• <
escort_980x120_gif_2020

Jachty z duszą zachwycały w Gdyni

ew

12.10.2020 19:39 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Jachty z duszą zachwycały w Gdyni - GospodarkaMorska.pl
fot. Maciej Sodkiewicz

Wodne oldtimery opanowały w weekend wody Zatoki Gdańskiej. Około 30 drewnianych i stalowych jachtów popłynęło w sobotę, 10 października w żeglarskiej paradzie. Odbyła się ona w ramach zlotu „Próchno i Rdza”. Jednostki żeglowały na trasie Gdynia-Sopot-Gdynia.

Zlot jachtów z duszą „Próchno i Rdza” ponownie gościł w naszym mieście. Wydarzenie odbyło się w Gdyni już po raz szósty. Jednak jego historia jest o wiele dłuższa i sięga 12 lat. Impreza co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy mogą podziwiać kilkadziesiąt jachtów w jednym miejscu.

Tegoroczna edycja zlotu przyciągnęła 30 jednostek o stalowych lub drewnianych kadłubach. Do gdyńskiej mariny zawitały one w piątek, 9 października. Jednak punktem kulminacyjnym wydarzenia, na który wszyscy czekali, była sobotnia parada. Wystartowała w samo południe. Podczas niej jachty zaprezentowały się w całej okazałości. A wszyscy chętni mogli je podziwiać z plaży Śródmieście, bulwaru Nadmorskiego, a także z plaż w Redłowie i Orłowie.

Parada trwała około trzech godzin. Jednostki popłynęły z Gdyni do sopockiego molo i z powrotem. Dzień zakończył koncert szantowy.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.