• <
KONGSBERG_2023

Na Morzu Północnym rozpoczynają się pracę na nowym złożu

PMK

24.07.2018 18:56 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Na Morzu Północnym rozpoczynają się pracę na nowym złożu

Partnerzy portalu

Na Morzu Północnym rozpoczynają się pracę na nowym złożu - GospodarkaMorska.pl

Norweski koncern DeepOcean AS wygrał duży kontrakt na wykonanie prac na złożu Snorre należącym do firmy Statoil.

Kontrakt obejmuje zarządzanie projektami, inżynierię, pozyskiwanie kotew dla pionów i instalacji pępowinowych, a także obejmuje instalację sześciu zintegrowanych struktur szablonów podwodnych i kolektorów oraz instalację systemów pionów i systemów pępowinowych na platformie produkcyjnej Snorre A.

Zespół projektowy będzie pracował w biurach DeepOcean w Haugesund i Stavanger w Norwegii. Wykonanie na morzu poprowadzi statek konstrukcyjny DeepOcean Edda Freya w 2019 i 2020 roku.

- DeepOcean jest niezmiernie zadowolony i dumny z przyznania tego zakresu prac i postrzega go jako ważny kamień milowy w dalszym rozwoju DeepOcean jako wiarygodnego partnera w segmencie SURF, dostarczając naszym klientom innowacyjne i ekonomiczne rozwiązania. The Snorre Expansion Project jest jednym z kluczowych projektów rozwojowych na Morzu Północnym i cieszymy się, że Statoil wybrał DeepOcean jako swojego kontrahenta dla tych wymagających operacji podmorskich. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Statoil i skuteczne wykonanie projektu w profesjonalny i bezpieczny sposób – powiedział Rolf Ivar Sørdal, dyrektor handlowy z DeepOcean.

DeepOcean AS jest spółką zależną od DeepOcean Group Holding BV (DeepOcean). Firma zarządza flotą 14 statków i 48 jednostek typu ROV oraz 16 zakładami wydobywczymi realizującymi projekty na rynkach ropy i gazu oraz odnawialnych źródeł energii.

Pole Snorre, znajdujące się w obszarze Tampen na Norweskim Morzu Północnym, produkuje ropę i gaz od sierpnia 1992 r. Projekt rozbudowy obejmuje instalację nowej platformy Snorre C, oprócz platform Snorre A i B, wydłużając tym samym żywotność pola do 2040 r.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.