraz większą liczbę klientów" - dodaje Wigand. "Przejęcie Tritec przyniesie korzyści w zakresie planowania produkcji i czasu realizacji zamówień w całej gamie asortymentu dla szybkich łodzi ratowniczych, żurawików do łodzi roboczych i systemów bezzałogowych. Mamy teraz pełną kontrolę nad naszym łańcuchem dostaw, co oznacza, że ​​możemy nadal dostarczać nasze systemy żurawików zgodnie z rosnącym popytem. Zdolności produkcyjne Tritec okażą się bezcenne pod tym względem i wzmocnią naszą pozycję na rynku ”.

Katarzyna Stanczyk, Dyrektor Zarządzająca, Tritec Production, również z zadowoleniem przyjęła tę decyzję: „Cieszymy się, że Vestdavit stał się naszym właścicielem. Czekamy na dobrze zapowiadającą się współpracę z nowym zespołem zarządzającym. Możemy być pewni, że będziemy pracować nad najlepszymi projektami żurawików w branży. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy stać się częścią rodziny Vestdavit".

Od 1975 roku, Vestdavit dostarczył ponad 1900 niestandardowych żurawików na zamówienie. Rozwiązania stosowane w firmie są w pełni zatwierdzone przez wiodące towarzystwa klasyfikacyjne i zbudowane nie tylko zgodnie z wymogami IMO, ale także za standardami NORSOK dla urządzeń ratowniczych. Zbudowane z uwzględnieniem amortyzatorów dla wygody załogi i systemami kontroli wciągarek dla łodzi na fali w standardzie, żurawiki sprawdziły się w najtrudniejszych warunkach morskich i stały się preferowanym wyborem dla marynarki wojennej, straży przybrzeżnej, statków do badań sejsmicznych, organizacji pilotów morskich i operatorów morskich na całym świecie.

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,34 $ baryłka  0,00% 23:52
 Cyna 17958,00 $ tona 0,44% 3 sie
 Cynk 2286,00 $ tona -0,57% 3 sie
 Aluminium 1679,00 $ tona -0,36% 3 sie
 Pallad 2228,30 $ uncja  -0,11% 01:22
 Platyna 994,55 $ uncja  0,11% 01:36
 Srebro 27,08 $ uncja  0,00% 01:36
 Złoto 2040,30 $ uncja  0,00% 01:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.