• <
siemens_gamesa_2022

Stocznia Helsinki zdobyła zamówienie na hybrydowy statek wycieczkowy

PMK

26.10.2020 21:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Stocznia Helsinki zdobyła zamówienie na hybrydowy statek wycieczkowy

Partnerzy portalu

Stocznia Helsinki zdobyła zamówienie na hybrydowy statek wycieczkowy - GospodarkaMorska.pl
Arctech Shipyard

Fińska firma stoczniowa Helsinki Shipyard Oy wygrała zamówienie z brytyjskiej linii wycieczkowej Swan Hellenic na luksusowy statek wycieczkowy.

Zamówienie pojawiło się w bardzo trudnej sytuacji dla światowego przemysłu wycieczkowego i stoczniowego ze względu na wpływ COVID-19 na podróże i popyt na rejsy.

Ostatnie zamówienie to trzeci statek wycieczkowy, który brytyjska linia wycieczkowa zamówiła w stoczni.

Projekt nowego 25-metrowego statku LOA już się rozpoczął, a jego budowa ma się rozpocząć latem 2021 r. Dostawa statku o wartości 12 000 BRT planowana jest na koniec 2022 r. Nowy statek jest większy niż jego poprzednicy i zaprojektowany do rejsu po wszystkich kontynentach.

Statek ekspedycyjny będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy o mocy 4,6 megawatów z silnikiem wysokoprężnym i elektrycznym z selektywną redukcją katalityczną, maksymalnie 3 megawaty. pakiet akumulatorów i wzmocniony lodem kadłub PC6.

Będzie w stanie pomieścić 192 gości i 140 osób na pokładzie.

„W obecnych czasach na świecie jest to bardzo dobry sygnał nie tylko dla Stoczni Helsińskiej, ale także dla helsińskiego przemysłu morskiego i klastra morskiego całego kraju” - powiedział Carl-Gustaf Rotkirch, dyrektor generalny stoczni.

Stocznia położyła stępkę pierwszego statku z serii SH Minerva we wrześniu tego roku.

Zamówienia na dwa poprzednie statki zostały złożone wcześniej w 2020 roku.

Pierwszy statek z tej serii ma wyruszyć na Antarktydę w listopadzie 2021 roku, a jej siostrzany statek ma wystrzelić w kwietniu 2022 roku.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.