• <
KONGSBERG_2023

Stocznia Safe zwodowała statek rybacki dla Norwegów (foto, wideo)

ew

20.10.2020 14:05
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Stocznia Safe zwodowała statek rybacki dla Norwegów (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Stocznia Safe zwodowała statek rybacki dla Norwegów (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Mimo trudności i obostrzeń związanych z koronawirusem, prace przy budowie kadłubów statków rybackich w stoczni Safe w Gdańsku odbywają się zgodnie z harmonogramem. W ubiegłym tygodniu, została zwodowana kolejna jednostka. Tym razem był to statek rybacki dla norweskiej stoczni Stadyard.

Kilkuetapowe wodowanie zakończyło się w piątek, 16 października. Najpierw statek przesunięto z miejsca montażu przy nabrzeżu na barko-ponton z wykorzystaniem systemu firmy Elpo, a następnie z barko-pontonu na dok stoczni Alkor, przez którego zanurzenie zwodowano jednostkę.

Statek rybacki o numerze budowy NB45 trafi do norweskiego klienta - stoczni Stadyard. Jego dokumentacja techniczna została wykonana  i dostarczona przez norweskie biuro projektowe, natomiast dokumentację roboczą wykonało biuro projektowe Safe. W Gdańsku kadłub został częściowo wyposażony, między innymi w systemy rurociągów i kompletny układ napędowy. Kompletnie wymalowana jednostka z izolacją w ładowniach RSW oraz siłowni zostanie przekazana norweskiemu klientowi  w listopadzie do końcowego wyposażenia. 

MS Meløyfjord, bo taką nazwę otrzyma statek, trafi do ostatecznego odbiorcy Selfjordbuen AS w przyszłym roku. 

MS Meløyfjord w liczbach

długość: 45,15 m;

szerokość: 11m;

zanurzenie do pokładu głównego : 4,7m;

pojemność zbiorników RSW: 499m3.

Więcej na temat zwodowanej w gdańskiej stoczni jednostki TUTAJ.

Safe Co LTD powstała w 1995 roku. Firma działa aktywnie w kraju i zagranicą, głównie we Francji i w Niemczech. Zajmuje się m.in. budową statków, stalowych konstrukcji mostów, jak również konstrukcji dla przemysłu offshore, chemicznego oraz petrochemicznego.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.